Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Witam, od kilku dni mam duży problem z internetem, który *UNIEMOŻLIWIA* mi korzystanie z internetu w taki sposób w jaki dotąd korzystałem. Obecnie jestem już po limicie danych (30 GB LTE to moja taryfa z usługą bez limitu), problem zaczął się jednak kiedy miałem jeszcze 11 GB do wykorzystania i polegał na tym, że mimo zasięgu bez zmian (3-4 kreski, norma u mnie) internet działa ZNACZNIE wolniej niż dotychczas. Przed wykorzystaniem limitu miałem prędkości pobierania nawet na poziomie 512 kb/s (co sami przyznacie jest dość słabym parametrem jak na LTE) i co gorsza pingi wyższe o 100-200ms niż dotychczasowa norma. Z tego powodu strony ładują mi się wolniej, nie mogę spokojnie obejrzeć czegokolwiek na YT, a granie po internecie to istna udręka (przez podwyższony ping), nawet dostęp do zarządzania kontem i płatnościami mam znacznie utrudniony... Po za tym dotychczas po przekroczeniu limitu ping nadal trzymał dobry poziom, tak więc limit nie jest tu żadną wytyczną. Router był już wielokrotnie restartowany, ponownie uruchamiany, wyłączany z zasilania itd, komputer zadbany i wolny od wirusów.

Problem został zgłoszony już telefonicznie, proszę jednak o szybką interwencję, nie po to brałem internet LTE w abonamencie na 79 zł miesięcznie żeby dostawać coś, co nie jest warte nawet połowy tej ceny, a odpowiedź jaką usłyszałem w słuchawce (do miesiąca czasu na ewentualną diagnozę i naprawę problemu) uważam za NIEDOPUSZCZALNĄ! Jeżeli mam czekać tyle czasu, to żadam rabatu na abonament, ponieważ teraz nie dostaję tego za co płacę...

Lokalizacja: woj. dolnośląskie, powiat Wrocław, gmina Czernica, miejscowość Chrząstawa Wielka. Internet LTE, router Huaweii B593. Nr zgłoszenia: C00000001160515.
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Witam! Mieszkam również w okolicy, a dokładniej w Chrząstawie Wielkiej i ja także mogę potwierdzić, że od 3 dni Plus coś odwala ze swoim LTE. http://www.speedtest.net/my-result/4621127237 w tej chwili tak to wygląda, gdzie przez ostatnie 2 lata ping ani razu (!) nie skoczył w tym teście powyżej 100 ms, nie mówiąc już o tym, że prędkość pobierania wynosiła między 20-70 Mb, a wysyłania 10-30 Mb. W tej chwili nie można bezproblemowo nawet YouTube'a obejrzeć! Nie mówiąc już o tym, że granie w cokolwiek online to jakaś udręka. Problem został przekazany do działu technicznego, ci z kolei cudowali z odłączaniem usługi od stacji bazowej, łączyli mnie ponownie, router był konfigurowany na wszystkie możliwe sposoby i niestety problem dalej występuje. Mam nadzieję, że problem będzie szybko rozwiązany, w przeciwnym wypadku zgłaszam reklamację, ponieważ w tej chwili internet jest dla mnie prawie bezużyteczny. Numer zgłoszenia C00000001161241. Pozdrawiam.
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Podaję link do Speedtesta z 30.08 z godziny 2 w nocy http://www.speedtest.net/my-result/4621605043. W momencie pisania tego posta niestety sytuacja jak wcześniej. To nie jest normalna rzecz i na pewno nie ma związku z ilością użytkowników podłączonych jednocześnie do sieci, bo nigdy czegoś takiego nie było.
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

U mnie "Power LTE" wygląda na chwilę obecną tak:

http://www.speedtest.net/my-result/4623456466

Mam pakiet 30 GB z usługą "LTE bez limitu". Na początku każdego miesiąca rozliczeniowego resetuje statystyki w routerze, a te na chwilę obecną wykazują zużycie na poziomie 35.2 GB -.- Zwrócćie szczególną uwagę na to jak wysoki jest ping, bo pomijając to że transfer może spaść do takiego poziomu w ramach limitów (co oczywiście tutaj nie powinno mieć miejsca), ping jest wyższy o 100ms niż zazwyczaj (a czasami nawet o 200ms, a to już na prawdę spore opóźnienie).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Azvar, Konuz, poprosiłem o sprawdzenie tego BTS, dam znać jak tylko otrzymam jakaś odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Jak długo trzeba czekać? To już prawie tydzień od pierwszego zgłoszenia, czas leci, a na rabat za utrudnienia mniemam że nie mam co liczyć? Jestem w stanie przeboleć jakieś czasowe ograniczenia prędkośći, ale tak jak nadmieniłem podwyższony i niestabilny ping uniemożliwia mi granie po internecie (i nie tylko, wiele gier wymaga stabilnego łącza ze względu na zabezpieczenia), już nawet strony internetowe ładują się z błędami...

Dodam, żeby nie sugerować się za bardzo miejscowością podaną w nazwie tematu, to po prostu konsultant Plusa podpowiedział, że najbliższy nadajnik jest w Nadolicach Wielkich, ale czy chodzi o ten to nie wiem, coś na pewno jest walnięte, a to dla Plusa nie dobrze, bo podpowiem że tu są ogromne rosnące osiedla domków i Plus ma tu na prawdę duże pole do popisu, o ile tylko okaże się godny zaufania. Dodam, że kiedy mieszkałem gdzie indziej i miałem internet od lokalnej firmy, a nie od korporacji, to sprawdzenie i naprawa usterki to była kwestia 1-2 dni, a nie tygodnia czy nawet miesiąca jak słysze przez telefon!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Azvar, tak jak już wspomniałem w poprzednim poście sprawa jest zgłoszona, technicy już pracują nad rozwiązaniem problemu. Dam znać jak tylko otrzymam jakieś informacje w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Konuz
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2015, o 21:14

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Konuz »

Ok, w takim razie jaki jest przybliżony czas oczekiwania na rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Konuz, technicy będą starać się rozwiązać problem w jak najkrótszym terminie. Konkretnego czasu nie jestem w stanie określić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Wczoraj w nocy, ok godz. 00:30 zrobiłem test... Tu są wyniki: http://www.speedtest.net/my-result/4626196198 . Teraz sytuacja wygląda tak, że im bliżej godzin szczytu, tym gorzej. Na chwilę obecną wygląda to tak: http://www.speedtest.net/my-result/4627414285 - bardzo zastanawiające jest to, że upload jest bez zmian, pogorszeniu ulega jedynie download i ping... Przekaż to proszę komu trzeba, bo już mnie to do szewskiej pasji doprowadza, wszystko akurat wtedy kiedy mam wolne.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

Azvar, dziękuje za informacje, przekazuje dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zaspana
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 12:53

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: zaspana »

Jestem z Nadolic Wlk. Już zgłaszaliśmy z mężem problem. Pewnie wszyscy Plusowcy w okolicy zostali pozbawieni dostępu do sieci. Bo tak jak teraz działa, to można tylko www przeglądać, pod warunkiem, że się nie jest nerwowym człowiekiem :(

EDIT:
I zapraszamy szybciej Pana Technika w nasze piękne okolice. Ludzie mili i stęsknieni za dostępem do internetu, za który płacą :
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2015, o 13:02 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

zaspana, przepraszamy za utrudnienia :-( , ale tak jak już wspominałem wcześniej już pracujemy nad rozwiązaniem problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Krzysiek_Plus »

zaspana, Azvar, Konuz, powinna być już poprawa czy potwierdzacie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Azvar
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2015, o 20:37

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: Azvar »

Tak, internet z powrotem tak szybki jak być powinien, ping także wrócił do normy :) Dziękuje za rozwiązanie problemu.
ODPOWIEDZ