Awaria routera? ZTE MF283+

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jarek0991
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:36

Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: jarek0991 »

Witam.
Używam przeglądarki google chrome problem polega na tym, że obok adresu strony pojawia się wykrzyknik a w nim opis, że "połączenie z witryną nie jest prywatne". Wykrzyknik pojawia się raz na niektórych stronach, raz na wszystkich (w tym tych popularnych, allegro, fb, YT itp), czasami strony otwierają się normalnie, czasami nie chcą się otwierać i wyskakuje błąd o DNS lub braku połączenia z internetem. Problem nasila się wieczorami.
Rozwiązania problemu szukałem w internecie, nic nie pomaga. Zrobiłem nawet format systemu i to też nie pomogło.
Na pewnym forum komputerowym poradzono mi ustawienie preferowanego i alternatywnego DNS w protokole TCP/IPv4, też nie pomogło, do tego ustawienie IP. Też nie pomogło.
Doradzono mi aby oddać router na reklamację.
Pomyślałem, że jeszcze warto napisać tutaj o poradę. Ja nie wiem czy winien problemowi jest router, komputer czy Bóg wie co także też niezręcznie jest mi stawiać jakąś jednoznaczną tezę i wysyłać router na "ślepo" na reklamację żeby się pozbyć internetu na x dni i po nieuwzględnieniu reklamacji dostać ten sam, nie sprawdzany router..
Także proszę o:
1. Porady jeśli ktoś ma pomysł jak naprawić usterkę
2. Ewentualnie od razu opisanie procedury co muszę zrobić aby móc wysłać router na reklamację. Czy lepiej najpierw jakoś przez internet/telefonicznie przedstawić sprawę czy od razu wysłać na jakiś adres? No własnie, na jaki?
Używam Windows 8.1 PRO. Router mam od 9 miesięcy, był brany wraz z umową na telefon i internet, spłacam jeszcze za niego raty co miesiąc.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: Daniel_Plus »

jarek0991, w Twojej sytuacji proponuję skorzystać z pomocy działu wsparcia przeglądarki Google Chrome. Przykładowe rozwiązania zostały podane np. na tej stronie. Jako operator nie wspieramy żadnej z przeglądarek, lecz świadczymy usługę dostępu do internetu.

Jeśli mimo wszystko chcesz skorzystać z naprawy gwarancyjnej to niezbędne informacje znajdziesz tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek0991
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:36

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: jarek0991 »

Rozumiem ale problem występuje też w innych przeglądarkach także to nie jest wina tylko google chrome. Do tego jak chciałem zagrać na PS3 online to też, któregoś razu pojawiał się jakiś komunikat o problemie z DNS lub o braku połączenia z internetem także to nie jest tylko kwestia przeglądania stron ale łączenia się poprzez wi-fi z konsolą.
Te rozwiązania, które podałeś już wypróbowałem wcześniej, te i wiele innych wypróbowałem...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: Daniel_Plus »

jarek0991, czy mógłbyś sprawdzić, jak będzie wyglądała sytuacja przy połączeniu z internetem z innego urządzenia? Np. przez router Wi-Fi uruchomiony w telefonie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek0991
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:36

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: jarek0991 »

Jeśli chodzi o powyższą sugestię to nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc zrobiłem to na dwa sposoby.
1. Miałem normalnie włączony router, włączyłem router wi-fi w telefonie i chciałem się połączyć z innego telefonu z wi-fi udostępnionym z pierwszego aparatu. Efekt był taki, że w ogóle nie chciało mi stron otwierać, wyskakiwały błędy o braku połączenia z internetem mimo, że wi-fi było dostępne, moc sygnału znakomita itp
2. Wyłączyłem router, wyjąłem kartę SIM, włożyłem do telefonu tę kartę. I z tejże karty SIM i tego telefonu zrobiłem router wi-fi. Sygnał odbierałem na drugim telefonie, na komputerze nie mogę bo nie mam w nim odbiornika wi-fi. Efekt taki sam jak w pierwszym przypadku. Wyskakiwały błędy o braku połączenia z netem.
3. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi, dopiero teraz zauważyłem, że jeśli mam włączone wi-fi w telefonie (i odbieram sygnał z routera) to też niektóre strony są ok, a niektóre z połączeniem nieprywatnym.
4. Ciekawostka i coś co mnie zupełnie już zbiło z tropu. Mam telefon w orange, włączyłem dane komórkowe żeby już nie łączyć się z internetem poprzez wi-fi z routera Plusa. I tam jest to samo. W google chrome niektóre strony nie sa prywatne. Pobrałem firefoxa i jest to samo. Jeszcze nawet na allegro sprawdziłem - żeby mi ktoś nie zarzucił, że na jakieś dziwne strony wchodzę i stąd te błędy - i tam tez info, że witryna nie jest prywatna.
Teraz to już zupełnie zgłupiałem. Nie wiem o co chodzi i co dalej można zrobić...
PS Generalnie to połączenie nieprywatne mi nie przeszkadza ale skoro oznacza ono, że ktoś może moje hasła i dane przejąć przez to to trochę lipa. Do tego nieraz net zamula i sa akcje, że w ogóle mi strony nie chce otworzyć (ciągle się ładuje i nic), albo wyskakują błędy o braku internetu. Wcześniej takie problemy się nie pojawiały. Dopiero od tych 3 tygodni się zaczęło tak dziać i właśnie od wtedy jest też ten wykrzyknik, na niektórych stronach. Tragedia
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: Daniel_Plus »

jarek0991, dziękuję za sprawdzenie. Twój opis wskazuje na to, że komunikat, który się wyświetla nie jest spowodowany nieprawidłowym działaniem internetu lub urządzenia (routera). Ma jednak związek z systemem komputera, dlatego proszę, abyś go skonsultował z działem pomocy Google lub z innym dostawcą oprogramowania.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek0991
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2016, o 19:36

Re: Awaria routera? ZTE MF283+

Post autor: jarek0991 »

Dziękuję za odpowiedzi. No tak... ale jeśli włączam na telefonie internet z sieci orange a nie z mojego routera pobierany i tam tez występuje ten problem z nieprywatnymi witrynami to przecież to nie wina komputera. Tu nie było żadnego połączenia komputer-router-wi-fi-telefon. Tylko telefon i internet z niego.
Jak jest większe obciążenie (np coś pobieram albo otwieram na raz kilka stron) to wtedy zaczyna się mulić bardziej, nieraz strony się nie chcą załadować tylko wyskakują te błędy o DNS lub braku połączenia z internetem.
No cóż, lipa.
Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ