ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
ciekawerosliny.pl
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 mar 2016, o 15:22
Kontakt:

Re: ODU IDU - 200

Post autor: ciekawerosliny.pl »

Dzięki za odpowiedź.
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

witam,
jestem szczęśliwym bądź nie posiadaczem zestawu oduidu 200 i tyle o i ile sprawność działania neta jest znacznie lepsza niż mobilnego sagema, którym męczyłem się strasznie przez ostatnie 2 lata to jest kilka dramatycznych problemów:

1. notoryczne rozłączanie się neta w ciągu dnia rzadziej ale np: wczoraj wieczorem przez całą godzinę włączał się i wyłączał w kółko co doprowadza do szału, zaznaczam że jest to mój firmowy net i jak tak dalej pójdzie to będę to reklamował bo firma stoi przez te problemy, :evil: :evil: :evil: :evil:

2. przy próbie ściągnięcia pliku zawsze bez wyjątku po dojechaniu do średnio 300 mb router się restartuje i szlag mnie trafia bo czasami pobierania pliku już wznowić nie mogę i zaczynam od nowa i znów do ok 300 mb i reset, :evil:

3. jak nie ściągam a robię to na prawdę rzadko a net służy mi do poczty, radia, i przeglądania stron, a na routerze wiszą 2 telefony i tablet to też się restartuje i często jak wczoraj w ogóle nie może się uruchomić tylko w kółko choinka świeci czerwono i niebiesko :evil: :evil:

chciałbym zaznaczyć że antena stoi na parapecie nie na dachu ale mam zasięg dobry wszystkie niebieskie lampki więc nie sądzę że to to, zauważyłem że jak się restartuje podczas pobierania albo oglądania you tuba to zawsze znika pierwsza lampka ODU Power tak jakby brakowało odpowiedniego zasilania przez kabel koncentryczny, kabel jest od odpowiedniej jakości a ODU jest 1 m od rutera, nie znam się ale jeśli ktoś wie jak z tym zrywaniem i ciągłym restartem sobie poradzić to bardzo proszę o info bo osoby z infolinii plusa nie wiedzą.
Może jakaś aktualizacja pomoże osoba z infolinii mówiła mi że będzie aktualizacja w miniony wtorek ale nic nie było do dzisiaj :?: :?:
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

leszekk, czy możesz napisać, jakie parametry sygnału (RSRP/RSRQ/RSSI) widzisz w panelu admina?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

RSRP -88 dBm

RSRQ -13 dB

RSSI -67 dBm
dzisiaj zrywa mi przez cały czas

EDIT:

Przemek_Plus i co??? to źle czy dobrze ???
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22363
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Joanna_Plus »

leszekk,
leszekk pisze:RSRQ -13 dB
leszekk pisze:chciałbym zaznaczyć że antena stoi na parapecie
Testowałeś inne ustawienie tej anteny (umieszczenie jej na zewnątrz czy przy innym oknie)?
leszekk pisze:Może jakaś aktualizacja pomoże
Może pomóc.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

Joanna_Plus pisze:leszekk,
leszekk pisze:RSRQ -13 dB
to dużo czy mało bo nie wiem ????
leszekk pisze:chciałbym zaznaczyć że antena stoi na parapecie
- -ckoro sygnał jest dobry to co za różnica gdzie ona stoi no chyba że się mylę
Testowałeś inne ustawienie tej anteny (umieszczenie jej na zewnątrz czy przy innym oknie)?
leszekk pisze:Może jakaś aktualizacja pomoże
Może pomóc.
- a czy jest jakaś aktualizacja ???????????
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

leszekk, RSRQ na poziomie -13 to niestety zły wynik. Świadczy o niskiej jakości odbieranego sygnału. Kwestia parametrów została opisana m.in. w tym wątku. Dlatego warto przetestować inne ustawienie anteny lub nawet samego ODU dla poprawy parametrów sygnału. Kiepskie RSRQ jest głównym "podejrzanym" występowania problemu.

Możesz również napisać, w jakiej lokalizacji (miejscowość, ulica) korzystasz z naszych usług, a sprawdzę, gdzie znajduje się najbliższy nadajnik.
leszekk pisze:- a czy jest jakaś aktualizacja ???????????
Aktualizacja jest planowana na nabliższy poniedziałek. Z informacji, jakie uzyskałem, ma ona m.in. skrócić czas odnawiania połączenia Internetowego w przypadku re-konektu lub restartu ODU, a także poprawić stabilność działania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

Leszno Wielkopolska ul. Fredry najbliższy nadajnik wg mapy BTS pokazuje w odległości 620m kościół pl. Metziga, jeśli jest ona aktualna, w takim razie proszę o sprawdzenia tej lokalizacji.

poza kilkoma drzewami żadnych przeszkód
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

www.gsm.poznan.pl
Tu masz aktualną mapę dla Wielkopolski.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

leszekk, zgadza się, najbliższa stacja znajduje się na kościele przy placu Metziga. W takim razie postaraj się w miarę możliwości ustawić antenę w kierunku tego nadajnika i sprawdź, jak wpłynęło to na parametr RSRQ. Im wartość bliższa zeru, tym lepiej. Poczekaj również na aktualizację.

Podeślij proszę jednocześnie przez ten formularz numer telefonu jaki jest przypisany do karty SIM. Poproszę o weryfikację, czy nadajnik działa poprawnie, ale do zgłoszenia potrzebuję numeru, którego dotyczy problem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

dzisiaj antena wylądowała na maszcie nad dachem w linii prostej widzę nadajnik opisywany wcześniej w odległości 620m ode mnie po drodze nic poza kilkoma drzewami, lampka odu niebieska (sygnał dobry) i parametry są takie:
RSRP -72 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -50 dBm
SINR 12 dB


następnie zrobiłem przywróć ustawienia fabryczne i zrobiło się tak lampka filoletowa sygnał max
RSRP -64 dBm
RSRQ -7 dB
RSSI -49 dBm
SINR 21 dB

a i pokazuje pasmo Pasmo 20 (800 MHz) dlaczego?

i ten stan trwał jakieś 3 min i wróciło do starych parametrów a lampka znów niebieska sygnał dobry i tak w kółko

Proszę powiedzieć co mam z tym zrobić dlaczego to tak skacze bo ręce opadają do ziemi mam największy abonament i takie coś ???
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

wszystkie parametry za wyjątkiem RSRQ wskazują że jestem blisko BTS i że zasięg jest super i to się zgadza jestem blisko to dlaczego tylko ten parametr jest do kitu? i dlaczego jak zacznę ściągać plik to trwa to chwilę i zrywa połączenie???
czy robi to dostawca sygnału??? słyszałem o polityce równości tylko gdzie tu logika ??????? skoro biorę największy pakiet jaki jest w ofercie do tego bez limitu tego już nie chcę poruszać, to chcę z niego korzystać!!!! to jakim cudem mam to wykorzystać skoro ciągle mi przerywa połączenie w takim układzie nie zużyję nawet 15 GB???? WTF
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

leszekk, wejdź w panel admina w zakładkę ustawienia->ustawienia sieci i w polu „wybór pasma” ustaw „tylko 1800 Mhz”. Następnie sprawdź proszę wartość RSRQ i zweryfikuj, czy połączenie nadal jest niestabilne.
leszekk pisze:czy robi to dostawca sygnału??? słyszałem o polityce równości tylko gdzie tu logika ???????
Nie, zrywanie połączeń wynika z słabej jakości sygnału, i nie jest to w jakikolwiek sposób związane z zasadami Fair-Usage-Policy („FUP”).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leszekk
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2016, o 08:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: leszekk »

już to sprawdzałem i tak jak opisałem wyżej gorsze parametry mam dla 1800MHz (siła sygnału dobra "dioda niebieska") a lepsze dla 800MHz (siła sygnału bardzo dobra "ldioda fioletowa", i w jednym i drugim przypadku skacze RSRQ od 7 dB 15 dB, co ma wpływ na RSRQ???? po pozostałe parametry są bardzo dobre i stabilne jak można to zmienić? i czy aby czasami modem zewnętrzny nie jest walnięty???
przed chwilą próbowałem ściągnąć plik i po ok 10 sek pada net i tak w kółko idzie dostać szału bo chyba tylko do słuchania radia w necie to się nadaje, a w biurze robota na kolanach masakra jakaś
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

leszekk pisze:czy aby czasami modem zewnętrzny nie jest walnięty???
Możesz przełożyć kartę do innego urządzenia (chociażby telefon z obsługą LTE) i sprawdzić, czy problem nadal występuje? Jeżeli nie, faktycznie wskazywałoby to na wadliwe działanie ODU.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ