Wolny internet LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Scrapp
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lis 2016, o 11:38

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Scrapp »

Świątkowice województwo łódzkie.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Scrapp, prawdopodobnie korzystasz obecnie z pasma LTE800 z stacji BT33233 w Sokolnikach, bądź z BT33579 w Lututowie. Na obu tych nadajnikach będziemy uruchamiać pasmo LTE1800, co powinno poprawić zarówno pojemność sieci, jak i uzyskiwane maksymalne prędkości. Prace są zaplanowane na początek przyszłego roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
JADWININ
PlusManiak
Posty: 142
Rejestracja: 28 mar 2014, o 21:49

Re: Wolny internet LTE

Post autor: JADWININ »

Mam problem z prędkością.
Przez dwa lata miałem ok. 50 Mbps. Mój rekord to 100Mbps.
Mam idealne warunki LTE (używam tylko LTE).
Teraz mam 2 - 5 Mbps.
PYTANIE:
Jak sprawdzić czy nałożono mi FUPa ?
Może to jakiś remont BTSa ? Proszę to sprawdzić.
Dane:
LTE 1800 BT11106 LTE1800/10/0815/2/16 (Zegrze przy DK 61).
Sygnał silny.

Korzystam dużo z serwisu CDA. Ostatnio jestem na próbę w NETFLIXie.
Korzystam 10 h dziennie. Wiem to dużo, ale nic nie ściągam. Tylko streaming.
Jeżeli LTE No Limit nie nadaje się do korzystania z NETFLIX bo nakładacie FUP-a to o tym trzeba napisać. Szczerze.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

JADWININ, nie prowadzimy obecnie żadnych prac na stacji BT11106, jak również nie mamy sygnałów o awarii na tym nadajniku.

Czy możesz wykonać test prędkości (np. na http://www.speedtest.pl) i wstawić tu, na forum, wynik pomiaru? Czy obecnie uzyskiwana prędkość jest stała i niezmienna, czy raczej waha się w zależności od godziny?
Przemek_Plus pisze:Korzystam 10 h dziennie. Wiem to dużo, ale nic nie ściągam. Tylko streaming.Jeżeli LTE No Limit nie nadaje się do korzystania z NETFLIX bo nakładacie FUP-a to o tym trzeba napisać. Szczerze.
Streaming oczywiście również wiąże się z pobieraniem danych, nie da się więc wykluczyć, że przy intensywnym korzystaniu może spowodować znaczące przekroczenie pakietu podstawowego, a co za tym idzie - ewentualne nałożenie limitu prędkości zgodnie z zapisami tzw. FUP-a.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi1501
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2016, o 09:10

Re: Wolny internet LTE

Post autor: tomi1501 »

co do kierunku ustawienia jeszcze nie próbowałem ,a jeśli chodzi o kartę SIM to w tamtym modemie miałem inną , przy przedłużeniu umowy otrzymałem nową która podobno tylko działa w ODU.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

tomi1501 pisze:a jeśli chodzi o kartę SIM to w tamtym modemie miałem inną , przy przedłużeniu umowy otrzymałem nową która podobno tylko działa w ODU.
Prawdopodobnie wówczas nadajnik, z którego korzystałeś, był mniej obciążony. Sama zmiana karty SIM nie mogła spowodować pogorszenia się prędkości transmisji. W pierwszej kolejności proponowałbym spróbować ustawić ODU w kierunku tych najbliższych stacji z LTE1800 i sprawdzić, czy parametry sygnału uległy poprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi1501
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2016, o 09:10

Re: Wolny internet LTE

Post autor: tomi1501 »

bawiłem się ustawieniami anteny i zmianą na 1800 i 800 Mhz
w najlepszym ustawieniu na 1800 parametry były takie
po zmianie na 1800Mhz

RSRP - 88
RSRQ -12
RSSI -67
SINR 0

po zmianie na 800 i ustwieniu anteny na maszt w Złejwsi Wielkiej

po zmianie na 800Mhz

RSRP - 85
RSRQ -10
RSSI -66
SINR +10

i tak zostawiłem prędkość pobierania wynosi obecnie w granicach 2-4 Mb/s prędkosć wysyłania dochodzi do 8 Mb/s, przy zmianie ustawienia anteny na maszt w Solcu prędkość pobierania była pomiędzy 1a 2,5 Mb/s zato prędkość wysyłania skoczyła do 10-12 Mb/s, dziwna sytuacja?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

tomi1501 pisze:i tak zostawiłem prędkość pobierania wynosi obecnie w granicach 2-4 Mb/s prędkosć wysyłania dochodzi do 8 Mb/s, przy zmianie ustawienia anteny na maszt w Solcu prędkość pobierania była pomiędzy 1a 2,5 Mb/s zato prędkość wysyłania skoczyła do 10-12 Mb/s, dziwna sytuacja?
Sytuacja, w której prędkość wysyłania jest znacznie wyższa od prędkości pobierania jednoznacznie wskazuje na duże obciążenie nadajnika. W skrócie, wynika to z faktu, że znacznie większa liczba użytkowników pobiera duże ilości danych, niż je wysyła.

Jak wspominał już Krzysiek_Plus - na 44068 (Pędzewo) będziemy w najbliższym czasie dodawać pasmo LTE1800, więc pojemność sieci powinna się wówczas poprawić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi1501
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2016, o 09:10

Re: Wolny internet LTE

Post autor: tomi1501 »

Czyli to jest ten kierunek na Zławieś? na jakiej stronie są podane dokładne z GPS lokalizację masztów?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

tomi1501, tak, patrząc od Twojej lokalizacji, jest to w kierunku miejscowości Zławieś. Jeżeli chodzi o współrzędne stacji, to przydatna może być strona http://www.btsearch.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nicramer
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2016, o 19:11

Re: Wolny internet LTE

Post autor: nicramer »

Mieszkam we Wrocławiu, ulica Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Pułaskiego. Posiadam internet LTE w taryfie Ja + POWER LTE 50 GB z urządzeniem Huawei B315. Połączenie zawsze realizuję poprzez sieć LTE. Pakiet 50GB starcza mi w zupełności na cały okres rozliczeniowy, sporadycznie ściągam pliki ważące maks. 2-3GB.

Rozumiem, że Wrocław jest naprawdę dużym miastem i obłożenie nadajników jest o wiele większe niż w innych miastach, w których czasami przebywam. Jednakże w Bydgoszczy (Fordonie) i Wągrowcu prędkości dochodzą nawet do 50 Mb/s (zarówno download i upload), gdzie we Wrocławiu wyniki testu są na bardzo niskim poziomie.
Mam nadzieję, że poprawią Państwo zasięg i jakość internetu we Wrocławiu.

Według strony btsearch.pl na Wrocław przypada 5 nadajników LTE, gdzie ich rozmieszczenie raczej przypada na obrzeża miasta, niż centrum. Na przykład odległość do najbliższego nadajnika LTE od Dworca Głównego i południowej części Wrocławia jest naprawdę duża (najbliższy w okolicy Pl. Jana Pawła II).

Dziękuję za każdą odpowiedź.

Poniżej jest rezultat testu prędkości przeprowadzonego kilka minut temu.

Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wolny internet LTE

Post autor: habish »

Zapytaj tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=5880
Jakie Plus ma plany modernizacyjne dla twojej części Wrocławia.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Przemek_Plus »

nicramer, wynik Twojego testu jednoznacznie wskazuje na przeciążenie stacji w momencie wykonywania pomiaru. Czy próbowałeś może w godzinach największego obciążenia przełączyć transmisję danych na tryb 3G? Być może to pasmo będzie mniej przeciążone i w efekcie pozwoli na lepszy transfer.

W sprawie planów modernizacyjnych odpowiedź zostanie udzielona w wątku dotyczącym tego zagadnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Wolny internet LTE

Post autor: jawczak-24 »

Witam, mam pytanko czy jutro będzie modernizacja nadajnika w Gościkowie woj.Lubuskie
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolny internet LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

jawczak-24, nie, ale prace powinny być zrealizowane do końca roku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ