Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Fenio pisze:Ponownie zgłaszam problem z BT33219.
Poprosiłem o ponowne weryfikacje sytuacji w tej lokalizacji. Proszę podaj na PW swój dokładny adres (ulica, numer budynku).
Fenio pisze: W tygodniu jest tylko trochę lepiej ale jednak nie po to kupowałem LTE aby cieszyć się nim tylko do czasu uruchomienia BT33219 które przełożyło się na drastyczny spadek transferów.
Czyli obecnie Twój router niezależnie od pory/dnia zestawiasz połączenia tylko z 33219? Czy dysponujesz jakąś anteną zewnętrzną?

Pio123, ostanie prace były realizowane pod koniec września i były związane z dodaniem LTE2600. Żadne dodatkowe prace nie były realizowane. Czy problem dziś również występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pio123
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 5 sie 2015, o 23:48

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Pio123 »

poprawilo sie, ale transfer skacze

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT@

teraz zaczal pieknie mulic

Obrazek
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Fenio »

Krzysiek_Plus pisze: Czyli obecnie Twój router niezależnie od pory/dnia zestawiasz połączenia tylko z 33219? Czy dysponujesz jakąś anteną zewnętrzną?
Nie, pora i dzień tygodnia jest kluczowy dla prędkości na 33219. Najgorzej jest w weekendy. Rano i w nocy nie ma problemu z transferami w dni pracujące, leci maksymalnie na ile pozwala kabel LAN 100Mbit podłączony do routera. Mam antenę zewnętrzną Cybertecha 10dBi i jakość sygnału jest bardzo dobra (RSSI -51, RSRP -73 RSRQ 11 do 14).
Obrazek
Aktualnie udało mi się prowizorycznie wymusić połączenie z BTS'em 34330 który pracuje świetnie przez całą dobę nawet w weekendy. Aby tego dokonać musiałem przenieść antenę w inne miejsce i zrobić ekran z dykty owiniętej folią aluminiową z połączeniem do masy anteny, bez ekranowania przełączał na 33219 pomimo ustawienia anteny bokiem i zasłonięcia widoku BTS'a przez blaszany dach. No ale takie prowizorki nie rozwiązują problemu z 33219 który oferuje najlepszą siłę i jakość sygnału w mojej lokalizacji jak i większej części miasta oraz okolic, zasięg tego BTS'a jest ogromny w porównaniu do 34330.
Na 34330 pomimo znacznie gorszej jakości sygnału (RSSI: -59-62 RSRP: -92-95 RSRQ:11-14) transfery są nieporównywalnie lepsze niż na 33219. Całą dobę można normalnie używać internetu.

Testowane przed chwilą (15:30) na BTS 34330
Obrazek

A tak działa BTS 33219:
(testowane 4 minuty po wcześniejszym teście)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pio123, czy wiesz do jakiego pasma LTE jesteś obecnie zalogowany? Czy możesz podać model urządzenia z którego obecnie korzystasz?
Fenio pisze:No ale takie prowizorki nie rozwiązują problemu z 33219 który oferuje najlepszą siłę i jakość sygnału w mojej lokalizacji jak i większej części miasta oraz okolic, zasięg tego BTS'a jest ogromny w porównaniu do 34330.
Tak oczywiście zgodzę się z Tobą. Dlatego też związku z dużym obciążeniem tego BTS'a, rozpoczęliśmy już proces mający na celu zwiększenie pojemność tej stacji bazowej, po przez dodanie LTE2600. Na obecną chwile plany są jeszcze na etapie wstępnym i czekają na zatwierdzenie, więc niestety nie jestem w stanie podać żadnego przybliżonego terminu realizacji.

Dam znać jeśli otrzymam jakieś nowe informacje w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pio123
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 5 sie 2015, o 23:48

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Pio123 »

Krzysiek_Plus pisze:Pio123, czy wiesz do jakiego pasma LTE jesteś obecnie zalogowany? Czy możesz podać model urządzenia z którego obecnie korzystasz?
mam tylko router (huawei cpe b593) ale po ilosci kresek widze ze jestem podlaczony do innego pasma bo zwykle mialem 3 kreski a teraz jest 5 w dodatku czasami sie przelacza na te 3 ale za chwile znowu sie przelacza na ta kupe z 5 kreskami...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pio123, proszę prześlij przez ten formularz, numer telefonu przypisany do karty SIM oraz dokładną lokalizację w której obecnie się znajdujesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ravik3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2016, o 10:28

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ravik3 »

Witam,
czy jest jakiś problem z BTS'ami:
ID: 24050
ID: 22560
ID: 22836

Mieszkam centralnie w środku "trójkata". Od wczoraj padł zasięg. Oczywiście nie chodzi mi o jedno urządzenie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Daniel_Plus »

ravik3, czy zasięg zniknął, ale już się pojawił tylko, że słaby, czy całkiem go nie ma? Czy problem dotyczy usługi na abonament, czy na kartę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ravik3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2016, o 10:28

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ravik3 »

Zasięg jest słaby - ledwo łapie 1 kreskę. Co pewien czas skacze do 3-4. Podobno jest jakiś problem z interferencją w pobliskiej miejscowości ale dotyczy to innych bts'ów. Może to mieć jakiś wpływ?
Usługa na abonament.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

ravik3, faktycznie mamy zakłócenia na nadajniku BT22155 (Wielka Wieś). Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Ponadto prowadzimy prace modernizacyjne na stacji BT22560 w miejscowości Skała. Jeżeli uzyskujesz sygnał z któregoś z powyższych, to niestety mogą występować obecnie chwilowe problemy z zasięgiem :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ravik3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2016, o 10:28

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: ravik3 »

To pewnie przez prace na BT22560 Skała. Kiedy planowane jest zakończenie?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

ravik3, prawdopodobnie nie dłużej niż do końca miesiąca, przy czym ta stacja działa obecnie tylko w 2G, więc problemy mogą być odczuwalne przy korzystaniu z tej technologii.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
revoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 27 gru 2015, o 18:23

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: revoo »

Witam
Prędkość spadła mi wczoraj i utrzymuje się do dzisiaj na poziome 3Mbps, podczas gdy zawsze było ponad 20.
BTS: 7f03-01, 8323841, 1800MHZ
Awaria?, konserwacja?, ile potrwa?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Przemek_Plus »

revoo, nie prowadzimy aktualnie żadnych prac na nadajniku BT32515 i nie mamy obecnie zgłoszeń o jego awarii.

Podaj proszę nieco więcej informacji. W jakiej lokalizacji łączysz się z internetem (miejscowość)? Z jakiego urządzenia korzystasz? Możesz wykonać test prędkości i wstawić tu, na forum, wynik pomiaru?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
revoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 27 gru 2015, o 18:23

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: revoo »

Obrazek

Obrazek

Wcześniej przy identycznych parametrach osiągałem 20mbps
Posiadam antene cybertecha.
ODPOWIEDZ