ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Adalea
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 gru 2016, o 02:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Adalea »

Przestawiłem i zobacze co się będzie dziać. Mat takie czy jest możliwe przestawienie modemu na hsdpa lub na kspa+?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Adalea, nie, ODU-IDU działa tylko w LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Adalea
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2016, o 02:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Adalea »

Oki, przetestuje te ustawienie i zobaczę co i jak. A tak się spytam, czy jest możliwe, że bts jest przeciążony po 23 i stąd te ciągłe rozłączanie internetu?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

Adalea pisze:A tak się spytam, czy jest możliwe, że bts jest przeciążony po 23 i stąd te ciągłe rozłączanie internetu?
To bardzo mało prawdopodobne. Po pierwsze, przeciążony BTS objawiałby się niskimi prędkościami pobierania danych, nie znikaniem sygnału. Po drugie, po 23 zazwyczaj stacje nie są już tak mocno obciążone, największy ruch przypada na godziny wieczorne. Po trzecie wreszcie, nie jesteś pierwszym użytkownikiem forum, który zgłasza podobną usterkę zestawu ODU IDU.

Jeżeli zmiana ustawień aktualizacji nie poprawi sytuacji i zdecydujesz się na oddanie sprzętu do naprawy gwarancyjnej, przekaż proszę pracownikowi przyjmującemu sprzęt, że problem występuje w momencie bezczynności, a gdy dane są pobierane – zestaw nie resetuje się. To pomoże serwisowi w diagnozie usterki.

Jeżeli chodzi o samą procedurą zareklamowania towaru na zasadzie gwarancji, to możesz udać się do dowolnego punktu sprzedaży lub bezpośrednio do autoryzowanego serwisu producenta. Musisz mieć z sobą cały zestaw, dowód zakupu i wypełnioną kartę gwarancyjną (chyba, że kupowałeś sprzęt na odległość, to może być pusta). Oczywiście sprzęt musi się też znajdować w okresie objętym gwarancją. Sprzęt wraz z powyższymi dokumentami może być dostarczony również przez osobę nieupoważnioną.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Adalea
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2016, o 02:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Adalea »

Dziękuje za odpowiedz
Modem w okresie bez czynności resetuje się co około 10-15 min, brak podłączonego urządzenia.
W przypadku podłączenia dopóki ma co robić jest w miarę oki, ściągałem plik około 2Gb i było dobrze, natomiast przy przeglądaniu stron www i korzystaniu z youtube następuje rozłączanie, nie potrafię sobie tego logicznie wytłumaczyć, muszę poczekać około 1-2 min zanim nastąpi ponowne połączenie. Co do 23-1 wczorajszego wieczoru, nie pomaga nawet nastawienie pliku do ściągania, modem sam się resetuje, lub rwie połączenie, dodam jeszcze, ze nie tylko na odu występują takie cyrki poprzedni modem gubił sygnał do 2 razy od 23-1, a ten średnio 3 na godzinę. Taka sytuacja jest od około 4 lat, dzwoniłem do bok-u, ale niestety a to może z prądem coś nie tak i pokrętne wytłumaczenie, prąd mam puszczony ziemią przyłącze dwustronne, na telefonie jest to samo, niby połączony z 3g a transmisji nie ma. Nawet podczas pisania tego posta, rozłącza się, po zalogowaniu standardowo brak połączenie odu-idu lub odu jeszcze się uruchamia
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

Adalea, w takiej sytuacji, tak jak już sugerowaliśmy w poprzednich postach pozostaje oddanie sprzętu do serwisu w ramach gwarancji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Adalea
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2016, o 02:02

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Adalea »

Oddam ten sprzęt i pomyśle nad innym, szkoda moich nerwów
Adam171
PlusManiak
Posty: 63
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 01:05

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Adam171 »

Mam taki problem że odu-idu 200 codziennie się restartuje o tej samej godzinie np 21:07 w czym może być problem ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

Adam171, jeżeli resetowanie się sprzętu występuje o tej samej godzinie, to w pierwszej kolejności spróbuj proszę wejść w panel admina urządzenia, w zakładkę ustawienia -> zdalna aktualizacja i w polu „tryb aktualizacji” wybierz opcję „ręczny”.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
IDave
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2016, o 15:28

Re: ODU IDU - 200

Post autor: IDave »

A ja mam taki problem. W dniu wczorajszym zawiesił się internet mimo iż wszystkie lampki na idu świeciły prawidłowo oraz na odu dioda również świeciła się jak powinna. To nie pierwszy raz, więc jak za każdym razem wykonałem reset urządzenia. Po resecie pojawił się problem o braku komunikacji z odu. Jakim zdziwieniem było to, że na odu nie zapaliła się w ogóle lampka jakby on prądu nie dostawał. Sprawdziłem kable i wszystko jest w porządku, więc nie mam pojęcia co się mogło stać. Odu spalone, czy co to może być? Gwarancja czy da się jeszcze jakoś inaczej rozwiązać problem?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

IDave, próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne poprzez wciśnięcie i przytrzymanie co najmniej 10 sekund przycisków RST oraz ODU RST na obudowie IDU?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
IDave
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2016, o 15:28

Re: ODU IDU - 200

Post autor: IDave »

Tak, również tego próbowałem. Znajomy mówił mi coś, że mam spróbować zadzwonić do BOK i tam mogą coś zdalnie sprawdzić, ale nie wiem czy to prawda.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

IDave, jeżeli na ODU nie zapala się lampka zasilania (a z tego, co piszesz rozumiem, że tak właśnie to wygląda), to niestety zdalnie nie będziemy w stanie pomóc, bo wszystko wskazuje na uszkodzenie ODU. W takiej sytuacji pozostaje oddanie sprzętu do serwisu.

W celu zareklamowania towaru na zasadzie gwarancji, klient może udać się do dowolnego punktu sprzedaży lub bezpośrednio do autoryzowanego serwisu producenta. Potrzebna będzie karta gwarancyjna (jeżeli zakup dokonywany był "na odległość" to nie musi być podstemplowana) oraz dowód zakupu. Sprzęt musi się także znajdować w okresie obowiązywania gwarancji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
IDave
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 3 gru 2016, o 15:28

Re: ODU IDU - 200

Post autor: IDave »

No niestety właśnie tak jest, że lampka na odu się nie świeci. Cóż w takim razie będę musiał jutro na spokojnie zdemontować sprzęt i zawieźć do punktu. Ciekawe jak długo potrwa naprawa. Rozumiem, że wystarczy, że na gwarancję wyślę tylko ODU, czy musi być razem z IDU?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

IDave, niestety, ale musi być cały zestaw.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ