Wysoki ping, zapchany BTS?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
TheBlackJJoker
PlusManiak
Posty: 58
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 15:52

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: TheBlackJJoker »

Okey, jest te 20 prarę anten, a ile z tych anten ma LTE? :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Krzysiek_Plus »

TheBlackJJoker, już była taka informacja w poprzednich postach: http://plusforum.pl/posting.php?mode=re ... 6#pr201745
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robi460
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 2 lip 2016, o 15:50

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: robi460 »

Proszę o zgłoszenie wyżej problemu z dostępem do internetu BT13142. Konkretniej - kilka tygodni temu stacja została zmodernizowana do L1800 do tego ma jeszcze gsm900 i u900 ale jedyne co działa poprawnie to GSM. Internet w środku nocy przy idealnym sygnale osiąga do około 70 mbit/s , 3g które powinno działać znacznie szybciej - max co da się wycisnąć przy zerowym obciążeniu stacji to 7 mbit down i 1,5up. Z tego co udało mi się ustalić stacja korzysta z radiolinii Przepł Mb/s 75 x 2 Mbit/s i to się zgadza bo maksymalne osiągi gdy prawdopodobnie nikt nie korzysta z internetu o 4 nad ranem to 70/50 . Niestety wieczorami prędkości są coraz gorsze nawet na sektorach które na pewno nie są tak obciążone... 3G nie działa praktycznie wcale do północy osiągam transfery przykładowo 12.08.2016 18.46 = 5 kresek zasięgu, widoczność nadajnika i 0,02/0,10 104 ping , inne testy się nie powiodły. Koszty kosztami ale taka radiolinia 75 w tych czasach na 3/4 sektory które mogą bez problemu łyknąć 600-700 mbit to jakieś nieporozumienie. Przecież to nawet na 3G nie starcza, najlepsze że naprawdę kilkanaście metrów dalej jest nowiutki światłowód ale stacja podłączona dosyłem jak jakaś CDMA...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Krzysiek_Plus »

robi460 pisze: Niestety wieczorami prędkości są coraz gorsze nawet na sektorach które na pewno nie są tak obciążone...
Jakie wyniki uzyskujesz w LTE w tych godzinach, proszę wykonaj test na http://www.speedtest.net i wklej link do wyniku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robi460
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 2 lip 2016, o 15:50

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: robi460 »

http://www.speedtest.net/my-result/a/2115935918 nie mam zbyt wielu wyników generalnie prędkość jest bardzo zmienna od 5 do 50 mbit (70 w nocy) nigdy więcej przy widoczności nadajnika. Jeśli ktoś zaczyna korzystać z innych sektorów prędkość drastycznie spada bo linii brakuje nawet na jeden pełny sektor (a przynajmniej tak to wygląda)... Wspomniane wcześniej 3g Sprawdź mój wynik Ookla Speedtest. Jaka jest Twoja prędkość? http://www.speedtest.net/my-result/a/2130099880 zasięg 5/5, widoczność nadajnika oraz 100% bez lejków.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Krzysiek_Plus »

robi460 pisze:http://www.speedtest.net/my-result/a/2115935918 nie mam zbyt wielu wyników generalnie prędkość jest bardzo zmienna od 5 do 50 mbit (70 w nocy) nigdy więcej przy widoczności nadajnika. Jeśli ktoś zaczyna korzystać z innych sektorów prędkość drastycznie spada bo linii brakuje nawet na jeden pełny sektor (a przynajmniej tak to wygląda)...
Z naszej analizy wynika ze sama radiolinia w żadnym momencie nie jest w pełni wykorzystywana, ma ona równiez większą przepustowość niż wartość przez Ciebie podana. Dodatkowo tak nieduża liczba użytkowników na innym sektorze BTS nie spowoduje tak dużego obciążenia BTS'a.
robi460 pisze:Wspomniane wcześniej 3g Sprawdź mój wynik Ookla Speedtest. Jaka jest Twoja prędkość? http://www.speedtest.net/my-result/a/2130099880 zasięg 5/5
Proszę wykonaj aktualny test, zarówno w 3G jak i LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robi460
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 2 lip 2016, o 15:50

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: robi460 »

Obrazek wynik nie taki zły, choć nigdy nie udało mi się osiągnąć powyżej 70 nawet w środku nocy przy RSSI poniżej 51, reszta parametrów również jak należy i nie wiem dlaczego ?
w 3g niestety nie udało mi się zrobić testu - zasięg 5/5, próbowałem 6 razy z czego za pierwszym 0ył,98 download, uploadu nie było ping 90, kolejny test to już max 0,2 download, upload nie ukończony i ping 3 cyfrowy oraz 4 x problemy z komunikacją sieciową. Na pewno nie mam ograniczenia prędkości gdyż próbowałem na 2 kartach, sprzęt również 100% sprawny. To trochę uciążliwe bo wieczorami wcale nie działa internet na karcie aero2 (tylko 3g)
P.S. Czy dosył to 176 Mbit a może coś innego ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Krzysiek_Plus »

robi460 pisze:w 3g niestety nie udało mi się zrobić testu - zasięg 5/5, próbowałem 6 razy z czego za pierwszym 0ył,98 download, uploadu nie było ping 90, kolejny test to już max 0,2 download, upload nie ukończony i ping 3 cyfrowy oraz 4 x problemy z komunikacją sieciową.
Wskazuje to na wykorzystanie limitu podstawowego i ograniczenie w przypadku technologii 2G i 3G.
robi460 pisze:To trochę uciążliwe bo wieczorami wcale nie działa internet na karcie aero2 (tylko 3g)
W tej sprawie proszę kontaktuj się z aero2.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TheBlackJJoker
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 15:52

Re: Problem z internetem LTE, nadajnik Nadolice Wielkie

Post autor: TheBlackJJoker »

Tak nie może być. Już wcześniej o tym pisałem na forum, że super szybki internet z PLUSA, jest po prostu dziadowski. Od kilku miesięcy, jak nie od roku mam problem z szybkością internetu. Jest sobota, godzina 9:50, a internet super szybki:
http://www.speedtest.net/my-result/5638430825. Pingi 300-1000 to norma. Proszę o pomoc w tej sprawie..., bo koniec umowy dopiero w kwietniu 2017 roku. I prędkość internetu nie jest zmniejszona, bo tak samo działa mi internet w telefonie, pakiet 2GB.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, o 10:21 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Przemek_Plus »

TheBlackJJoker, odpowiedź została już udzielona w jednym z poprzednich postów.

Niestety, są to objawy przeciążenia sieci. Tak jak wspomniałem, w czasie korzystania z pakietu mogę zasugerować zestawienie połączenia w 3G.

Przekażę również do odpowiedniego działu Twoje uwagi dotyczące problemów z obciążeniem sieci w tej okolicy. Na chwilę obecną nie mam niestety informacji o kolejnych nadajnikach bądź w pasmach w tej okolicy, ale jeżeli coś miałoby się zmienić w tym zakresie – postaram się dać znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TheBlackJJoker
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 15:52

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: TheBlackJJoker »

http://www.speedtest.net/my-result/5708826426

PLUS to porażka. Non stop problemy z internetem. Już nie pamiętam dnia, w którym internet z PLUSA LTE, oferował mi to, co na umowie. 1Mbps to o sto razy mniej niż oferowane 100, ostatnio w reklamie nawet 300.., co pozostawiam bez komentarza. Proszę o pomoc, na koncentryku miałbym lepsze osiągi :V
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wysoki ping, zapchany BTS?

Post autor: Daniel_Plus »

TheBlackJJoker, udzieliliśmy już informacji dotyczących sytuacji w Twojej lokalizacji.

Dodatkowo nadmienię, że masz możliwość złożenia reklamacji. Informacje, jak to zrobić znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ