Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: goro202 »

Witam, zachecony zakupem internetu w sieci plus zakupiłem internet domowy LTE IDU ODU 200. Zapewniany przez panią sprzedajaca w salonie plusa, że na 100% bedzie działać na obu piętrach Wi-Fi wziałem zestaw podpisalem umowe, wrocilem do domu zamontowałem cały zestaw uruchomilem i wszystko było by ok ale, predkosc download i upload ok 25mb/s a miało byc min 30mb/s ale to pomijajac, internet miał działac przez wi-fi na parterze i pietrze a tu kicha;/ internet działa tylko na parterze (tu tez jest router) modem zewentrzny na dachu budynku. Nie chce zwracac zestawu bo nie oto chodzi moze cos tzreba ustawic zeby był lepszy sygnał na pietrze? Budynek starej daty mury z cegły , stropy betonowo-hasiowe:)
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: Przemek_Plus »

goro202, spróbuj proszę wejść w panel admina, w zakładkę ustawienia->ustawienia WiFi 2.4GHz i zmień pole „częstotliwość (kanał)” z wartości „auto” na któryś, losowo wybrany kanał, a następnie kliknij „zastosuj”. Zweryfikuj przy kilku różnych kanałach, czy obserwujesz poprawę zasięgu na piętrze.

Druga rzecz to sprawa pewnie oczywista, ale mimo to bardzo istotna – położenie samego IDU. Spróbuj może zmienić jego ustawienie, zwróć uwagę, czy router nie stoi bezpośrednio przy innym urządzeniu elektrycznym, powinien też znajdować się w miarę wysoko i najlepiej w mniej więcej centralnym punkcie pomieszczenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: goro202 »

Witam ponownie sprobowałem wszystkiego o czym Pan pisał niestety nadal brak sygnału na 1 pietrze. Ale teraz mam wiekszy problem a mianowicie co 2-3 minuty trace sygnał LTE oraz sygnał tv - poprostu wziałem zestaw łącznie z antena satelitarna w plusie, i mam to podłączone tak jak byc powinno ale tak jak pisze co 2-3 minuty zaczyna migac czerwona dioda na routerze i nie ma internetu wogole a w tv wyskakuje brak sygnału z satelity.co to moze byc?
p.s
czy jesli zastosuje Access point na 1 pietrze i połącze go z routerem z plusa za pomoca kabla to czy sygnał na 1 pietrze bedzie ok? jakiego rodzaju access point lub router powinienem zakupic?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: Krzysiek_Plus »

goro202 pisze: Ale teraz mam wiekszy problem a mianowicie co 2-3 minuty trace sygnał LTE oraz sygnał tv - poprostu wziałem zestaw łącznie z antena satelitarna w plusie, i mam to podłączone tak jak byc powinn
Czy próbowałeś zresetować ODU-IDU? Czy problem dalej występuje ?
goro202 pisze:Czy jesli zastosuje Access point na 1 pietrze i połącze go z routerem z plusa za pomoca kabla to czy sygnał na 1 pietrze bedzie ok? jakiego rodzaju access point lub router powinienem zakupic?
goro202, tak, w takiej sytuacji nie powinno być już problemu, gdyż sygnał Wi-Fi na piętrze będzie udostępniany z acress point'a. Wybór modelu pozostawiam już Tobie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: goro202 »

witam probowalem resetowac i IDU i ODU i teraz jeszcze gorzej internet przerywa co minute:( co w takiej sytuacji? p.s podłączyłem kabel koncentryczny pomijajac router teraz nie ma problemu z telewizja. Czyzby cos nie tak z routerem?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: Krzysiek_Plus »

goro202, proszę spróbuj przywrócić ustawieni fabryczne zarówno dla ODU jak i IDU. W tym celu przytrzymaj przycisk RST na obu urządzeniach przez minimum 10 sekund.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: goro202 »

reset zrobiony sytuacja nadal taka sama. Dodatkowo teraz po zalogowaniu w panel administracyjny routera pokazuje mi tylko 2 kreski zasiegu:/ czy jestes wstanie sprawdzic czy wogole w moim miejscu zamieszkania jest LTE? ew. gdzie jest nadajnik? Mieszkam Jaworzno, ul Żukowa
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: Daniel_Plus »

goro202, w swojej lokalizacji odbierasz sygnał LTE800 oraz LTE1800 z BT22732 przy ul. Nauczycielskiej, który jest w odległości ok. 1 km. IDU powinno być więc skierowane w jego stronę, aby uzyskać najlepszy sygnał.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Internet Domowy w domu piętrowym - brak wi-fi

Post autor: goro202 »

Tak juz tak ustawiłem niestety zestaw IDU ODU trafił na reklamacje mam nadzieje ze wroci naprawiony!
ODPOWIEDZ