ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Ok czekamy
volumeup
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2017, o 20:43

Re: ODU IDU - 200

Post autor: volumeup »

U mnie taki sam problem jak u części z was...
Przy kablu 15 cm(!) urządzenia łączą się jest sygnał LTE i można korzystać z internetu.... przez jakieś 2 minuty :)
Po tym czasie urządzenia resetują się - najpierw znika dioda ODU LTE, później resetuje się antena, ODU power i ODU statsu gasną. Po restarcie znowu wszystko ok ale tylko na chwilę.
Przy "dłuższym" kablu ~5m (ciężko nazwać to długim kablem) - urządzenia rzadko kiedy łączą się ze sobą. Może 1 na 5 prób. Zazwyczaj tak jakby nie widziało karty (sprawdzane na dwóch kartach), czasem wyskakuje błąd Module AT failure. Jak antena połączy się z siecią to nie zapala się dioda ODU LTE.
Urządzenia poszły do serwisu - odpowiedz - wszystko sprawne testowane przez długi czas :)
Pewnie podłączali na krótkim kabelku, zobaczyli, że diody się zaświeciły i wyłączyli.
Poszedłem do salonu, sprawdziłem urządzenia z osoba pracującą w salonie, usterka została potwierdzona przez pracownika salonu i znowu urządzenia wysłane do serwisu ( z opisem, że sprawdzane w salonie).
Ciekawe jaka przyjdzie odpowiedź.
Niedługo miesiąc od zawarcia umowy a z internetu nawet nie skorzystałem :). Rozumiem, że można na takie coś złożyć reklamację i żądać zwrotu pieniędzy za ten miesiąc?

Urządzenia widać mają jakiś błąd konstrukcyjny. Na infolinii dostałem informację, że tak może się dziać gdy antena dostaje zbyt niskie napięcie z routera.
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: luksas »

volumeup pisze: Niedługo miesiąc od zawarcia umowy a z internetu nawet nie skorzystałem :). Rozumiem, że można na takie coś złożyć reklamację i żądać zwrotu pieniędzy za ten miesiąc?

Urządzenia widać mają jakiś błąd konstrukcyjny. Na infolinii dostałem informację, że tak może się dziać gdy antena dostaje zbyt niskie napięcie z routera.
volumeup oczywiście ,że możesz złożyć reklamację - telefonicznie. Ja tak zrobiłem ponieważ przy 1 naprawie przez miesiąc nie miałem internetu i mu ją uznali, uznając ten okres jako bez opłaty. Generalnie to są jakieś jaja - zawarłem umowę pod koniec listopada i od tej pory nie mam internetu bo ciągle zestaw odu-idu nie działa, a serwis wmawia ,że zestaw jest OK. I patrząc na inne wpisy nie jestem sam, wiec można domniemywać ze całą seria tych urządzeń jest padnięta...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

luksas, LukaszEs93, urządzenie z problemem resetu powinno zostać oddane do serwisu wraz z dokładnym opisem. Bardzo ważny jest opis usterki, ponieważ na jego podstawie jest wykonywana konkretna diagnostyka, która gdy wykaże słuszność zgłoszenia umożliwia odpowiednią naprawę bądź wymianę sprzętu. Taki opis powinien zawierać m.in. informację o sposobie instalacji zestawu, o zastosowanych dodatkowych elementach, częstotliwości resetu, na jakim paśmie występuje, kolory diod na ODU i na IDU przed, jak i w trakcie resetu. Pomocny byłby również film, na którym będzie dokładnie widać zachowanie urządzenia.

volumeup, możesz złożyć reklamację na opłaty zawarte na wystawionej fakturze. Informację o tym, jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Właśnie wróciłem z punktu Plusa, oddałem IDU ODU na gwarancje z dokładnym opisem co się dzieje i jak jest zainstalowany, dodałem również film ponad 8 min na płycie DVD jak zachowuje się sprzęt w ciągu tego nagrania zresetował się 5 razy gdzie po 3 restarcie długo się łączył. W opisie napisałem ze gdy odu jest na zewnątrz budynku a router w pokoju i odległość miedzy IDU ODU wynosi wtedy ok 30 m to pan w plusie sie zdziwił ze tak dużo, ja mowie w instrukcji jest do 50 m i powinno chodzić, napisałem też ze podłączałem na krótko 1 m od IDU ODU i problem jest ten sam to wtedy Pan z punku oczy wystawił i zaczął przyjmować sprzęt.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

LukaszEs93, dziękujemy za informację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
luksas
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2017, o 08:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: luksas »

LukaszEs93 daj znać jak sprzęt wróci Ci z serwisu. Ja swój zestaw oddaje w dniu dzisiejszym. Także nagrałem filmik - 12 minutowy na którym router restartuje się 3 razy, a w tym czasie internet działa może przez 3-4 minuty. To jest skandal !!! umowę podpisałem 25 listopada i do tej pory nie mam sprawnego sprzętu. Sprzęt właśnie idzie 3 raz do serwisu. Serwis przy 1 naprawie odpisał mi ,że sprzęt jest sprawny, a po kolejnej stwierdził ,że ten sam sprzęt wymienia na nowy ponieważ nie możliwości naprawy, zaprzeczają sami sobie... Na pewno tego tak nie zostawię. Będę żądał rekompensaty za okres bez usługi do momentu naprawy - jeśli takowy nastąpi... Jeśli nie na pewno nie będę płacił za internet i dalszych rat za sprzęt bo niby za co ? A w razie dalszego profesjonalnego podejścia serwisu proponuje wrzucać filmiki na youtube jak działa zestaw ODU-IDU 200 - na pewno Plus dzięki temu zyska wielu klientów....
michal8937
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 17 maja 2011, o 19:04
Kontakt:

Re: ODU IDU - 200

Post autor: michal8937 »

Czyli ten odu-idu to całkowita klapa?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

luksas, oczywiście masz prawo do złożenia reklamacji. Jeśli ma ona dotyczyć opłat to można reklamować kwoty naliczone na wystawionej fakturze. Sposób, jak to zrobić znajdziesz na tej stronie.

LukaszEs93, luksas, volumeup, prześlijcie proszę do mnie tym formularzem: numery IMEI urządzeń oraz numery seryjne. Poinformuję serwis o problemie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Wczoraj i mój zestaw ODU-IDU 200 wylądował drugi raz w reklamacji. Dostałem zastępczy router LTE HUAWEI B315. Testowane w wielu miejscach mieszkania- pomimo że świecą się nieustannie trzy kreski to prędkości są tragiczne- download przed chwilą niecałe 3 MB/s a upload nawet 1 MB/s nie miał.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

marjano82, również prosimy o przesłanie danych przez formularz:
Daniel_Plus pisze: LukaszEs93, luksas, volumeup, prześlijcie proszę do mnie tym formularzem: numery IMEI urządzeń oraz numery seryjne. Poinformuję serwis o problemie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marjano82
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, o 23:37

Re: ODU IDU - 200

Post autor: marjano82 »

Formularz wysłany.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

marjano82, dziękuję. Wiadomość dotarła, informacja przekazana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
LukaszEs93
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 9 lut 2017, o 17:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: LukaszEs93 »

Witam po dość długiej przerwie, dziś odebrałem IDU ODU, ciekaw jestem co tam wymyślili, na kartce z serwosu napisane ze naprawa o kodzie 120. Idę montować tak jak być powinno, trzymajcie kciuki :->

Zestaw IDU ODU podłączony, jak narazie wszystko jest ok, nie rozłączył sie, parametry w porządku :
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 869983021100752
IMSI 260011601403221
RSRP -107 dBm
RSRQ -9 dB
RSSI -89 dBm
SINR 13 dB
Informacja o lokalizacji 366
Pasmo 7 (2600 MHz)

Czekam na wasze zestawy jak wrócą z serwisu i jak się będą sprawować, u mnie jak zacznie się coś dziać to będę pisał, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, o 09:36 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie postów
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Jakie prędkości?
Jakie parametry oraz prędkości na L1800?
ODPOWIEDZ