LTE Advanced i D-Link DWR-966

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
michalww
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:19

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: michalww »

Witam,

jak wszyscy tutaj mam w/w router i także nie mam zasięgu LTE+. Co ciekawe, telefon bez problemu łapie zasięg LTE+ w miejscu zamieszkania. Moja lokalizacja to Sosnowiec, ul. Stare Maczki. Wg aktualnej mapy zasięgu powinno być tu Advanced. Status CA: Dostępny. Zmiana pasma z Auto na jeden z 4 dostępnych nie przynosi rezultatu. Co można zrobić?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Przemek_Plus »

michalww, jeżeli przy statusie CA znajduje się informacja "dostępny", to urządzenie korzysta z zagregowanych pasm, sam brak "zielonej kropki" przy LTE+ nie oznacza braku agregacji. Temat był poruszany już w wcześniejszych postach tego wątku, na przykład w poniższym:
Że się wtrące...
Brak podświetlonej pozycji LTE + w modemie Dlink 966 nie oznacz braku agregacji. Znacznik przełącza sie podczas pobierania większych plików z LTE na LTE+ i pozkończeniu wraca do LTE. Konieczne jest częste "odświerzanie" strony żeby zobaczyć zminę. Jest to normalne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
michalww
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:19

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: michalww »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Umknął mi cytowany post. Pozdrawiam.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: KamilPowerLte »

Westpack pisze:Że się wtrące...
Brak podświetlonej pozycji LTE + w modemie Dlink 966 nie oznacz braku agregacji. Znacznik przełącza sie podczas pobierania większych plików z LTE na LTE+ i pozkończeniu wraca do LTE. Konieczne jest częste "odświerzanie" strony żeby zobaczyć zminę. Jest to normalne.
Potwierdzam, zaobserwowałem to dzisiaj u siebie.
Mam pytanko do Plus-a. Z tego co widzę, to soft w DWR 966 jest "zbrandowany". Czy macie zamiar w związku z tym spierać jego kolejne wersje i pozwolicie użytkownikom na jego aktualizację? Czy użytkownicy będą zmuszeni instalować aktualizacje na własną rękę bezpośrednio od producenta?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte, trudno powiedzieć, gdyż na obecną chwile nie ma takiej aktualizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: KamilPowerLte »

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zadam pytanie tutaj.

Dzisiaj zamontowałem antenę zewnętrzną na dachu i uzyskałem bardzo zadowalające wyniki jeśli chodzi o poziom sygnału jak również jakość połączenia. O dziwo, od momentu jak łączę się z innym BTS-em niż miało to miejsce dotychczas pojawia mi się dziwny problem z DNS-em. Podpięty jestem po kablu a router mam na biurku więc to nie jest kwestia połączenia router -> komputer.
W momencie jak pojawia się problem to nie mogę wczytać nowej strony na przeglądarce ani pingować po nazwie. Pingi po IP jak również wczytane już strony dalej działają. Ewidentnie problem po stronie DNS-a. Czy są jakieś ustawienia, które mogę wprowadzić na routerze aby przekierować się na sztywno na jakiś konkretny DNS?
Nic nie zmieniałem ani nie grzebałem w ustawieniach routera, żadnych DMZ, NAT-ów i tym podobnych historii.
Tak wyglądają ustawienia na routerze:
Obrazek

Jedyna opcja aby ponownie połączyć się z internetem to reset routera.

Co mogę zrobić aby uniknąć takich sytuacji?
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Błąd DNS - Jaki jest oficjalny DNS Plusa?

Post autor: KamilPowerLte »

Po bezowocnych poszukiwaniach podobnego tematu z podanym rozwiązaniem (dla mojego routera) oraz próbie podpięcia się pod inny temat (http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 45#p214499) chyba muszę otworzyć nowy temat.

Tak jak to pisałem we wcześniej przytoczonym wątku raz na jakiś czas pojawia mi się błąd nieprawidłowego serwera DNS.
KamilPowerLte pisze: Dzisiaj zamontowałem antenę zewnętrzną na dachu i uzyskałem bardzo zadowalające wyniki jeśli chodzi o poziom sygnału jak również jakość połączenia. O dziwo, od momentu jak łączę się z innym BTS-em niż miało to miejsce dotychczas pojawia mi się dziwny problem z DNS-em. Podpięty jestem po kablu a router mam na biurku więc to nie jest kwestia połączenia router -> komputer.
W momencie jak pojawia się problem to nie mogę wczytać nowej strony na przeglądarce ani pingować po nazwie. Pingi po IP jak również wczytane już strony dalej działają. Ewidentnie problem po stronie DNS-a. Czy są jakieś ustawienia, które mogę wprowadzić na routerze aby przekierować się na sztywno na jakiś konkretny DNS?
Nic nie zmieniałem ani nie grzebałem w ustawieniach routera, żadnych DMZ, NAT-ów i tym podobnych historii.
Tak wyglądają ustawienia na routerze:
Obrazek

Jedyna opcja aby ponownie połączyć się z internetem to reset routera.

Co mogę zrobić aby uniknąć takich sytuacji?
Od 4 dni ten problem pojawia się średnio dwa razy dziennie o różnych porach. Brak schematu.
Próbowałem wpisać oficjalne DNS od googla i Plusa w pole nazwa domeny ale dalej ten sam cyrk. Z tego co czytałem na forum, to raczej częsty błąd i pojawia się w różnych routerach, pytanie jak rozwiązać go w przypadku DWR-966?
Jakieś sugestie? Resetowanie routera nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie mogę tego robić zdalnie będą poza domem co uprzykrza życie pozostałym domownikom i ogólnie jest upierdliwe.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Błąd DNS - Jaki jest oficjalny DNS Plusa?

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte, obawiam się, że z poziomu routera nie będzie takiej możliwości. Rozwiązaniem jest ustawienie innych DNS z poziomu ustawień komputera/urządzeń, które obecnie korzystają z routera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kefaso
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, o 17:11

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Kefaso »

Witam,

posiadam model modemu wspomniany w tym wątku. Ostatnimi czasy prędkości spadły dramatycznie (wcześniej poza godzinami szczytu nie było problemu z osiąganiem 40Mbit DL). Teraz są problemy z przekroczeniem 6Mbit (o godzinach szczytu nie wspomnę)
Jest to o tyle dziwne, że według mapy zasięgu aktualnie znalazłem się w zasięgu LTE+ (z czego dopiero teraz sobie zdałem sprawę)

W związku z tym 2 pytania:
1. Czy może jest jakiś problem z siecią w mojej okolicy? (ostatnio przeszły dramatyczne nawałnice)
2. Jak się ma sprawa z tą agregacją i zasięgiem LTE+ w okolicy? Jest czy, nie ma?

Lokalizacja - Żnin, Gwardii Ludowej

Dzięki!
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: kaczkadziwaczka »

Pokaż zakładkę Status sieci na DWR-966. Na BTS-e przy Janickiego 48 działa LTE180Aero2 i LTE800sferii a więc powinno być LTE-A. Na kościele Św. Floriana 4 tylko LTE1800Aero2 i tu LTE-A nie ma.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Michał_Plus »

Kefaso, prosiłbym o parametry sygnału. Jaką masz antenę, kierunkową czy dookólną? Na jaki nadajnik masz ją skierowaną?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kefaso
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, o 17:11

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Kefaso »

Witam,

Dzięki za szybką reakcję.
Anteny brak. Korzystam z anten na modemie.
Parametry:
Przechwytywanie.PNG
Jest sens inwestować w antenę?
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: kaczkadziwaczka »

Agregacja LTE-A1800+800 z Janickiego 48. Podstawowe pasmo to LTE1800Aero2. Parametry sygnału dostateczne choć szału nie ma. Jak wyglądają prędkości DL/UL w godzinach szczytu ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Michał_Plus »

Kefaso, oba pasma są również na BT44112 (Fabryczna/Mickiewicza), ale do połączenia z tym nadajnikiem konieczna byłaby antena kierunkowa. Nadajnik, z którym się łączysz, pracuje poprawnie. Opisywana przez Ciebie sytuacja wskazuje, po analizie, na przeciążony BTS w trakcie wykonywania pomiaru. Czy masz możliwość sprawdzić, na przykład telefonem, prędkości na tym nadajniku?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kefaso
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2017, o 17:11

Re: LTE Advanced i D-Link DWR-966

Post autor: Kefaso »

kaczkadziwaczka - godziny szczytu
  • 0,5Mbit-2Mbit DL
  • <5Mb UL
Spróbuję wykonać pomiar dzisiaj wieczorem, żeby nie być gołosłownym.

Co do sygnału sprawdzałem poza budynkiem i udało się zejść do -45dBm. Znaczącej poprawy w prędkości nie odnotowałem.

Michal - niestety nie mam możliwości sprawdzenia telefonem (komóry spoza Plus'a)
Skoro ten BTS przeciążony, to przeniosę modem przy jakiejś okazji pod drugi nadajnik i zobaczymy jak tam wygląda sytuacja ;-) .
Jeżeli prędkości będą wyższe, to spróbujemy zainwestować w antenę w pierwszej okazji.

Dzięki!
ODPOWIEDZ