Wolny internet LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Wolny internet LTE

Post autor: jawczak-24 »

Krzysiek_Plus pisze:jawczak-24, modernizacja wstępnie jest zaplanowana na 07/12 (termin może ulec zmianie)
. To Pana słowa, powszechne zwodzenie klienta, a w styczniu 2017 napiszecie że będzie w lutym itd. Normalnie porażka ze strony Plusa
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

jawczak-24 pisze:
Krzysiek_Plus pisze:jawczak-24, modernizacja wstępnie jest zaplanowana na 07/12 (termin może ulec zmianie)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Wolny internet LTE

Post autor: jawczak-24 »

Krzysiek_Plus pisze:
jawczak-24 pisze:
Krzysiek_Plus pisze:jawczak-24, modernizacja wstępnie jest zaplanowana na 07/12 (termin może ulec zmianie)
.
Ulec zmianie to 2-7 dni a nie cały miesiąc więc proszę podać przybliżony termin bo nie wiem czy mam czekać czy składać oficjalną reklamację do Plusa
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Wolny internet LTE

Post autor: rukat1 »

Witam.Moje spostrzezenia odnosnie agregacji L800+L1800 na stacji 11280 ,ruter Huawei E5186 LTE godziny wieczorne:
http://www.speedtest.net/my-result/5856221387 ,jak widac tu nic nie pomoze jak dodanie pasma L2600 :-D ,agregacja poprawiła wynik mimimalnie o kilka megabitow.Wiec czekam na L2600 do konca umowy,konkurencja ma w tej samej lokalizacji bez agregacji 10-krotnie wiekszy wynik.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Daniel_Plus »

jawczak-24, dokładnego dnia niestety nie mam możliwości podania. Na tę chwilę wiemy, że powinna się rozpocząć do końca bieżącego roku.

rukat1, dziękuję za informację o lepszym wyniku po agregacji ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Witam. Czy coś się dzieje z BTS em w Orzyszu ? Prędkość w domu Obrazek ,a pod masztem w odległości około 100m http://images83.fotosik.pl/219/a2294ca447d3895fmed.png ,mówię tu oczywiście o LTE. Na 3G lejek.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pinocino, nie, obecnie nie realizujemy żadnych prac, nie otrzymaliśmy równie żadnych zgłoszeń sugerujących awarie.
Pinocino pisze:a pod masztem w odległości około 100m http://images83.fotosik.pl/219/a2294ca447d3895fmed.png
Czy ten test był realizowany na tej samej karcie SIM co poprzedni?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Krzysiek_Plus pisze:Pinocino, nie, obecnie nie realizujemy żadnych prac, nie otrzymaliśmy równie żadnych zgłoszeń sugerujących awarie.
Pinocino pisze:a pod masztem w odległości około 100m http://images83.fotosik.pl/219/a2294ca447d3895fmed.png
Czy ten test był realizowany na tej samej karcie SIM co poprzedni?


Na dwóch osobnych. Jedna to Internet ,który nie działa jak powinien ,a drugi to test telefonem na innej karcie.Czy ja mam wszystko zablokowane w tej sieci? Telefonem pod masztem robiłem test , a w domu z routera z anteną zewnętrzną. Mam jeszcze jeden telefon i pod przekaźnikiem odczyt testu był niemal,że identyczny. Jeden na win10 drugi android 5.1. Obydwa z LTE.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Pinocino, czy taki wynik poniżej 1 Mbit/s odnotowałeś dopiero wczoraj, a wcześniej prędkości były wyższe? Jeśli pobrałeś sporą liczbę danych na obu kartach to być może zadział FUP. Ale jeśli na trzecim telefonie (nie napisałeś, czy na nim też masz lejek w 3G) wartości są podobne to może to sugerować jednak przeciążenie stacji. Dobrze byłoby wykonać test, jak będziesz już miał nowy pakiet podstawowy, gdy zacznie się następny okres rozliczeniowy oraz w innych godzinach niż popołudniowych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

W takim razie należałoby zastanowić wreszcie nad rozbudową BTSa w naszym regionie. Ile można się denerwować i Bok plusa.? Proszę podejść do tematu poważnie.
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Pinocino »

Oj oj coś drgnęło? Orzysz- pokazał się zasięg LTE+ ? Czy mój modem zwariował? Pokazuje właśnie takie wartości na wyświetlaczu. Zasięg bez zmian, ale prędkość 100X szybsza. Czy już tak zostanie?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wolny internet LTE

Post autor: habish »

Pokaż jakiś speedtest.
LTE+ to agregacja, pytanie która L2600+L1800 czy L1800+L800.

Stacja 44945 na ul. Kajki 4 ma pozwolenie na L1800 oraz L800 więc pewnie to ta agregacja.
W okolicy masz jeszcze stację 43929, zapytaj jakie są tam technologie, jeśli nie ma LTE, to dopytaj czy są plany na dodanie LTE na tej stacji, wówczas część ruchu przejmie własnie ta stacja więc ogólna pojemność sieci w Orzyszu wzrośnie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Pinocino, na BT44945 działa agregacja pasm LTE800 i LTE1800, stąd poprawa transferu i pojawienie się ikony LTE+. Dla BT43929 aktualnie nie ma planu dodania LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ