Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Daniel_Plus pisze:Azvar, jeśli korzystasz ze stacji BT34161 to w 2 kwartale planujemy dodać LTE900 co dodatkowo zwiększy pojemność sieci.
No to super, to już jakiś konkret :-) Dodam, że w przyszłości w okolicy będzie nieznaczny przyrost mieszkańców (dużo inwestycji deweloperskich), więc taka informacja cieszy, miejmy tylko nadzieję że sprosta prawdopodobnie większemu obciążeniu niż teraz.
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Mam parę pytań, które mnie nurtują od jakiegoś czasu.

1. Z jakich nadajników korzysta Plus (mowa oczywiście o LTE) w promieniu powiedzmy 10km od Chrząstawy Małej i na jakich pasmach operuje?

2. Upload na poziomie 0,00 kb/s kwalifikuje się do przedterminowego rozwiązania umowy na moją korzyść, mimo waszego fair usage policy. Zgodnie z wykupionym pakietem, powinienem mieć zagwarantowany transfer do 10 Mb/s (tak wiem, magiczne "do" może równie dobrze oznaczać 0,5 Mb/s, aczkolwiek jaka by prędkość nie była musi być >0). Przy transferze 0,5/0 Mb/s nie mogę nawet wysłać głupiego maila, co stoi w sprzeczności z warunkami umowy.

3. Czy LTE-A wzięty na okres próbny tj. router i rezygnację z usługi mogę złożyć w dowolnym punkcie Plusa, czy muszę to wysłać na konkretny adres?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Daniel_Plus »

Konuz
1. BT34161 - LTE800 i LTE1800. W planach na 2 kwartał jest dodanie LTE900.
BT34036 - LTE1800 i LTE2600. W planach jest dodanie LTE900.
BT33346 - LTE800, LTE1800 i LTE2600. W planach na 2 kwartał jest dodanie LTE900.
BT34051 - LTE1800. W planach jest dodanie LTE900.
BT34261 - planowana na 2 kwartał nowa stacja z GSM, U900 i LTE1800.
2. O co chciałbyś zapytać?
3. W przypadku zakupu w punkcie Plusa to należy udać się do punktu. W przypadku zakupu w sprzedaży wysyłkowej należy odesłać zestaw wraz oświadczeniem o odstąpieniu od umowy na adres podany w oświadczeniu dołączonym do dokumentów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

W planach, w planach i w planach... Ciągle tylko plany... Powiem wam drodzy pracownicy Plusa jakie ja mam plany: z końcem umowy z Plusem na internet LTE, nie odnawiam jej i idę do konkurencji. Internet jest obecnie na poziomie takiego zwykłego lokalnego internetu, tylko że dwa razy drożej i bez możliwości polubownego rozwiązania umowy (zamiast tego kary... szkoda, że was nie można ukarać za takie oszukiwanie). Guzik mnie obchodzi obciążenie sieci, taki kit możecie wciskać swoim szefom tłumacząc dlaczego klienci odchodzą, a nie nam klientom. Taka sprawa nadaje się do UOKiK, nawet jeśli w umowie są zapisy o internecie "do danej prędkości", nie znaczy to że już mam szybki i niezawodny internet z reklam Szymona Majewskiego.

Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Daniel_Plus »

Azvar, podaj proszę parametry sygnału (RSRP, RSRQ, RSSI, SINR). Z którym pasmem połączony był router w momencie testu? Czy test wykonałeś na komputerze, czy w telefonie? W jakim miejscu stoi router? Czy korzystasz z anteny kierunkowej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Nawet nie wiem gdzie mogę takie parametry znaleźć... Test wykonany na komputerze i od razu uprzedzam pytania: w tym czasie był odpalony tylko ten test i nic więcej, tak mi po prostu działa internet, najcześciej w porze wieczorowej. Sieć jest po prostu przeciążona jak już ktoś tu powiedział, najwidoczniej pod wieczór wszyscy odpalają Netflixa, YT i torrenty i tyle... Jak nie skandalicznie wysoki ping, to w najlepszym przypadku tylko bardzo niska przepustowość (co to jest 2Mbit/s w 2018 roku, kiedy nawet głupia aktualizacja systemu czy oprogramowania waży się w GB?). W tej samej chwili mogę sobie udostępnić internet z komórki w sieci PLAY i o dziwo tam problemów nie ma. Router stoi w tym samym miejscu, co w godzinach w których internet chodzi dobrze (20-30 Mbit/s), nie używam anten kierunkowych.

W tej chwili wygląda to np tak, jest nienajgorzej (choć nadal uważam, że przepustowość taka sobie, nie warta płacenia abonamentu 100 zł co miesiąc). Zapewne dziś będzie OK, lub też zaraz się to zmieni na gorsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Michał_Plus »

Azvar, z jakiego pasma korzystasz (ustawienia routera na AUTO?)? Czy masz możliwość wymuszenia konkretnego pasma i wtedy wykonania testów?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: sth_dev »

Po ponad pół roku spokoju znowu problemy... Od tygodnia czasu rano raniutko chodzi szybciutko, a pod wieczór (a konkretnie po godz. 19, regularnie) jakoś internetu zmienią się dosłownie co chwilę, testy wykonane na speedtest.pl (i na innych stronach) co chwila pokazują co innego. Wartości ping od 40 ms (dobrze, tak się utrzymywało przez wiele miesięcy) do nawet 117 i być może więcej (fatalnie, nie da się grać ani rozmawiać przez voice chat, oglądanie filmów w streamingu jest niemożliwe, bywa że strony się nie chcą załadować), prędkość pobierania spada nawet do 1 Mbit/s z przecinkiem. Dzwoniłem do obsługi klienta, ale zbyto mnie twierdzeniem, że wszystko jest u was niby OK i nikt nie zgłaszał problemów (co mnie to obchodzi, że nikt nie zgłaszał, skoro to ja zgłaszam?). Taki internet nadaje się tylko do trollowania na onecie. Sprawdziłem kartę z routera w telefonie i te same wyniki, sprawdziłem nawet internet z karty w sieci Play i tutaj stały poziom (tzn przynajmniej ping nie skacze).

Proszę przyjąć zgłoszenie i załatwić szybko temat, o ile mi wiadomo 8 grudnia 2018 kończy mi się umowa, liczę więc na sprawne potraktowanie sprawy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Michał_Plus »

sth_dev, sprawdzę i wrócę z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: sth_dev »

Appka na telefonie pokazuje mi, że łączy mnie z BTS 34161 (i ten maszt widzę praktycznie z domu, to jakieś półtora km ode mnie, więc zasięg mam zawsze dobry). Czy jeżeli chodzi o to, że jest tak przeciążony wieczorem, to nie powinno mnie przełączyć na inny (np 40369, czyli ten w Nadolicach) albo jakoś równomiernie wszystkim obniżać samą prędkość, bez takich skoków jakości (przypominam, w testach jeden po drugim wychodzą bardzo rozbieżne wartości ping i pobierania, wysyłanie zdaje się być na dobrym poziomie ciągle; jak wszystko działa OK, to wyniki są stabilne i zbliżone do siebie).
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Daniel_Plus »

sth_dev, jeśli jesteś blisko jakiejś stacji to będziesz się łączył tylko z nią ze względu na silny sygnał. Obciążenie stacji jest zmienne, dlatego o różnych porach uzyskujesz różne prędkości. Nawet w odstępie kilku minut może się to zmienić, bo wielu użytkowników jest w danym momencie połączonych ze stacją.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: sth_dev »

Ja to rozumiem, wiem na jakich zasadach to działa, natomiast niezrozumiałe jest dla mnie to, że internet który z reguły sobie bardzo chwalę, czasami działa tak, że bardziej kalkulowałoby się np darmowe Aero2 (przynajmniej dałoby się pograć i poczytać internet, co momentami u mnie sprawia problemy), przecież ja za to płacę 100 zł miesięcznie... Na prawdę nie chciałbym rezygnować z Plusa, bo widzę że przynajmniej tu na forum staracie się jakoś pomóc, a takie czy inne mankamenty są pewnie w każdej sieci, ale jeżeli będzie się utrzymywał zły stan, to będę zmuszony.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Michał_Plus »

sth_dev, czekam jeszcze na informacje o stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: sth_dev »

I jak, wiadomo już coś, skąd takie skoki pingu (bo chyba nie chodzi tylko o obciążenie, a jeśli tak to jest ono znaczne i regularne)? Czy będzie jakaś interwencja w terenie, albo coś co polepszy działanie tego BTS (34161)? Do ok 2 tygodni wcześniej działało OK, generalnie ostatnio chyba na początku roku zgłaszałem problem, ale szybko się rozwiązał. Mam niewiele czasu na podjęcie decyzji o przedłużeniu umowy, a chciałbym zostać w Plusie ;(
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Daniel_Plus »

sth_dev, stacje zostały sprawdzone i ich działanie nie wzbudza żadnych wątpliwości. Ewentualny spadek parametrów sygnału może być spowodowany tymi czynnikami, które wymieniłem już wcześniej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ