Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem???

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

Mozecie nie robic OT ? temat rozmowy był zupełnie inny . prosze o załozenie osobnego tematu . interesuje mnie sprawa limitu ? niech wypowie sie ktos kto ma 101% pewnosci jak to jest z tym limitem .

Bede ogladał netflixa bez przerwy . Bede równiez korzystał z laptopa w tym czasie na ktorym chce normalnie przergladac internet . i nie chciałbym takiej akcji ze po 2 tygodniach internet mi sie wyłączy albo zwolni . Musze miec pewnosc ze tak nie bedzie . Jestem w ciagłym zasiegu LTE . nadajnik nie jest obciazony cały czas mam kolo 30 mb . starczy w zupełnosci .

chyba ze lepiej byłoby wziąc vectre 30 mb za 40 zl i miec pewniaka ze nie ma limitu i wszystko bedzie chodziło bez zarzutu i bez zastanawiania sie ?

prosze o wszelkie sugestie
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: oszusci »

kubajvc pisze:Mozecie nie robic OT ? temat rozmowy był zupełnie inny . prosze o załozenie osobnego tematu . interesuje mnie sprawa limitu ? niech wypowie sie ktos kto ma 101% pewnosci jak to jest z tym limitem .
Mam 1000% pewności, że Plus przytnie Ci łącze kiedy chce i jak chce, kiedy przekroczysz swój limit - bez względu czy jesteś w zasięgu LTE, czy nie jesteś. Męczyłem się z tym 2 lata, bo jak wielu, uwierzyłem tej firmie w to co mówiła w reklamach telewizyjnych, ustami pracowników w punktach sprzedaży, jak i na tym forum. Daj sobie spokój, bo nie obejrzysz za dużo filmów - nie wierz również w opowieści różnych trolli o przycinaniu po 300GiB transferu. Przytną Ci po 70GiB i co zrobisz?
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

No własnie o taka wypowiedz mi chodziło . Brak pewności to jest to czego nienawidzę . Jak wybiorę stacjonarny to nie będę miał problemu i niepewności . Ciekawi mnie jedna rzecz . skoro faktycznie reklamuja to jako BEZ LIMITU to dlaczego jeszcze nikt nie zgłosił tego do UOKiK ? Napis BEZ LIMITU jest wprowadzaniem klienta w błąd .
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: jarek7714 »

kubajvc pisze: 3.czy ta oferta zastapi mi internet stacjonarny ? :evil: :evil: :evil: :evil:
Dla 95% klientów sieci internet, dzisiejsza oferta Plusa end innych sieci komórkowych LTE spokojnie zastąpi internet stacjonarny. Jeżeli jesteś w tych 5% to go nie zastąpi-co jest tego wyznacznikiem? Ilość transmitowanych danych download/upload przez użytkownika (tak naprawdę aby rozważać sensowność takowej zamiany, mając dostęp do kabla, musimy znać nasze średnie zużycie danych z poprzednich miesięcy), to nie jest kwestia czy będziesz oglądał filmy w UHD, HD, czy w standardowej rozdzielczości-tylko przez ile czasu w ciągu miesiąca. Ww zastosowanie jest trochę karkołomną konstrukcją, gdyż Plus/CP sprzedaje swoje treści TV/video poprzez Iplę i telewizję satelitarną CP, bez zdiagnozowanego zużycia danych nie zmieniałbym tego ISP.
KamilPowerLte pisze: Nie, ta oferta nigdy nie zastąpi Ci internetu stacjonarnego, tak samo jak każda inna "mobilna" oferta.
Ta oferta już zastąpiła w wielu miejscach dostępny internet stacjonarny, a Plus/CP ma więcej klientów tego internetu niż "Neostrada", także nie zawrócisz "kijem Wisły", już od ok. 2 lat dostawcy komórkowi razem są ISP No 1 w Polsce.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

jarek7714 pisze: Dla 95% klientów sieci internet, dzisiejsza oferta Plusa end innych sieci komórkowych LTE spokojnie zastąpi internet stacjonarny.
80% ludzi powołujących się w dyskusji na jakieś statystyki i procenty wymyśla je w momencie wypowiedzi ;-)
jarek7714 pisze:tak naprawdę aby rozważać sensowność takowej zamiany, mając dostęp do kabla, musimy znać nasze średnie zużycie danych z poprzednich miesięcy...bez zdiagnozowanego zużycia danych nie zmieniałbym tego ISP.
Całkowicie się zgadzam. Dodam tylko od siebie dodatkowy czynnik przemawiający przeciwko opcji "mobilnej". Chodzi o całkowity brak stabilności... dziesiątki czynników może wpłynąć na stabilność łącza... i tutaj pojawia się problem z PING-iem i grami online. Załóżmy, że zacznie grać w gry online, lub korzystać intensywnie z zdalnych połączeń, pracy zdalnej itd... Gdy sąsiedzi zaczną przeginać z odciążeniem nadajnika lub po prostu popsują się warunki pogodowe zatęsknisz za "kablem".
jarek7714 pisze: Ta oferta już zastąpiła w wielu miejscach dostępny internet stacjonarny, a Plus/CP ma więcej klientów tego internetu niż "Neostrada", także nie zawrócisz "kijem Wisły", już od ok. 2 lat dostawcy komórkowi razem są ISP No 1 w Polsce.
Noestrada jest bardzo archaicznym ISP (tak wiem, chodzi o Orange i dawną Tepsę ale użyłem specjalnie skrótu myślowego bo tak lubię ;-) ). W przeciągu ostatnich kilku lat źle się działo w ich szeregach... przespali rewolucje mobilną i sądzili, że jak człowiek na wsi nie ma alternatywy po kablu to te 1 czy 2 Mb/s im wystarczą... a tu zonk! Dobrze, operatorzy mobilni jako ISP spowodowali, że w Orangu się zagotowało i wreszcie spięli pośladki i wzięli się do roboty. Zawszę będę za zdrową konkurencją, bo na tym zyskują tylko klienci. Co innego w miejscach, gdzie operują od dawna dostawcy z kablówki, jak w przypadku twórcy tego tematu:
kubajvc pisze: chyba ze lepiej byłoby wziąc vectre 30 mb za 40 zl i miec pewniaka ze nie ma limitu i wszystko bedzie chodziło bez zarzutu i bez zastanawiania sie ?
Tutaj alternatywa w postaci mobilnego ISP już nie jest taka oczywista. Sam jak mieszkałem w blokowisku korzystałem z internetu z kablówki i był to mój najlepszy dostawca jakiego miałem. Po wybudowaniu domku w dzielnicy z domkami jednorodzinnymi musiałem naturalnie zgłosić się do Neostrady, ale tak jak już wcześniej mówiłem, Orange przejmując Tepsę przejął cały dział nierobów przyzwyczajonych do monopolu i "opierdalania" się. Po 3 miesiącach ekipa budowlana (PGNiG) uszkodziła mi kabel w ulicy i skończył się internet... Orange stwierdził, że nie opłaca im się naprawiać kabla... Dlatego nie mam zamiaru bronić tej usługi... sam jestem przykładem klienta, który przeszedł z Neostrady do mobilnego ISP, w tym wypadku Plusa.
kubajvc wracając do twojego tematu... zgodnie z tym:
kubajvc pisze: chyba ze lepiej byłoby wziąc vectre 30 mb za 40 zl i miec pewniaka ze nie ma limitu i wszystko bedzie chodziło bez zarzutu i bez zastanawiania sie ?
Powiem tylko tak:
Nigdy nie wybrałbym Plusa, gdybym miał taki wybór jak Ty.... nie dlatego, że to jakiś zły dostawca. Po prostu w Twoim wypadku (NETFIX) na pewno FUP zarżnie Ci łączę w po tygodniu w tym planie taryfowym (50GB). Co innego gdybyś korzystał z HBO GO... tutaj akurat oglądanie tej telewizji nie wpływa za limit danych :) (sam korzystam ;-) )
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

A teraz proszę powiedzcie mi do jakiej prędkości mi zejdzie transfer po tym jak mnie przytna? Będzie z 10 megabitow?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Mniej niż 1 Mbps.
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: oszusci »

kubajvc pisze:A teraz proszę powiedzcie mi do jakiej prędkości mi zejdzie transfer po tym jak mnie przytna? Będzie z 10 megabitow?
Masz jakiś problem z przeczytaniem regulaminu, czy czekasz aż ktoś napisze 8 i kupisz usługę?
Przeczytaj punkt 11 - 32kb/s. Jeśli będzie więcej to oznacza, że Plus obdarzył Cię wielką łaską...
eljotnes
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2016, o 15:09

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: eljotnes »

witam
nie ma reguły u mnie /Olsztyn/ po przekroczeniu pakietu 50GB /w zasięgu LTE/ dosłownie o kilka GB /gdzie tam nawet do 80GB /prędkość spada do 2Mb i tak do końca okresu rozliczeniowego. Pamiętaj, że 50 GB liczy ci sie z pobierania i wysyłania łącznie więc ta wielkość mimo zasięgu LTE /maszt po drugiej stronie ulicy/ nie powala.
Stestujesz jak ci działa i wtedy sie decyduj.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, o 15:23 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja posta, usunięcie treści niezgodnej z pkt. 25 Regulaminu PlusForum.pl
sedzia20
Szalony PlusManiak
Posty: 551
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 16:11

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: sedzia20 »

Hej,
Ze swojej strony dorzucę opinię na temat LTE w Plusie jako były, ponad 10-letni, użytkownik UPC.
Zanim zdecydowałem się wziąć Internet w Plusie w ramach październikowej oferty Happy Days, dość długo się zastanawiałem, przeglądałem to forum, pytałem, rozwiewałem swoje wątpliwości (gdzieś tam można wygrzebać moje wpisy i odpowiedzi na nie) m.in. odnośnie limitów, czy mi starczy GB na m-c, czy będzie zwalniało itp. Ale co WAŻNE - zrobiłem to po dość dokładnym zsumowaniu ilości danych zużywanych w UPC. I wyszło mi, że spokojnie mogę się zmieścić w 100 GB, żeby mieć pewność o nienałożenie FUP-a. I rzeczywiście, odkąd mam router i net w Plusie takie coś się nie dzieje. Jestem dość skrupulatny i zawsze chcę mieć 100% pewności, że dobrze wybiorę, dlatego nie wierzę w jakieś 200, 300 i ileś tam GB po których sieć zarzuci mi FUP-a. Dla mnie wyznacznikiem była najwyższa taryfa, bo nigdy nie wiem ile będę potrzebował, a poza tym na nerwy z tym związane nie mam czasu, ochoty oraz sił. Z moich wyliczeń wyszło, że ok. 80 GB potrzebuje. I od października zdaje się to potwierdzać - moje LTE w Bydgoszczy działa sprawnie, o każdych porach bez zacinek, przerw itp. Uważam, że podjąłem słuszną decyzję, gdyż Internet mobilny nie ogranicza mnie, nie musze się martwić, że gdybym się przeprowadził to nie będzie zasięgu Internetu stacjonarnego, o kable się nie martwię - po prostu chowam mojego Huawei'a E5786 do kieszeni i mam neta gdzie chce, kiedy chcę - jeżeli nic złego po drodze się nie stanie, to nie wyobrażam sobie innego rozwiązania! Oglądam HBO GO, IPLA TV, masę aplikacji na moim SMART TV, ściągam z torrentów, Youtube, Fb i wiele, wiele innych - wszystko gra i buczy :D

Sorry za przydługawy wywód, no ale przelałem tu wszystkie uczucia, które mną targają na kanwie Internetu LTE Plus GSM. Polecam, i pozdrawiam serdecznie życząc podjęcia słusznej dla Ciebie decyzji ;)
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

Dzieki serdeczne za wszyetkie wypowiedzi :) szkoda tylko ze zaden ze specjalistów plusa sie nie wypowiedział . :D
wyliczyłem sobie ze najtaniej wyjdzie netia . teraz maja promocje poł roku za free a pozniej 39 zl . fakt ze za 10 mb ale co tam . netflix w hd chodzi i da sie cos sciagnac w trakcie wiec chyba wybór padnie na netie .
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: jarek7714 »

KamilPowerLte pisze: 80% ludzi powołujących się w dyskusji na jakieś statystyki i procenty wymyśla je w momencie wypowiedzi ;-)
Wymyślasz to Ty i tobie podobni, oczywiście liczba nie jest ścisła, ale niestety tak to wygląda (doskonale wiedzą również o tym operatorzy stacjonarni, komórkowi, na początku 2014 roku miałem okazję taką dyskusję/podpuchę wykonać wśród małych ISP-którzy w swojej naiwności dane te upublicznili, czego nie zrobi żaden GSM ani duży dostawca stacjonarny, gdyż z świadomego klienta nie będzie miał profitów...).
KamilPowerLte pisze:Dodam tylko od siebie dodatkowy czynnik przemawiający przeciwko opcji "mobilnej". Chodzi o całkowity brak stabilności... dziesiątki czynników może wpłynąć na stabilność łącza... i tutaj pojawia się problem z PING-iem i grami online. Załóżmy, że zacznie grać w gry online, lub korzystać intensywnie z zdalnych połączeń, pracy zdalnej itd... Gdy sąsiedzi zaczną przeginać z odciążeniem nadajnika lub po prostu popsują się warunki pogodowe zatęsknisz za "kablem".
Tj. "i" mobilna, realnie ponad 2/3 użytkowników LTE korzysta z niego stacjonarnie. Warunki pogodowe nie mają żadnego wpływu gdy korzystamy z solidnej instalacji antenowej zewnętrznej. Stabilność sieci jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Obecnie status sesji mam ponad 30dni a router obsługujący modem pracuje od

Kod: Zaznacz cały

 
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.0.3 (r49208), by obsy
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:36.4MB / 123MB (29.6%)
Połączenia:288/4096
Średnie obciążenie CPU:0.00 / 0.01 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:142 dni, 3 godz., 18 min.
Bieżąca data i czas:2016-12-02 19:01 CET
Adres IP WAN:192.168.0.50
Maska podsieci WAN:255.255.255.0
Adres MAC WAN:00:90:A9...
Adres bramy WAN:192.168.0.1
Serwer(y) DNS WAN:208.67.220.220
208.67.222.222 
,

Kod: Zaznacz cały

 Informacje o usłudze
Operator: 	  	Plus
ID Komórki: 	  	7887617
Preferowany rodzaj usługi: 	  	Automatycznie
RSSI: 	  	-55dBm
RSCP: 	  	-55dBm
RSRP: 	  	-92dBm
SINR: 	  	-1.4dB 
. Operatorzy LTE mają się coraz lepiej (dzięki uruchamianiu nowych częstotliwości, inwestycji w infrastrukturę), prędkość i stabilność sieci wzrasta http://www.speedtest.pl/ranking_isp/4/n ... g_lte_2016. P.S Jedyną bolączką w kwestii jakości sieci są opóźnienia w grach on-line (tutaj też wielu ISP na kablu miewa problemy). :!: Co do dylematów @kubajvc-do póki Plus/CP nie jest oficjalnym dystrybutorem serwisu Netflix, zakup oferty jest zbyt ryzykowny.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

jarek7714 pisze:
KamilPowerLte pisze: 80% ludzi powołujących się w dyskusji na jakieś statystyki i procenty wymyśla je w momencie wypowiedzi ;-)
Wymyślasz to Ty i tobie podobni, oczywiście liczba nie jest ścisła, ale niestety tak to wygląda

Nie dość, że nie pojąłeś żartu (z wskazówka była w postaci ;-) na końcu wypowiedzi) to jeszcze poparłeś paradoks wypowiedzi kolejnym durnym tłumaczeniem: "oczywiście liczba nie jest ścisła". Skoro ta liczba nie jest ścisła (chociaż podałeś dokładną wartość procentową) to skąd ją wytrzasnąłeś?

Teraz mała wskazówka jak osoba inteligentna i posiadająca dystans do siebie ( pocisk personalny na twoje własne życzenie za sformułowanie "Wymyślasz to Ty i tobie podobni") powinna wyłapać sens mojej wypowiedzi : Paradoks Kłamcy Miłej lektury :-D
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: jarek7714 »

KamilPowerLte pisze: Skoro ta liczba nie jest ścisła (chociaż podałeś dokładną wartość procentową) to skąd ją wytrzasnąłeś?
Nie zamierzam ci się tłumaczyć i tworzyć techniczne wypracowania wniosków, które by tutaj trochę miejsca zajęły-a z racji tego że mogłyby być niewygodne szybko zostałyby wykasowane (szkoda mojego czasu i energii ...). Ta twoja falandyzacja moich wypowiedzi na wiele ci się nie zda (dziś jednak użytkownicy sieci tak łatwo nie dają się nakręcić...). Dla potencjalnych użytkowników takowych rozwiązań udzieliłem konkretnej informacji i tyle w temacie. :arrow:
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

OK. Przyjmuję twoją kapitulację :lol:
ODPOWIEDZ