LTE Opalenica woj. WLKP

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

longos, a jak kształtują się osiągane prędkości podczas testów wykonywanych w innych godzinach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Miałem możliwość testów w godzinach 16-22. Znaczących zmian prędkości i ping'a nie ma (dwn/up ~6-8Mb/s)... Identyczna sytuacja w weekend.
Zakładam, że to wąskie gardło stacji bazowej. Czy Plus planuje zwiększyć transfer z tego BTS'a ? Mam abonament od połowy stycznia, początkowo transfer utrzymywał się na poziomie 15-20 Mb/s, teraz niestety jest już nie do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

longos pisze:Miałem możliwość testów w godzinach 16-22. Znaczących zmian prędkości i ping'a nie ma (dwn/up ~6-8Mb/s)... Identyczna sytuacja w weekend.Zakładam, że to wąskie gardło stacji bazowej.
To prawdopodobne, aczkolwiek dla pewności należałoby wykonać test na przykład w godzinach porannych.
longos pisze:Czy Plus planuje zwiększyć transfer z tego BTS'a ?
Ten nadajnik działa już w najszybszej i charakteryzującej się największą szerokością pasma technologii LTE1800 (nie liczę dopiero wchodzącego do użycia pasma LTE2600). Niestety, jeżeli chodzi o Opalenicę, to nie mam informacji o budowie kolejnych nadajników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Przemek_Plus pisze:Ten nadajnik działa już w najszybszej i charakteryzującej się największą szerokością pasma technologii LTE1800 (nie liczę dopiero wchodzącego do użycia pasma LTE2600). Niestety, jeżeli chodzi o Opalenicę, to nie mam informacji o budowie kolejnych nadajników.
Nadajnik w paśmie LTE wydajny pewnie jest, ale jakie jest pasmo łącza, którym "internet" trafia do BTS'a z zewnątrz ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

longos, niestety, ale na forum nie posiadamy informacji na temat modernizacji radiolinii czy też światłowodów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Przemek_Plus spróbuję w takim razie dokonać testów jutro w godzinach przedpołudniowych.

Testy wykonane w godzinach porannych. Rzeczywiście jest lepiej, choć nadal daleko do rozsądnych wartości. Tylko co z tego, skoro w godzinach, kiedy najwięcej korzystam z internetu parametry spadają. Wniosek z tego jednoznaczny - stacja jest mocno obciążona. Kiedy w związku z tym można spodziewać się modernizacji / zwiększenia przepustowości ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, o 11:00 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

longos, zgodnie z tym, co pisałem w poprzednich postach:
longos pisze:jeżeli chodzi o Opalenicę, to nie mam informacji o budowie kolejnych nadajników.
Przemek_Plus pisze:na forum nie posiadamy informacji na temat modernizacji radiolinii czy też światłowodów.
na chwilę obecną brak potwierdzonych planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Kiepsko, kiepsko :/

Skoro jesteśmy przy prędkościach i przepustowości. Gdybym zdecydował się na dodatkową usługę w postaci dynamicznego, publicznego adresu IP, jakie jest ryzyko, że spadnie mój transfer ? Czytałem na forum, że takie sytuacje się zdarzały, jak bardzo prawdopodobne jest takie zagrożenie ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Krzysiek_Plus »

longos, korzystanie z dynamicznego lub publicznego IP nie ma wpływu na przepustowość połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

No pięknie - widzę że nie tylko ja zacząłem mieć problemy. Jak to jest że jeszcze do niedawna internet śmigał z prędkościami rzędu 40 - 60 Mbps i nagle zaczęła się taka żenada? Jestem abonentem od trzech lat, ale to co stało się teraz ... Faktem jest że rano jak przechodzę pod nadajnikiem przy ul. Łąkowej to mój smartfon Samsung j5 wykręca prędkości rzędu ~ 50 Mbps :roll:

Upatruję tutaj problemu w uruchomieniu LTE na częstotliwości 800, po co to zrobiono?


Super prędkość na teraz 00:40 :

Obrazek
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

@slobodan, podejrzewam, że w Opalenicy jest jeszcze kilka osób z LTE Plusa. Warto było by się zorganizować i złożyć zbiorowo reklamację. Pozwy zbiorowe mają większą siłę przebicia, reklamacje też powinny mieć :)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

slobodan pisze:Upatruję tutaj problemu w uruchomieniu LTE na częstotliwości 800, po co to zrobiono?
LTE 800 działa tam od dawna, tak jak wspominałem w jednym z wcześniejszych postów, jedyna zmiana to fakt, że stacja znajdująca się na ulicy Łąkowej została zdeinstalowana, a obecnie LTE na tym obszarze zapewnia BTS na terenie cukrowni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
longos
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 20 sty 2016, o 17:22

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: longos »

Przemek_Plus pisze:jedyna zmiana to fakt, że stacja znajdująca się na ulicy Łąkowej została zdeinstalowana, a obecnie LTE na tym obszarze zapewnia BTS na terenie cukrowni.
Czy w takim razie BTS na cukrowni ma takie samo pasmo dostępu do sieci (radiolinią lub światłowodem) ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: Przemek_Plus »

Nie mam takich informacji:
Przemek_Plus pisze:longos, niestety, ale na forum nie posiadamy informacji na temat modernizacji radiolinii czy też światłowodów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
slobodan
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 sty 2016, o 12:14

Re: LTE Opalenica woj. WLKP

Post autor: slobodan »

To jest po prostu skandal !!! Jest coraz gorzej! To jest to reklamowane LTE?! Jak działało 40 - 60 Mbps to akceptowałem bo wiedziałem że 150 reklamowanego wyciągnąć nie da rady... Ale to co się dzieje teraz...

Obrazek
ODPOWIEDZ