Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
polishwolf96
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 kwie 2018, o 17:22

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: polishwolf96 »

Czy jest awaria BT12611?
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Wysoki ping LTE

Post autor: WindKai »

Witam.Od 4 dni mam problem z prędkością internetu LTE,mieszkam w miejscowości Dąbrówki Breńskie,posiadam antenę zewnętrzną skierowaną w stronę Grądów i korzystam z modemu E3272.http://www.speedtest.net/result/7194499113 wygląda to tragicznie,co najgorsze ping w grach wygląda następująco https://imgur.com/L9wcH5S.Korzystam z oferty LTE bez limitu,dodam jeszcze,że wcześniej pomimo skoków prędkości downloadu i uploadu ping był znośny natomiast teraz to jest tragedia.Przed 4 dniami internet działał przyzwoicie,próbowałem już ustawień fabrycznych modemu.Liczę na pomoc.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2018, o 10:25 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku. Nie pisz o tym samym problemie w kilku wątkach.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

WindKai, czy problem występuje nadal. Stacje w tym rejonie pracują prawidłowo. Ping zależy jest od wielu czynników. Sprawdź zaporę i programy antywirusowe. Jakie masz "straty pakietów" w teście ipconfig na CMD?

torre24, montaż LTE900 zakończył się jeszcze w lutym. Ta usługa jeszcze nie jest uruchomiana komercyjnie. Konfiguracja anten innych pasm nie została zmieniona.

polishwolf96, faktycznie, otrzymaliśmy kilka uwag z tej lokalizacji w temacie działania usługi. Czy problem występuje nadal?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: WindKai »

Tak,problem występuje nadal i jest niezależny od godzin w których korzystam z internetu,zarówno w nocy jak i w dzień od 4 dni ping jest na takim samym wysokim poziomie.RSSI:-79dBm RSRP:-91dBm,dodam jeszcze,że wcześniej przy dokładnie takich samych ustawieniach anteny i jakości połączenia uzyskiwałem ping w granicach 50-65,a download wynosił powyżej 10mbps.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

WindKai, parametry są ok. Problem może być spowodowany zwiększonym obciążeniem nadajnika w czasie świąt.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
polishwolf96
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 2018, o 17:22

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: polishwolf96 »

Tak, problem jest nadal. Nawet zasięg LTE gubi teraz
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: WindKai »

Na początku myślałem,że to wina pogody bo mam świadomość jak niestabilny jest internet mobilny no ale obecnie pogoda jest bardzo ładna.Co do przeciążenia w czasie świąt nie jestem przekonany bo zanim pojawił się problem,wieczorami prędkość malała i ping był trochę wyższy niż w godzinach porannych w związku z czym miałem świadomość,że prędkość mojego transferu przy przeciążeniu nadajnika spada ale nadal był on znośny i umożliwiający jakąkolwiek grę czy też przeglądanie stron.Obecna prędkość to po prostu dramat,a szczególnie ten wysoki ping.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

polishwolf96, według naszych danych stacja pracuje poprawnie, problemy mogą występować ze względu na dużą ilość zalogowanych użytkowników. Skoki zasięgu mogą być spowodowane próbą przelogowania na bardziej dostępne pasmo.

WindKai, wykonaj test o który prosiłem. Próbowałeś wymusić inne pasma?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: WindKai »

Zapora i programy antywirusowe są okej,zrobiłem skan całego komputera i niczego nie znalazło,inne pasma są jeszcze gorsze wręcz niemożliwe do użytkowania.Co dokładnie mam wpisać w konsoli i jakie informacje podać? https://imgur.com/RrHVOCv
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

WindKai,wpisz: ping 8.8.8.8 oraz ping "tu nazwa ulubionej domeny". Wklej to co dostaniesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
WindKai
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 7 sie 2014, o 08:57

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: WindKai »

Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

WindKai, wpisz jeszcze: tracert kanonierzy.com, ipconfig /all i route print. Wklej poszczególne wyniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

WindKai, wyniki wskazują na utraty pakietów i opóźnienie w uzyskiwaniu danych. To może skutkować wysokim pingiem. Nie znalazłem natomiast problemów po stronie konfiguracji, co sugeruje że problem jest spowodowany obciążeniem stacji. W maju zamierzamy na BT24191 dołączyć LTE900. To powinno poprawić ogólne parametry.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
polishwolf96
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 2018, o 17:22

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: polishwolf96 »

Dzisiejszy dzień to początek exodusów od ,,lidera Technologii LTE''. Ciekawe jak to możliwe, że moje problemy wciąż trwają a podobno BT12611 jest sprawny?
ODPOWIEDZ