Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod win10

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod win10

Post autor: Jerzy »

Nie mogę znaleźć informacji czy ZTE MF823 działa pod windows 10 . Miałem dotychczas win8.1 i wpisywałem adres 192.168.0.1 i działało. Dzisiaj uaktualniłem do win10 i niestety nie działa??
Co zrobić. W tej chwili piszę z laptopa z win7 też działa .
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Krzysiek_Plus »

Jerzy, oficjalnie według informacji producenta ten system nie jest wspierany: http://www.ztedevice.com/product/data_c ... f211d.html

Czy program sterowniki od urządzenia zainstalowały się poprawnie?
Na jakiej przeglądarce próbowałeś załadować stronę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Jerzy »

Pomógł mi Pan z infolinii 2601 i wszystko było ok . Niestety dzisiaj znowu to samo(zawsze dzieje się tak jak przychodzi sms informacja o fakturze- komedia). Wtedy przeglądarka google chrome. Dzisiaj próbuję na fifrfoxie , następnie na google i nic. ZTE MF działa na starym kompie (z niego piszę jest pod win 7) a na nowy z win 10 ten sam problem co 2 mc temu. Szkoda że nie zapisałem sobie postępowania krok po kroku. Chyba jedna trzeba przestać polecać plusa i po 15 latach zrezygnować. Kurcze najdroższy internet na rynku - płacę od 110 do 140 zł a tu takie kwiatki .
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Krzysiek_Plus »

Jerzy, niestety jako operator nie mamy wpływu na działanie sprzętu na win 10, szczególnie jeśli producent sprzętu nie gwarantuje/nie udziela wsparcia w poprawnym działaniu urządzenia na tym systemie.

Jeśli wcześniej pracownik naszej Infolinii był w stanie zaproponować rozwiązanie problemu, to sugeruje również w obecnej sytuacji ponowny kontakt z BOK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Jerzy »

Dwie godziny Pani z infolinii próbowała mi pomóc i nic niestety to nie dało. Niestety skoro nie możecie udzielić wsparcia swoim stałym od 15 lat klientom to niestety schodzicie na psy. W ubiegłym roku namówiono mnie na przedłużenie umowy - oczywiście konsultant stwierdził że ZTE MF823 będzie działał pod win 10 (TO był warunek konieczny przedłużenia umowy - zresztą można to sprawdzić bo macie rozmowy nagrywane) i teraz mi Krzysiek specjalista pisze że mam wyrzucić sprzedany mi przez sieć plusa modem na śmieci. Komedy. Skoro wiecie o ty6m problemie to szanujący się operator natychmiast powinien swoim klientom przesłać nowe modem obsługujące win 10 za symboliczne 10 zeta.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Krzysiek_Plus »

Jerzy pisze:Niestety skoro nie możecie udzielić wsparcia swoim stałym od 15 lat klientom to niestety schodzicie na psy.
Niestety w tym przypadku okres posiadania umowy nie ma znaczenia. Tak jak już wspomniałem kilkakrotnie producent nie gwarantuje poprawnego działania tego modelu na system Win 10. Wymagania sprzętu są miedzy innym zapisane na pudełku samego urządzenia jak i instrukcji. Decydując się na nowy system operacyjny należny brać pod uwagę czy nasz dotychczasowy sprzęt będzie w pełni kompatybilny.
Jerzy pisze:W ubiegłym roku namówiono mnie na przedłużenie umowy - oczywiście konsultant stwierdził że ZTE MF823 będzie działał pod win 10 (TO był warunek konieczny przedłużenia umowy - zresztą można to sprawdzić bo macie rozmowy nagrywane)
Z Twoich poprzednich postów wynika, że z tego modelu korzystasz już od 2013 http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48& ... 690#p84552
Win 10 w tym okresie nie był jeszcze dostępny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oporek
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2014, o 17:00

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: oporek »

'Decydując się na nowy system operacyjny należny brać pod uwagę czy nasz dotychczasowy sprzęt będzie w pełni kompatybilny."

Należałoby się kogoś spytać. Czy w 2015 roku można było darzyć zaufaniem konsultanta Plusa?
Jerzy pisze:W ubiegłym roku namówiono mnie na przedłużenie umowy - oczywiście konsultant stwierdził że ZTE MF823 będzie działał pod win 10 (TO był warunek konieczny przedłużenia umowy - zresztą można to sprawdzić bo macie rozmowy nagrywane)
"Z Twoich poprzednich postów wynika, że z tego modelu korzystasz już od 2013 http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48& ... 690#p84552
Win 10 w tym okresie nie był jeszcze dostępny."

Co jest równie ważne, tego systemu nie było też w czasie bitwy pod Grunwaldem, ale w 2015 roku już był, co jest zdecydowanie ważniejsze Krzysztofie.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Przemek_Plus »

Jerzy pisze:Pomógł mi Pan z infolinii 2601 i wszystko było ok.

Szkoda że nie zapisałem sobie postępowania krok po kroku
Skoro sam piszesz, że z pomocą konsultanta z naszej infolinii już raz udało się poradzić z problemem, to proponuję spróbować ponownego kontaktu celem uzyskania pomocy.

Jeżeli uważasz, że konsultant Plusa wprowadził Cię w błąd przy przedłużaniu umowy (w sprawie kompatybilności sprzętu z systemem operacyjnym), to jedynym wyjściem będzie złożenie reklamacji. Niestety, jako obsługa forum nie mamy możliwości przesłuchania Twoich rozmów z Biurem Obsługi Klienta.

Szczegółowe informacje dotyczące składania reklamacji znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Jerzy »

No i nadal nic sie nie poprawiło jak uda się mojemu Info naprawić działanie win10 z tym chorym modemem (koszt 50 zeta) to mam spokój do następnego przysłania przez PLUS informacji sms o wystawieniu faktury TE CHORE SMS POWODUJĄ kłopoty najgorsze że nie można ich zablokować. Pomimo składania do Plusa PROŚBY o niewysyłanie - mają to w głębokiej d.... Ponieważ mam telefon drugi w Plusie z niego poprzez Wi Fi mogę bez problemu uruchomić wszystko na kompie . TYLKO PO CO MI WTEDY MODEM Z KARTĄ PLUSA KTÓRY TAK SIĘ ZACHOWUJE. KOMEDIA
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Krzysiek_Plus »

Jerzy, udzieliliśmy ci już wszystkich informacji w poprzednim poście.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: gilban »

Jerzy. Kup sobie jakiś router, np D-Link DWR-116 i w niego wsadź modem. A dzięki temu nie będzie problemu z Windows 10. Niestety, tak to jest z tymi modemami na USB, że pojawia się nowy system i jest problem bo producent nie wydaje sterowników.
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: Router ZTE MF823 działał pod windows8.1 nie działa pod w

Post autor: Jerzy »

Mam w firmie ale tam chodzi pod światłowodem.
ODPOWIEDZ