Pogorszenia jakości Internetu Lte

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: ktry »

Przemek_Plus pisze:ktry, dla BT43571 nie ma niestety w chwili obecnej żadnych planów, ale w najbliższym czasie uruchomimy LTE1800 na nadajniku BT43669 w Boleszkowicach, co w efekcie powinno zmniejszyć obciążenie na stacji z której aktualnie korzystasz.
Dzięki Przemek.
To jest dla mnie bardzo dobra wiadomość,bo na pewno część ludzi przejdzie na nadajnik w Boleszkowicach. Dzięki czemu spadnie obciążenie mojego. Miałem już do czynienia z tym nadajnikiem kilka lat temu jak jako pierwszy i nowo wybudowany miał transmisję po EDGE. Antena do dzisiaj jeszcze w piwnicy leży .
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Przemek_Plus »

ktry, mam nadzieję, że po dodaniu nowego pasma sytuacja się poprawi. Dodam, że początek prac na BT43669 jest zaplanowany jeszcze na ten miesiąc.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LEON30
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:00

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: LEON30 »

Witam ponownie. Moze troszke nie na temat ale korci mnie i musze wiedziec. Czy moge zasilic HUAWEI B 315 przez skrętke?? Chodzi mi o to ze załadowałbym router do puszki i dal to wszystko na maszt a sama skretka wroci do domu i tu podepne 2 router aby siał sygnał. Sprawdziłem ,ze router sam z wbudowaną anteną ponad dachem mieszkania lepiej smiga i zasieg lepszy niz z ATK 20. Proszę o pomoc czy jest szansa cos takiego zrobic. Zwykly router 100% zadziala miałem na radiówce i smigało ale tu B315 jako modem tylko byłby i czy da radę to zrobic??

Dzięki z góry za pomoc
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Przemek_Plus »

LEON30 pisze:Czy moge zasilic HUAWEI B 315 przez skrętke??
Tak, ale choć decyzja oczywiście należy do Ciebie, to nie polecamy takiego rozwiązania. Przede wszystkim sam producent routera zaleca, aby sprzęt pracował w temperaturze w zakresie od 0 do 40 stopni Celsjusza, a przy umieszczeniu go na zewnątrz ten warunek nie zawsze będzie spełniony. Zarówno zimą, jak i latem, gdy „puszka” mocno się nagrzeje. Samo połączenie jednego routera do drugiego (schematem LAN=>WAN) powinno być możliwe.

Może spróbuj poprawić sygnał innym sposobem? Próbowałeś zmienić ustawienie anteny zewnętrznej? Może przemyśl skrócenie kabla prowadzącego od anteny do routera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LEON30
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:00

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: LEON30 »

Przemek_Plus Witaj. Dzieki za info ale juz wszystkiego testowałem. Na 800 bts masakrycznie przeciążony a pozostałe czestotliwosci nawet z zewnetrzną anteną cienizna. Na samym routerku jest nawet na 1800 znosny zasieg i down 30 . Niestety z anteną na 1800 i kablem 2m kicha rwie sie zasieg i połączenie nie jest stabilne. Interesuje mnie co trzeba zeby tak zasilic router i czy takie cos zadziała na nim. http://allegro.pl/poe-zestaw-zasilanie- ... 00777.html
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: habish »

Jaką masz antenę do 1800?
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: dwademony »

Witam, odświerze tema, mam router D-link DWR-966 od jakiś 2 dni w godzinach 10-22 jest po protu masakra, pingi sięgają nawet 800. Nawet test prędkości ładuje się dopiero za którymś odświeżeniem, Parametry połączenie wyglądaj dobrze wiec zostaje wina sieci

Kod: Zaznacz cały

Status rejestracji	Zarejestrowany
Sieć	LTE
RSSI	-64 dBm
RSCP	0 dBm
RSRP	-97 dBm
SINR	8 dBm
Operator	Plus
Kod kraju (MCC)	260
Kod operatora (MNC)	1
IMSI	260011702408428
IMEI	358725048726533
ID komórki	11356673
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Przemek_Plus »

LEON30, czy możesz odnieść się do pytania patryka7588 - jaką antenę posiadasz?

Jeżeli chodzi o zasilanie routera, to jeżeli opis sprzedawcy jest zgodny z stanem faktycznym, to skrętka tego typu prawdopodobnie powinna spełnić swoją rolę, przy czym nie możemy jako obsługa forum zagwarantować działania takiego połączenia. Jako operator nie tylko nie oferujemy tego typu adapterów, ale wręcz odradzamy podobne rozwiązania. Stąd też powinieneś mieć świadomość, iż użytkowanie routera w proponowany przez Ciebie sposób jest przeprowadzane wyłącznie na odpowiedzialność użytkownika.

dwademony, podaj proszę trochę więcej informacji: w jakiej lokalizacji łączysz się z internetem? Czy problem występuje przy wifi, czy również przy podłączeniu za pomocą kabla? Możesz przetestować połączenie przy wymuszeniu technologii 3G (panel admina->zakładka "LTE/3G"->Tryb sieci->"tylko 3G")?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LEON30
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:00

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: LEON30 »

patryk7588 Witaj. Mam antene CYBERTECH na 1800 orginał. Dokladnie taka http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html.
Zakupiona w sklepie u nich jakies 2 miesiące temu.




Przemek_Plus Dzieki wszystko jasne i nie wiem do konca czy tak zrobie to zasilanie. Wczoraj zamowilem co trzeba ale moich kombinacjii juz dobiega kres z tym LTE . Poprostu dotrwam do konca umowy albo ją wypowiem wczesniej. Koszty ,ktore ponioslem z tym wszystkim przewyzszają kare w tej chwili za zerwanie umowy. Dodam ,ze konkurencja w tej chwili w mojej okolicy bije Was na glowę z LTE a co najdziwniejsze na 800 smiga tak down 28 up 16 co w PLusie na początku umowy bylo przez 2 miesiace max down 15. Maja wedlug mnie nadajnik z prawdziwego zdarzenia a Wasz to kompletny zlom a teraz to juz masakrycznie wszyscy na nim siedzą bo na 1800 i 2100 nikt zasiegu nie moze zlapac.
Dzieki za wszystkie porady nie Wasza wina ,ze operator zaniedbal przez ostatni rok wszysto oprocz reklam w TV.

Pozdrawiam
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: habish »

Może występuje jakiś problem z samą anteną, skoro bez niej router potrafi osiągnąć większe prędkości?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Przemek_Plus »

LEON30, decyzja jak najbardziej jest po Twojej stronie, mimo wszystko spróbowałbym jednak zmienić ustawienie anteny, może warto na próbę nakierować ją na inne okoliczne nadajniki z LTE1800? Przy tej antenie sygnał powinien zyskiwać na parametrach. Zresztą, jakiś czas temu osiągałeś już na niej całkiem dobre prędkości.

Pasmo LTE1800 działa na okolicznych stacjach w Radecznicy (11757), Szperówce (12768) i Frampolu (11740).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LEON30
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:00

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: LEON30 »

Witam ponownie. Rczej z anteną wszystko ok kolega testował i smiga mu na niej LTE 1800. Jak wczesniej napisalem nadajnik PLusa i konkurencjii jest na jednej dzialce a poziom sygnalu jak i osiągi masakrycznie rozne. Wiem na 100% ,ze wina jest po stronie nadajnika bo wiekszosc ,ktorzy z niego kozystają mają to samo tylko siedzą na necie sporadycznie. Parametry 1800,2100 i 2600 dzialają max 2 km od nadajnika spawdzalem na telefonie. Strasznie to bidnie wedlug mnie wyglada i bez reakcjii operatora nie ma szans sie to zmienic.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Krzysiek_Plus »

LEON30, a czy masz zainstalowaną aktualizację dla tego routera?
Tutaj znajdziesz informacje o wersji i instrukcje, a tutaj pliki do aktualizacji.

W standardowej wersji oprogramowania był błąd, który powodował pogorszenie parametrów sygnału pod podpięciu anteny zewnętrznej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LEON30
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2015, o 13:00

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: LEON30 »

Krzysiek_Plus Witaj. Dzięki za zainteresowanie ale mam wsio jak piszesz. Zaraz po zakupie pierwszy update robilem a pozniej raz jeszcze do wersjii ,ktorą podales. To na LTE 800 mam z anteną 3kreski zasiegu i parametry ok niestety sam nadajnik jak pisalem nie wyrabia juz. LTE 1800 jest pomimo anteny bardzo niestabilne chociaz przez chwile bylo znosnie. Kilka tygodni po uruchomieniu 1800 jak i na pozostalych czestotliwosciach bylo ok ale laduje sie ludzi tam gdzie jeszcze cos dziala i zrobil sie tlok na innej częstotliwosci. Przy slabym zasiegu jak ja mialem na 1800 szybko sie dobroc skonczyla a mi zaczyna rwac zasieg i tak juz slabiutki. Jedyne rozwiązanie jezeli operatorowi zalezy na tym aby po 1 umowie zostali ludzie nadal to w innym miejscu postawic nadajnik i odciążyc Szperowke. Wiem ,ze to nie jest takie proste ale na tak trudnym terenie inni sobie radzą a mysle,ze Plusa stac na budowe nowego porządnego nadajnika. Dodam ,ze u mnie w miejscowosci konkurencja postawila w naprawde super miejscu nadajnik i szkoda tylko ,ze działa na nim 3g bo juz dawno poszlo by ludu mase do nich. Na GSM uciekają Wam i jeżeli cos ogarną z LTE to pojdą ze wszystkim tam. Co z tego ,ze dolożono czestotliwosci jak sieją bardzo slabo tak jaby z odzysku to wszystko bylo a nie nowy sprzet. Jak to mozliwe ,że na 800 inny siec ma predkosci okolo 30m down a podobno max 15 na tej czestotliwosc moze siac /? To ciekawe a u Was o tej porze forum cieżko odpalic i siedze na startowce od konkurencjii gdzie smiga na Waszym routerze i instalacjii z ATK 20 bez problemu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Pogorszenia jakości Internetu Lte

Post autor: Daniel_Plus »

LEON30, po ostatnich pracach, w ramach których zostały dodane pasma LTE1800 na okolicznych stacjach na razie nie ma zaplanowanych kolejnych. Niestety nie ma też planów na nowe stacje. Różne prędkości osiągasz z powodu zmiennego obciążenia stacji i to jest jedna z przyczyn Twojej sytuacji.
LEON30 pisze:Jak to mozliwe ,że na 800 inny siec ma predkosci okolo 30m down a podobno max 15 na tej czestotliwosc moze siac /?
W LTE800 maksymalna prędkość to 30 Mbit/s.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ