Internet w Plusie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Internet w Plusie

Post autor: Patrickoo »

Witam.

Wziąłem na próbę internet LTE z plusa, ale dopiero mają przysłać kartę.

Jednak chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy przed rozpoczęciem zabawy:

- Interesuje mnie opcja z pakietem 50gb, a potem niby nielimitowany w LTE. Czy po wykorzystaniu pakietu rzeczywiście mam nielimitowany? Obecnie mam sieć Play i tam w regulaminie jasno pisze, że po 100 GB mogą nałożyć lejek. Czy tutaj jest tak samo? Jeśli tak to do jakiej prędkości zwalnia net? Oczywiście mówimy cały czas o LTE. Chociaż konsultant zapewniał mnie, że jeśli jestem w LTE to żadnego lejka nie będzie... Ale nie chce mi się wierzyć.

- Darmowe noce, ale to tak naprawdę 200 GB od 1 do 8 rano... Po wykorzystaniu co się dzieje? Bo to jest raptem kilka filmów w HD i 4K i po limicie.

W sumie to na razie tyle. Najbardziej mnie interesuje kwestia LTE i limitów. Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam.
Didrik
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2014, o 11:35

Re: Internet w Plusie

Post autor: Didrik »

Lejki oczywiście nakładają, ilość gb pewnie zależy od taryfy. W moim przypadku mam 20gb pakietu, średnio miesięcznie zużywam 150gb i nie zauważyłem spadku prędkości - z tym, że moja normalna prędkość wynosi około 12mb/s więc ciężko stwierdzić czy doszło do zmniejszenia biorąc pod uwagę prędkość do 100mb/s w umowie. Jednak pewnego razu udało mi się doprowadzić lejek do takiego stopnia, że mój dl wynosił 2mb/s, a upload 0.05mb/s i rozmowy przez komunikatory głosowe praktycznie były niemożliwe.
kmicki
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:56

Re: Internet w Plusie

Post autor: kmicki »

Mój przykład - świeży, ale ze starej oferty:

limit 25GB, potem jeszcze ok. 200GB, po czym lejek do 1Mb/s (pobieranie).

Ilość danych przed lejkiem różniła się - np. miesiąc wcześniej było to 300GB - jest to tylko jedna ze zmiennych wpływających na uruchomienie lejka.
Kiedyś myślałem, że zależy to od przeciążenia BTS-a w danym momencie bądź innych warunków (raz dostałem lejek zaraz po tym jak otworzyłem bardzo dużo połączeń jednocześnie ciągnących dane).
Ale ostatni lejek został mi nałożony w momencie, gdy od przynajmniej 10h do routera podłączony był tylko jeden PC, który nic nie pobierał.
Więc ciężko powiedzieć kiedy lejek łapie, regulamin pozwala na nałożenie go nawet zaraz po przekroczeniu podstawowego limitu, ale dawno już się to nie zdarzało.

Jeśli chodzi o prędkość pobierania na lejku - u mnie zawsze 1 Mb/s.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet w Plusie

Post autor: Daniel_Plus »

Patrickoo, w ramach usługi możesz pobrać nielimitowaną ilość danych. Lejek, czyli ograniczenie prędkości po wykorzystaniu pakietu podstawowego w innej technologii niż LTE nie zostanie nałożony, jeśli będziesz korzystać z internetu tylko w ramach LTE. Po wykorzystaniu pakietu nocnego może zostać nałożony lejek, ale wtedy, gdy pakiet podstawowy też zostanie wyczerpany. W przypadku użytkowników transferujących znaczne ilości danych ma z kolei zastosowanie zapis w regulaminie o zasadach Fair-Usage-Policy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Internet w Plusie

Post autor: Patrickoo »

No dobrze, czyli teoretycznie możecie sobie zakładać lejek kiedy Wam się podoba? W sumie nawet nie musicie odpowiadać bo wiemy dobrze, że tak jest, a te całe śmieszne nazwy i kolejne przepisy są tylko po to, żeby mieć nad nami jeszcze większą kontrolę...

Wiadomo przynajmniej co oznacza pojęcie "znaczne ilości danych"? Mam w domu 2 kompy, 3 telefony, tablet i konsole. Potencjalnie będę traktowany jako ktoś zły, ponieważ będzie leciało kilka połączeń jednocześnie? Jak na każdym będę oglądać film, albo pobierać muzykę czy cokolwiek innego to jak to jest widziane przez Plusa? Bo nie wiem czy plus jest świadomy tego, że w domach internet nie jest podpięty już tylko i wyłącznie do jednego komputera stacjonarnego.

Proszę tego nie traktować jako ataku, ale byłem już w każdej sieci w tym kraju i zawsze jest to samo, traktowanie użytkownika jako oszusta i robienie wszystkiego, żeby mu tylko nie przyznać racji... Smuteczek...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet w Plusie

Post autor: Daniel_Plus »

Patrickoo, temat został już szczegółowo omówiony w tym wątku oraz w drugim. Zachęcam do zapoznania się ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Internet w Plusie

Post autor: Patrickoo »

Mam jeszcze jedno pytanie.

Dostałem kartę od cyfrowego Polsatu, usługę brałem w smart dom i jest jako druga za polowe ceny, ale i tak to wszystko działa po sieci plus. Dlatego moje pytanie jest takie, gdzie w takim razie mogę dokładnie sprawdzić swój limit danych? Na Icok Polsatu?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w Plusie

Post autor: habish »

Wziąłeś Internet z Plusa (tak pisałeś w pierwszym poście tego wątku) a dostałeś kartę SIM Cyfrowego Polsatu?
Awatar użytkownika
Patrickoo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 19:22

Re: Internet w Plusie

Post autor: Patrickoo »

To nie jest jedno i to samo? Nawet przy IP mi pisze Plus.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w Plusie

Post autor: habish »

Nie. Wspólna jest tylko sieć, a BOK czy systemy które Cię rozliczają jeszcze nie są wspólne. Musisz kontaktować się z BOK CP w razie problemów.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet w Plusie

Post autor: Daniel_Plus »

Patrickoo, w tej sprawie, tak jak napisał patryk7588, prośba o kontakt z Cyfrowym Polsatem ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ