ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: ODU IDU - 200

Post autor: pinol »

No właśnie dziś jak na złość rozłącza średnio co godzinę, sprawdzam od 5 rano
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

pinol, jeśli sytuacja będzie się powtarzać to chyba jednak bez serwisu się nie obejdzie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Friend86
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2016, o 16:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Friend86 »

Witam serdecznie proszę o pomoc. Mam zestaw odu idu dokupilem nawet antenę dualna od Yagi anteny w celu poprawienia osiągów a parametry mam do du... RSRP - 95, RSRQ - 19, RSSI - 54, SINR 0. Moja lokalizacja to Holendry gm. Zapolice, 500m od Zduńskiej Woli. Proszę pomóżcie mi w Którą stronę kierować anteną na bts. Gdzie znajdują się nadajniki plusa lte? Proszę o lokalizację. Z góry dziękuję za wszystkie informację.
VeiN
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 6 mar 2016, o 13:42

Re: ODU IDU - 200

Post autor: VeiN »

Friend86 pisze:Witam serdecznie proszę o pomoc. Mam zestaw odu idu dokupilem nawet antenę dualna od Yagi anteny w celu poprawienia osiągów a parametry mam do du... RSRP - 95, RSRQ - 19, RSSI - 54, SINR 0. Moja lokalizacja to Holendry gm. Zapolice, 500m od Zduńskiej Woli. Proszę pomóżcie mi w Którą stronę kierować anteną na bts. Gdzie znajdują się nadajniki plusa lte? Proszę o lokalizację. Z góry dziękuję za wszystkie informację.

Najbliżej masz do nadajnika na ul. Łaska 88, ale on może być przeciążony, bo jest w mieście.

Możesz też celować w stronę Zapolic ul. Główna 30, tam możesz mieć lepsze osiągi.
Friend86
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2016, o 16:27

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Friend86 »

Dziękuję za informację. Proszę jeszcze administratorów forum Plusa o ewentualne dogodne lokalizacje nadajników względem mojego położenia bo jestem na skraju rozpaczy. Strony www wczytuje się długo a o YouTube to jedna wielka scinka. Dodam tylko że antena zewnętrzna odu idu jest zamontowana 0,5. nad kominem więc w bliskiej odległości nie ma zadnych przeszkód. Ogólnie internet odu idu mam 3 lata i wcześniej źle nie chodził więc przedłożyłem umowę i wyszło jak wyszło... Proszę administratorów o sprawdzenie czy może nie ma jakiś ograniczeń założonych. Numer karty sim internet xxxxxxxxx.Pozdrawiam i niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, o 10:18 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja z powodu usunięcie danych osobowych.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

Friend86, najbliższe nadajniki to Zduńska Wola - BT30562, znajduje się na wieży Bazyliki Najświętszej Maryi Panny (na północ od Ciebie) oraz BT35762. w Kościele rzymskokatolickim pw. Św Antoniego północ (północny - wchód).
Troszkę dale, ale w przeciwnym kierunku na Zapolice jest BT35762 (południe - południowy zachód).
Przy okazji, jest planowana modernizacja BT30562 (3 kwartał) i BT35762 (4 kwartał) o LTE2600. To powinno poprawić osiągi w najbliższej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaora
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2017, o 14:54

Problem z internetem LTE Odu Idu 200

Post autor: Kaora »

Od roku posiadam internet Lte w Plusie.Mimo średniego zasięgu działał świetnie, może z dwa razy był problem , że internet byl nie stabilny i się rozłączał. Jednak po zgłoszeniu do pomocy technicznej problem ustępował. Od miesiąca rozłącza się notorycznie i traci zasięg mimo,że wisiał w tym samym miejscu.obecnie podniesiony jest wyżej i problem nadal występuje.działa lepiej w deszczowe dni,w słoneczne prawie ogóle się nie łączy. W pomocy technicznej twierdzą,ze wszystko w porzadku jest. Niby nie jestem w jakimś dużym zasięgu ale przez rok na dwóch kreskach. poziom zielony dawało rade. Co może być przyczyna jak rozwiązać problem by znowu móc korzystać z internetu swobodnie?
Załączniki
parametry lte.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kaora, proszę podaj swoja lokalizację (miejscowość, ulice). Czy masz obecnie z poziomu panelu admina urządzenia wymuszone konkrete pasmo LTE?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaora
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2017, o 14:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Kaora »

Popiel, gmina Piszczac,woj. lubelskie. pasmo mam ustawione na auto.jak był nizej chodził na paśmie 800, teraz 1800 ale problem występuje na obu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

Kaora, w jakim kierunku masz ustawioną antenę. Parametry wskazują na pewne zakłócenia sygnału. W najbliżej okolicy znajdują się dwa nadajniki. Jeśli mieszkasz blisko wschodniej granicy miejscowości, antena powinna być skierowana na północ, azymut 25* nadajnik BT11090 Wólka Dobryńska. Jeśli blisko zachodniej to azymut 271* na Chotyłów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaora
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2017, o 14:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Kaora »

Mieszkam mniej więcej pośrodku tych dwóch miejscowości. i mniej więcej w środku swojej miejscowości. Antenę mam skierowaną na Horbów, ponieważ w salonie mówili,ze tylko tamten nadajnik nadajnik nadaje LTE. Tylko dlaczego problemy zaczęły się teraz a przez rok było dobrze?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Michał_Plus »

Kaora, nadajnik BT13220, który znajduje się w Chotyłowie, posiada LTE1800. Skieruj antenę bezpośrednio na niego i wykonaj testy. Jest znacznie bliżej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaora
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2017, o 14:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Kaora »

A nadajnik w Wólce Dobryńskiej ma LTE? Roter sie rozłącza, odu jakby na nowo się uruchamia. Czy sprzęt może mieć cos z tym wspólnego? albo czy jest możliwe uszkodzenie karty sim i dlaczego problem nasila się w słoneczną pogodę? praktycznie wtedy nie ma internetu,w ogóle jakby odu sie nie uruchamiał albo karta nie mogła zalogować się do sieci natomiast w deszcz chodzi prawie bez zarzutu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kaora pisze:A nadajnik w Wólce Dobryńskiej ma LTE?
Tak, również LTE1800. LTE (800 MHz i 1800 MHz) jest również na 11089 Horbów.
Kaora pisze:i dlaczego problem nasila się w słoneczną pogodę?
Jedyna możliwość to zbyt nadmiernie nagrzanie urządzenia. Gdzie stoi router?
- router należy trzymać z dala od metalowych przeszkód oraz bezpośredniego działania promieni słonecznych,
Modem zewnętrzny ODU-200 można używać w temperaturach od -30 °C do 55 °C.
Nie wolno blokować otworów w urządzeniu żadnymi przedmiotami. Pozostaw minimum 10 cm wolnej przestrzeni wokół urządzenia, aby umożliwić swobodne odprowadzanie ciepła.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kaora
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2017, o 14:54

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Kaora »

ruter jest zawieszony na sztycy takiej jak do anteny telewizyjnej oddalony od ściany o 50 cm nad dachem.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2017, o 10:25 przez Kaora, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ