Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Awaria BTS'a ?

Post autor: Fenio »

Witam

Czy są prowadzone jakieś prace techniczne z BTS o ID:34330 czy jest to awaria ? http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 72&zoom=17
Od wczoraj zanika sygnał 3G oraz LTE, czasami na kilkanaście minut, czasami nawet na godzinę. Nie jest to problem z moim sprzętem bo u znajomego to samo.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Fenio, tak, na tym BTS od wczoraj są realizowane prace związane z rekonfiguracją które mogą powodować tymczasowy brak dostępu do usług. Przepraszamy za utrudnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Iwon92
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 8 paź 2014, o 09:53

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Iwon92 »

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć co się dzieje ostatnio w regionie w Trzebini powiat Chrzanowski Okolice Elektrowni bo zasięg z 5 kresek spadł do 2-3 kresek HSPA+ A LTE 5 na 5 Kresek Prędkość LTE spadła do 2- MB często nigdy tak nie było a jestem z wami od 2 lat LTE godziny szczytu 5-8MB było zawsze. Prace Remontowe czy Nadajnik Padł Po burzy ? Tydzień temu ?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, o 10:07 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Iwon92, poprosiłem o zweryfikowanie poprawności działania nadajnika. Tym niemniej, czy możesz napisać jeszcze, czy prędkość LTE jest niezmienna niezależnie od godziny w której korzystasz z internetu? Najlepiej wstaw proszę wynik do testu prędkości (np. wykonanego na speedtest).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Iwon92
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 8 paź 2014, o 09:53

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Iwon92 »

http://www.speedtest.net/my-result/5401021066 HPSA+ normalnie zawsze tyle było test z wczoraj
http://www.speedtest.net/my-result/5400940014 LTE od 14 do 22.00 test z wczoraj zawsze było 5mb+ przy obciążonym nadajniku
http://www.speedtest.net/my-result/5402496411 LTE o dziś 12.10 wygląda ze działa ale pingi skaczą od 20-40+ a zawsze było w granicy 30-40 MAX
Wczoraj po 23 HPSA+ miałem 5 kresek na 5 a do 23 było 2-3 Kreski od tygodnia. Dziś już lepiej jest na HPSA+ bo jest 5 na 5 kresek a jeśli chodzi o sygnał dziś jest -75 dbm hpsa+ (Standard) a wczoraj na hpsa+ było -93-110. A Lte dzis -69 dbm (nie pamiętam ile było zawsze )ale za to Lte 4 na 5 kresek zawsze było 5 na 5. Morze tu dostane klarowną odpowiedz bo na BOku nie dostałem odpowiedzi bo temat rozwiązany bez wyjaśnienia. Podejrzewam albo awaria albo nadajnik szlaka trafił po burzy.

Pozdrawiam Iwon92
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Iwon92, nie mam jeszcze odpowiedzi w sprawie rzeczonej stacji, ale mimo to wyniki Twoich testów wskazują na zwiększenie obciążenia na nadajniku, z którego korzystasz (prędkość uploadu jest mniej więcej podobna niezależnie od godziny, za to downolad spada w godzinach szczytu).

Z poniższych wpisów wnioskuję, że zasięg LTE wacha się pomiędzy poziomem 4 a 5 kresek?
Iwon92 pisze:ale za to Lte 4 na 5 kresek
Iwon92 pisze:A LTE 5 na 5 Kresek
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Iwon92
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 8 paź 2014, o 09:53

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Iwon92 »

Tak LTE sie wacha ale LTE tak ma być bo rok temu była 1 kreska bo LTE nie dawno rozbudowaluscie u mnie. Druga sprawa możliwe ze tyle osób jest bo tylko uwas jest internet 5mb+ bo na kablu mam max 4mb za 60zł i każdy z kim rozmawiam tylko plus mowi bo innego Neta niema w okolicy czy na kablu czy mobilnie który da prędkości lepsze niż 5mb+. Więc czekam na wyjaśnienie czy nadajniki są tak obciążone czy nie.sam jak minie buza sprawdzę prędkości co 1h jakie mam. z góry wybacie za błędy na tel piszę
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Iwon92, dam znać, gdy będę miał już informację, czy nadajnik działa prawidłowo.

EDIT: analiza zgłoszenia nie wykazała problemu po stronie sieci. Stacja działa poprawnie. Tak jak wspominałem, niższe prędkości w godzinach szczytu są spowodowane dużym obciążeniem nadajnika.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Co się dzieje z BT24319 ? Nie działa UMTS od trzech tygodni ani w okolicach ani pod samym BTS .
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Krolgier, powodem są zewnętrzne interferencje, które uniemożliwiają prawidłowa prace naszego BTS'a. Związku, że zakłócenia nie występują stale nie udało się nam się jeszcze zlokalizować źródła problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Krzysiek_Plus pisze:Krolgier, powodem są zewnętrzne interferencje, które uniemożliwiają prawidłowa prace naszego BTS'a. Związku, że zakłócenia nie występują stale nie udało się nam się jeszcze zlokalizować źródła problemu.
Dziękuję za szybką odpowiedź.Zatem problem jest w tej chwili analizowany ? .
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Krolgier, tak.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Fenio »

Mam jeszcze pytanie czy ten BTS z ID:BT33219 jest już aktywny dla LTE1800 ?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 99&zoom=16
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

Fenio, tak, w połowie maja uruchomiliśmy komercyjnie pasmo LTE1800 na tym BTS-ie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krolgier
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2016, o 15:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krolgier »

Czy wiadomo coś o możliwym rozwiązaniu problemu z stacją 24319 ? Wciąż jest źle .Można być bardzo blisko stacji a mimo można nie mieć wogóle internetu w każdej technologii.Prędkości LTE w tej chwili to średnio 0,20Mb/s a nawet mniej.
Mam jeszcze jedno pytanie .Czy będzie ewentualna mordenizacja do LTE 1800? bo LTE 800 od początku było gorsze od HSPA+.
ODPOWIEDZ