ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

burli, sugeruję usunąć chwilowo panel (dysk i rejestr) i sprawdzić ponownie. Jednak objawy które opisujesz wskazują na problem z dyskiem. Wykonaj scandisk w trakcie rozruchu w poszukiwaniu błędów. Zalecam także skan w poszukiwaniu wirusów, trojanów itp.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
burli
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 maja 2017, o 14:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: burli »

Zrobiłem tak i nadal bez zmian. Czy przyczyną mogą być wtyczki przeglądarek?
Wczoraj podejrzałem i zużycia były w normie. Za to system się zawiesił, przebudzenia były na chwilę co jakiś czas (również po wyłączeniu przeglądarki).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

burli, z doświadczenia powiem że mogą. Zamknąłeś tylko okno czy również sprawdziłeś w Menadżerze Zadań? Być może procesy były dalej uruchomione pomimo tego. Zrestartuj funkcje przeglądarki plus ciasteczka itp. Sprawdź wtedy. Jeśli nie pomoże spróbuj zmienić przeglądarkę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
burli
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 maja 2017, o 14:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: burli »

Sprawdziłem inne przeglądarki: Edge i Firefox. Tak samo zawieszenie systemu. Czy antywirus może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

burli, nie powinien. Możesz spróbować chwilowo go wyłączyć i sprawdzić. Być może system operacyjny ma jakieś błędy wewnętrzne, ale to już wymaga reinstalacji. Czy masz możliwość sprawdzić całość na innym komputerze?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
burli
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 maja 2017, o 14:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: burli »

Sprawdzałem na innym komputerze i tez obciąża. Jest to naprawdę dziwne,bo z innymi routerami nie mam takich problemów. A może ODU-IDU przywrócić do fabrycznych?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

burli, przywrócenie ustawień nie zaszkodzi. Jeśli po tym sytuacja się nie poprawi to proponuję odesłać zestaw do serwisu. Tylko z załączonym dokładnym opisem sytuacji. Wygląda to na problem ze sprzętem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kn2012@onet.eu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2017, o 16:10

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kn2012@onet.eu »

Witam. Już od roku męcze się z odu idu 200. jak dostałem zestaw w lutym to ciągle się resetował. zauważyłem że problem jest spowodowany pogodą. było zimno zrywał bardzo czesto, latem problem zniknął całkowicie, a teraz znów się zaczyna pojawiać. zestaw był już w serwisie, ale oczywiście nic nie zrobili twierdząc że sprzęt jest sprawny. jaka może być tego przyczyna?
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kaczkadziwaczka »

A w jakiej lokalizacji korzystasz z tego cudu techniki made in CP, jakie masz parametry sygnału z zakładki Status LTE na nim, jakie prędkości? Z jakiego pasma LTE korzystasz w Plusie?
burli
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 maja 2017, o 14:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: burli »

kaczkadziwaczka pisze:tego cudu techniki made in CP,
Proszę, schowaj te drwiny i nie ujawniaj ich na forum. Nie jest to super sprzęt, ale ja jestem zadowolony. Prędkości oraz stabilność poszły mocno w górę. I to nie w lokalizacji docelowej (na dachu), a w kącie za krzakami. U mnie żadnych restartów nie ma.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5473
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

kn2012@onet.eu, prosiłbym o podanie tych danych:
kaczkadziwaczka pisze:jakie masz parametry sygnału z zakładki Status LTE na nim, jakie prędkości? Z jakiego pasma LTE korzystasz w Plusie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kaczkadziwaczka »

@burli to przy okazji napisz że zapłacisz jeszcze za niego 540 zł w ratach. A jak Plus wprowadzi LTE900 i LTE2100 do czego się przymierza to z nich nie skorzystasz. Podobnie jak z agregacji pasm LTE-A, która jest już standardem. Urządzenie sprawia wiele problemów użytkownikom i działa przy niewielkich odległościach od stacji bazowych. cóz te kiepściutkie antenki w ODU nie pozwalają na wiele.
burli
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 7 maja 2017, o 14:19

Re: ODU IDU - 200

Post autor: burli »

kaczkadziwaczka pisze:@burli to przy okazji napisz że zapłacisz jeszcze za niego 540 zł w ratach
Zapłaciłem 3zł jednorazowo. I teraz płacę tylko abonament (25zł).
kn2012@onet.eu
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 8 paź 2017, o 16:10

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kn2012@onet.eu »

Pasmo 1800
RSRP -81dBm
RSRQ -14dB
RSSI -61dBm
SINR 10dB
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: kaczkadziwaczka »

Parametry sygnału bardzo dobre, masz blisko do BTS-a LTE1800Aero2, przyzwoity SINR więc i prędkości powinny być niezłe. Jakie osiągasz? Reklamuj do skutku. Dla porównania zobacz czy połączenie jest zrywane gdy korzystasz z karty Plusa na telefonie LTE, test z telefonem w domu i na zewnątrz. Na telefonie aplikacja Network Cell Info, pokaże dane BTS-a i parametry sygnału. Do tego speedtesty.Trzeba sprawdzić czy to wina ODU czy może coś po stronie BTS-a.
ODPOWIEDZ