Wolny internet LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

tomi1501, a czy próbowałeś z poziom panelu admina ODU-IDU wymusić połączenie w konkretnym pasmie ("Ustawienia" -> "Ustawienia LTE" -> "Ustawienia Sieci" -> wybierz konkretne pasmo i następnie wybierz "Zastosuj")?

Przetestuj połączenie dla LTE w częstotliwość 800 MHz oraz 1800 MHz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi1501
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2016, o 09:10

Re: Wolny internet LTE

Post autor: tomi1501 »

800 nie próbowałem , aktualnie jest ustawione na 1800, spróbuję wieczorem i dam znać,
wczoraj internet do godziny 22 się ślimaczył potem przyspieszył na tyle ,że już filmy na youtube się przestały zacinać i szło w miarę płynnie ale dużo brakuje do poprzednich parametrów.
czy ODU jest kierunkowe? czy obracanie nim coś zmieni? próbowałem na innym komputerze szukając winy w karcie sieciowej ale jest to samo więc karta nie jest tu przyczyną. czy podłączenie do satelity coś zmieni?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

tomi1501 pisze:czy ODU jest kierunkowe? czy obracanie nim coś zmieni?
Nie jest to antena kierunkowa, ale ustawienie może mieć wpływ na poziom uzyskiwanego sygnału. Informacje jak ustawić prawidło ODU znajdziesz tutaj.
tomi1501 pisze:800 nie próbowałem , aktualnie jest ustawione na 1800, spróbuję wieczorem i dam znać,
LTE1800 jest obecnie dostępne na BTS'ach w Solcu Kujawskim: 44159, 41336, 43837.
LTE800 jest dostępne na 44068 Pędzewo ( tutaj również do końca 11/2016 planujemy dodać LTE1800 co zwiększy pojemność sieci w tej okolicy).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Obrazek. Ustawione mam na stałe tylko LTE w routerze . Przyszedł SMS ,że limit podstawowy został wykorzystany. Wszystko rozumiem ,ale jestem w zasięgu LTE i tylko LTE ,płacę największy abonament z czym się wiąże ,ze jestem niby na początku listy korzystających z BTS - tak mi tłumaczono przy podpisywaniu umowy, a prędkość nie pozwala praktycznie na korzystanie z poczty. Już raz reklamowałem taka sytuacje i nic . Jak współpracować z Plusem jak olewa klientów.?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pinocino, czy lokalizacja która kiedyś podawałeś jest dalej aktualna:
Pańska Wola Warmińsko-Mazurskie
?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Tak , ale LTE ściągam anteną dualną LTE z Orzysza.Lokalizacja Czarne.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Pinocino, osiągasz podobne prędkości stale, niezależnie od godziny, czy transfer jest zależny od pory dnia?

W czasie, gdy korzystasz jeszcze z pakietu podstawowego, możesz przetestować połączenie w technologii 3G, gdyż pobliska stacja BT43941 w Pańskiej Woli działa w U900 i prawdopodobne, że będziesz uzyskiwał z niej szybszy transfer.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Przemek_Plus
Haha oczywiści wiem że 3G będzie szybsze , ale dlaczego LTE spada tak drastycznie .Taka prędkość 3G.
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Pinocino pisze:dlaczego LTE spada tak drastycznie
Obserwujesz, że ta prędkość jest zmienna, zależnie od godziny, czy raczej przyjmuje stałą wartość?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Bardzo rzadko osiąga prędkość powyżej 10 Mbps. Bywa nawet 19. , ale są to sporadyczne prędkości większość jest w okolicy od 4-1 Mb z tendencją spadkową po otrzymanym sms j.w. po około 2 dniach. Dni wolne i święta jest jeszcze gorzej . Czy sieć będzie kiedykolwiek rozwinięta / Czy muszę szukać innego operatora ,żeby korzystać NORMALNIE z internetu
mmmm111
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2016, o 21:09

Re: Wolny internet LTE

Post autor: mmmm111 »

mam podobny problem co kilku kolegów wcześniej
mam LTE bez limitu, a od jakichś dwóch tygodni bez przerwy przy dobrym zasięgu LTE mam tak jakby blokadę na 1 Mb/s
lokalizacja to Warszawa, ul. Kazimierzowska
modem e3276
tomi1501
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2016, o 09:10

Re: Wolny internet LTE

Post autor: tomi1501 »

po zmianie na 800Mhz

RSRP - 87
RSRQ -14
RSSI -66
SINR +9
lokalizacja 465

prekość na speedtescie D -1-2 Mb/s / U - 3-4 Mb/s
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Pinocino, osiągane prędkości są wynikiem zmiennego obciążenia stacji. Nie wiem też, jakie parametry sygnału uzyskujesz, bo odległość od stacji jest niestety dość duża (około 7 km) – zwłaszcza w kontekście pasma LTE1800.

Jeżeli chodzi o plany rozbudowy sieci w tym regionie, to w ostatnim czasie uruchomiliśmy U900 na stacji BT43020 w Danowie. To samo pasmo zostanie uruchomione na początku przyszłego roku na nadajniku BT43929 w Wierzbinach. To powinno poprawić pojemność sieci w technologii 3G. Niestety, przynajmniej na chwilę obecną, brak planów co do kolejnych pasm LTE w tej okolicy.

mmmm111, prawdopodobnie jest to spowodowane nałożeniem limitu prędkości w związku z zawartymi w regulaminie promocji zasadami Fair-Usage-Policy. Prędkość powinna zostać ponownie odblokowana wraz z początkiem nowego okresu rozliczeniowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na przykład tutaj.

tomi1501, parametry na LTE800 są lepsze, ale nadal dalekie od ideału – zwłaszcza RSRQ. Tutaj znajdziesz tabelkę pomocną w ocenie.

Próbowałeś ustawiać ODU w kierunku poszczególnych stacji? Tak jak wspominał Krzysiek_Plus:
Najbliższy BT44068 z pasmem LTE800 jest w Zławieś Wielka, ponad 7 km od Czarnowo. BTS-y 43837 oraz 54337 z LTE1800 są Solcu Kujawskim, czyli w odległości ok. 4 km.
Czy w tym innym modemie, na którym testowałeś internet i gdzie był on kilkukrotnie szybszy, była ta sama karta SIM, co w zestawie ODU-IDU?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Scrapp
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2016, o 11:38

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Scrapp »

Witam, od jakiegoś tygodnia drastycznie spadła prędkość internetu LTE, posiadam zestaw IDU-ODU 200,
Obecnie to wygląda tak, a to i tak dobry wynik :
Obrazek

Ale czasami download potrafi spaść do 0.2mb/s co jest tragicznym wynikiem...
Co mogę z tym zrobić by poprawić prędkość?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Scrapp, wynik testu wskazuje na duże obciążenie nadajnika w momencie wykonywania pomiaru. W jakiej lokalizacji (miejscowość, ulica) łączysz się z internetem?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ