Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem???

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem???

Post autor: kubajvc »

Konczy mi sie umowa na internet stacjonarny . Sledze dokłądnie wszystkie "PROMOCJE" i trafiłem na ta w plusie .

Mam 2 telefony w plusie za jeden płące 80 pln za 2gi 100 pln
Chciałbym wziać ten internet za 30 zl 50 gb LTE ale teraz pytanie .

1. Jestem cały czas w zasiegu LTE na pełnym zasiegu . Czy jezeli wykorzystam te 50 gb to czy internet mi zwolni czy przestanie chodzic ? jesli zwolni to do jakiej predkosci ?

2.Przy pełnym zasiegu LTE jaki bedzie transfer ? ime Mb na sekunde bede pobierał ?

Potrzebuje internetu do ogladania filmow z NETFLIX . chciałbym cieszyc sie jakoscia ultra hd na 2 urzadzeniach jednoczescnie . Takim sposobem te 50 gb wykorzystam w ciagu jednego dnia wiec to dla mnie marna opcja . ale jezeli to faktycznie jest bez limitu to musze przyznac ze oferta jest najlepsza w tej chwili na rynku . tylko czy sie nie myle ???

3.czy ta oferta zastapi mi internet stacjonarny ? :evil: :evil: :evil: :evil:
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

kubajvc pisze: 3.czy ta oferta zastapi mi internet stacjonarny ? :evil: :evil: :evil: :evil:
Nie, ta oferta nigdy nie zastąpi Ci internetu stacjonarnego, tak samo jak każda inna "mobilna" oferta.

Jaką prędkość będziesz osiągał to nikt Ci tu nie wywróży... wszystko zależy od tego jak mocno obciążony jest BTS w twojej okolicy. Skoro masz dwa telefony w plusie, to na nich sprawdź jakie osiągasz parametry w rożnych porach dnia. Rano i późno w nocy internet możesz mieć kozacki ale wieczorami, jak sporo osób będzie korzystało może zdarzyć się tak, że nawet strony nie otworzysz a co dopiero film na NETFIXie...
No i najważniejsza rzecz: "NIELIMITOWANY" internet w Plusie jest tylko z nazwy nielimitowany... od oferty PowerLTE ludzie walczą z tym określeniem i dalej jest w regulaminie "sztuczka magiczka" pod postacią FUP. Wpisz w wyszukiwarkę to Ci szczęka opadnie :roll:

Teraz zadaj sobie jedno ważne pytanie: Skoro oferta jest "nielimitowana" to po co masz różne opcje z ilością transferu? 30GB, 50 GB, 110 GB itd. Skoro każda z tych opcji jest "nielimitowana" to bez różnicy jest, którą wybierzesz... kto w takim razie brałby tą najdroższą i po co?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Ktoś kto nie jest w zasięgu LTE. ;-)
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

Sprawdziłem dzis i jest całkiem niezle . Download load mam w granicach 33 mb / s i to samo z uploadem . uwazam ze to spko wynik . Tylko nie wiem czy tak bedzie cały czas . w jakich porach jest najczęściej obciążony nadajnik ?
Zaznaczam ze zrobiłem router wifi z telefonu i polączyłem sie do niego laptopem .
Nic nie znalazłem w googlach na temat wspomnianego FUP .

Doszedłem juz do tego ze ten limit danych jest dla klientów którzy sa poza zasiegiem LTE czyli mnie to nie dotyczy bo ja mam stały dostęp do LTE .

w tej chwili mam z kabla 10 mbitów i daje rade . wiec gdyby ten mobilny nawet miał zejsc do 10 przy obciazonym nadajniku to bylbym zadowolony

Proszę o wszelkie opinie . bardzo ciekawi mnie ten temat .
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Sprawdź w godzinach 18-22, wówczas w sieci jest największy ruch.
Ale jeśli chodzi o samo LTE, to licz się z ograniczeniami w okolicach 300GB.
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

Myślę że 300 GB to nie wykorzystam. Ale dzięki za info. Co może być za ograniczenie po tych 300 GB?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Może być wcześniej niż 300GB ale może być też później, nie ma reguły.
Ograniczenie prędkości do ok 1 Mbps.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

patryk7588 pisze:Ktoś kto nie jest w zasięgu LTE. ;-)
No racja ;-)
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Jak LTE w Częstochowie?
kubajvc
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2015, o 10:14

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: kubajvc »

Czyli to lipa generalnie? Lepiej przeciągnąć stacjonarny ?trochę droższy ale jest pewność jednak
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

patryk7588 pisze:Jak LTE w Częstochowie?
Na przykład na tą chwilę tak:
Obrazek
Za to pomiędzy godzinami 18 a 23 to średnio koło 5 Mb/s... więc szału nie ma. Co ciekawe to w tej samej dzielnicy 1 km dalej spokojnie w ciągu dnia 65 Mb/s... po prostu mam "pechową" lokalizację :oops: albo mega zamulających sąsiadów co mi BTS-a zarzynają... Plus na razie nie planuje żadnych modernizacji a na LTE-A poczekam kilka lat :-/
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

Skoro tylko 1km to może antena zewnętrzna się przyda?
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: KamilPowerLte »

Łącze się obecnie z Plus (26001) ID: 22708, dużo lepsze parametry (mniejsze obciążenie i prędkość mierzona pod stacją) ma ten BTS: Plus (26001) ID: 22149 . Jest tylko jeden problem, mam do niego dwa razy większą odległość niż do tego, z którego korzystam. Czy przy odległości 1,7 km (w linii prostej, mierzona na podstawie ko ordynatów GPS) da się osiągnąć jakieś fajne wyniki przy użyciu anteny zewnętrznej? Nie wiem, po prostu, czy gra jest warta świeczki.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: habish »

1,7 km to żadna odległość, sprawdź dokładnie jakie masz prędkości z tej mniej obciążonej stacji. Porządna antena to koszt ok 150 zł.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet 50gb LTE w smart dom jak to jest z tym limitem?

Post autor: Daniel_Plus »

KamilPowerLte, użycie anteny powinno dać Ci możliwość korzystania z internetu o lepszych parametrach, a zmiana jej kierunku nawet wybór innej stacji, co w Twoim wypadku byłoby pomocne. Warto jeszcze zrobić testy prędkości pod stacjami, żeby się upewnić, że są BT22149 daje wyższe transfery.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ