Bardzo wolny internet.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

http://www.speedtest.pl/test/133389095

To jakaś kpina, odkąd mam ofertę Power LTE bez limitu predkość spadła czterokrotnie

Proszę o wyjasnienie, bo płacę za internet 85 zł.

Mieszkam w Goleniowie, Zachodniopomorskie
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Przemek_Plus »

lukas12, z zamieszczonych przez Ciebie pomiarów wynika, że stacja była bardzo obciążona w momencie wykonywania testu. Najprawdopodobniej ograniczenia prędkości występują u Ciebie tylko o określonych porach, gdy do sieci zalogowana jest największa liczba użytkowników.

W chwilach największego przeciążenia mogę zasugerować zestawienie połączenia w technologii 3G. Być może w godzinach szczytu pozwoli ona na osiągnięcie lepszych prędkości niż przeciążone LTE.

Ewentualnie - o ile posiadasz antenę kierunkową - możesz skierować ją w kierunku innego nadajnika, który być może okaże się mniej obciążony. W Goleniowie znajdują się dwie stacje obsługujące LTE - ulokowana w centrum miasta (skrzyżowanie 3-go Maja i pocztowej) BT43145, oraz znajdująca się na ulicy Bocznej BT43159.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

Przeciążenie sieci nie ma nic do tego, testy robię bardzo często, średnio parę razy dziennie o różnych godzinach. Ta sytuacja trwa od trzech miesięcy.
Testy na poprzednim routerze są identyczne.
trochę to dla mnie dziwne, bo 3 miesiące temu osiągałem prędkość 25 MB/s
Po przestawieniu na 3G jest trochę lepiej, ale nie mam prędkości LTE która mnie satysfakcjonuje, nawet strony wolno się ładują.

EDIT:

Obrazek

Tak wygląda wynik po przestawieniu się na sieć 3G
Ostatnio zmieniony 5 sie 2016, o 21:31 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Przemek_Plus »

lukas12 pisze:Przeciążenie sieci nie ma nic do tego, testy robię bardzo często, średnio parę razy dziennie o różnych godzinach. Ta sytuacja trwa od trzech miesięcy.Testy na poprzednim routerze są identyczne.
Wynik pomiaru, który zamieściłeś w poprzednim poście wskazuje, że powodem ograniczenia prędkości jest przeciążenie stacji. Sytuacja taka objawia się wyższymi prędkościami wysyłu (uploadu) aniżeli pobierania (downloadu). W skrócie, wynika to z faktu, że znaczna większość użytkowników bardziej pobiera, niż wysyła duże ilości danych.

To, z jakiego routera korzystasz, nie ma w tym kontekście znaczenia.
lukas12 pisze:trochę to dla mnie dziwne, bo 3 miesiące temu osiągałem prędkość 25 MB/s
Obciążenie sieci może być płynne, bo wynika – jak wcześniej wspomniałem – z zmiennej liczby użytkowników aktualnie zalogowanych do danego nadajnika.
lukas12 pisze:Po przestawieniu na 3G jest trochę lepiej, ale nie mam prędkości LTE która mnie satysfakcjonuje, nawet strony wolno się ładują.
Oczywiście rozumiem, że prędkości w 3G nie są w stanie dorównać tym z LTE, tym niemniej w zamieszczonym teście prędkość downoladu jest ponad 6-krotnie wyższa niż przy poprzednim pomiarze. Przy transferach rzędu 6,5 Mb/s strony powinny ładować się płynnie. W chwilach największego obciążenia można więc rozważyć przełączenie się na technologię 3G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
radzio1993
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, o 12:14
Lokalizacja: Spręcowo
Kontakt:

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: radzio1993 »

Witam,
Mam podobny problem. Prędkość transmisji jest stale niska. Najczęstsza maksymalna pobierania to 100 Kb/s (odczytane z routera) w HSPA+, bo tutaj tylko to dociera. Strony i tak nie chcą się ładować. W maju przedłużałem umowę z 75 GB na 90 GB. Od momentu przedłużenia umowy Plus przestał udostępniać informację o dostępnej liczbie GB pakietu. Aplikacja Plus Online od momentu przedłużenia umowy pokazuje Abonament: 0 GB z 0 GB. Prędkość transmisji pozostaje na wspomnianym poziomie także na początku okresu rozliczeniowego (9 dzień każdego miesiąca). Zwiększa się tylko, gdy zbliża się termin płatności, żeby klient mógł opłacić rachunek. Obecnie nie zamieszczę speedtestu, bo zbliża się termin płatności i prędkość wzrosła aż do 2 Mb/s, więc odczyt byłby niewierny. Płacę aż 99,99 zł/m-c jednocześnie nie mając możliwości korzystania z usługi i możliwości odstąpienia od umowy bez kary umownej.
Lokalizacja: Spręcowo 50, Warmińsko-Mazurskie (na mapie kilka metrów na zachód od pineski Olserwis - ten sam budynek)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Krzysiek_Plus »

radzio1993, na koniec sierpnia zaplanowane są prace na BTS w Dywitach. Dodanie zostanie LTE1800 więc przepustowość połączenia powinna wyraźnie się poprawić, szczególnie jeśli będziesz uzyskiwał połączenie w tej technologii.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
radzio1993
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, o 12:14
Lokalizacja: Spręcowo
Kontakt:

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: radzio1993 »

Mam nadzieję, że będzie lepiej.
krzamat4235
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2016, o 16:09

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: krzamat4235 »

Podziwiam twój optymizm, na twoich nadziejach się skończy. Powód prosty, uruchomienie LTE1800Aero2 w Dywitach to pół sukcesu. Do stacji bazowej około 5km , z czego część przez lasy więc jak nie zastosujesz anteny zewnętrznej Dual LTE na 1800MHz możesz się nieźle zdziwić. Obecnie pewnie korzystasz z UMTS900 Aero2 na 3G z tej lokalizacji i jakoś kulawo to działa. Ale nic dziwnego bo BTS pewnie obciążony masakrycznie. Co ciekawe masz teraz zasięg LTE w Plusie ale bez anteny , na dodatek w domu bez szans na skuteczne połączenie z siecią LTE800Sferii. Najbliższe BTS-y LTE800Sferii w Olsztynie. Około 10km więc antena na 800MHz konieczna. Jesteś od dawna klientem Plusa , mieszkasz w trudnej lokalizacji i nic dotychczas nie zrobiłeś aby poprawić zasięg. Biorąc jakikolwiek internet mobilny od razu powinieneś zakupić antenę na wybrane pasmo. Nawet do 3G w Plusie antenę na 900MHz. A swoją drogą wybrałeś operatora najgorzej jak można, na dodatek przedłużyłeś umowę gdy internet praktycznie nie działa. Pytanie, po co?
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

Napisałem dwie reklamacje do PLUS w sprawie nie wystarczającej prędkości LTE. Płacę za internet 85zł a prędkość mam 2 GB w LTE, nie wiem czy to coś pomoże? Moje testy internetu u innych operatorów w tej samej lokalizacji pokazały, że to wasza sieć stosuje jakieś dziwne praktyki. Różnica w prędkośći jakieś 15 mgb/s.
Nie dam sobie wcisnąć bajek, że sieć jest obciążona. Sprawa wymaga wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Krzysiek_Plus »

lukas12, proszę podaj dokładną lokalizację w której korzystasz z naszych usług, (ulica, numer budynku jeśli to możliwe).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

Goleniów, zachodniopomorskie.
Ul. Mikołajczyka
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Krzysiek_Plus »

lukas12, do BTS, który obsługuje tą lokalizacje w połowie września planujemy dodać LTE2600, co powinno diametralnie zwiększy pojemności sieci, czyli również poprawić średnie prędkość w przypadku połączeń w technologi LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

czy mój router będzie to obsługiwał?, posiadam Huawei B315
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: Krzysiek_Plus »

lukas12, ten model obsługuje LTE2600, nie obsługuje jednak LTE-A, czyli agregacji dwóch pasm (LTE1800 i 2600). W takiej sytuacji po przez użycie programu LTE Watch będzie mógł wybrać pasmo z którego chcesz korzystać (czyli to w którym będziesz uzyskiwał największe prędkości). Dodanie LTE2600 odciąży również obecnie pasmo z którego korzystasz (LTE1800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukas12
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2014, o 15:56

Re: Bardzo wolny internet.

Post autor: lukas12 »

ten program nie działa u mnie, więc nadal będzie lipa.
ODPOWIEDZ