Karta SIM nie działa po przerwie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Maciej_O.
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 paź 2015, o 13:30

Karta SIM nie działa po przerwie

Post autor: Maciej_O. »

Witam,

Mam router Huawei B315-69C4 i kartę na abonament, które kupiłem razem. W sumie działała dobrze, ale jaki czas temu przełożyłem kartę SIM do innego urządzenia - przenośnego. Teraz tak się złożyło, że muszę wrócić do WiFi stacjonarnego, ale router B315 po włożeniu karty SIM nie rozpoznaje jej (znacznik świeci na czerwono). Ta sama karta w przenośnym urządzeniu działa bez problemu. Mam zatem pytanie: co zrobić, żeby router stacjonarny rozpoznał kartę?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Karta SIM nie działa po przerwie

Post autor: Przemek_Plus »

Maciej_O., spróbuj wobec tego wejść w panel admina B315, w zakładkę ustawienia->zabezpieczenia->zarządzanie kodem PIN i wpisz tam kod PIN, po czym kliknij na przycisk „zastosuj”.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciej_O.
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 paź 2015, o 13:30

Re: Karta SIM nie działa po przerwie

Post autor: Maciej_O. »

Dziękuję za odpowiedź, ale to niestety nie rozwiązało problemu, gdyż pod tą opcją pojawia się pytanie o zablokowanie karty SIM. Próbowałem różnych rzeczy, ostatecznie zresetowałem router i wpadłem w tę samą "pułapkę" co inni użytkownicy - po resecie na urządzeniu świeci się tylko dioda zasilania (miga od czasu do czasu). Żadne próby "twardego resetu" nie pomagają. Cóż mi zatem pozostaje, czy mam iść z urządzeniem do serwisu? A jak tak, to dokąd? Router i karta są kupione "zdalnie". Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Karta SIM nie działa po przerwie

Post autor: Przemek_Plus »

Maciej_O. jeżeli resetowałeś już swoje B315 (przytrzymując przycisk resetu minimum 3 sekundy), a mimo to routera nadal nie można uruchomić, to faktycznie najprawdopodobniej modem jest uszkodzony :-(

Jeżeli chciałbyś skorzystać z prawa gwarancji, to wystarczy, że udasz się do dowolnego naszego punktu sprzedaży lub bezpośrednio do autoryzowanego serwisu producenta. Potrzebna będzie karta gwarancyjna (skoro zakup był dokonywany "na odległość" to nie musi być podstemplowana) oraz dowód zakupu. Oczywiście sam sprzęt musi znajdować się w okresie obowiązywania gwarancji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ