Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
heber1234
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lis 2016, o 14:50

Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: heber1234 »

Witam. Mam takie zapytanie, Czy w Miejscowości Grudziądz, Są jakiekolwiek plany Nowych stacji BTS bądź ulepszanie obecnych? Mieszkam na ul.Kruszelnickiego 9, Stacja jest ode mnie w linii prostej około 700 m. zasięg maks.

W nocy po godzinie 04:00 Internet działa ponad 70 mbps Download, wiadomo kiedy nikt nie korzysta. ale w dzień, jest tylu użytkowników, że prędkość potrafi się trzymać 0,02mbps download... więc tak jakby wcale nie działał. robiłem mnówsto zgłoszeń na ten temat, za każdym razem zostałem spławiony, no a przyczyna prosta, Przeciążenie stacji.

Porażka totalna, bo moim zdaniem, jeżeli nadajnik nie wytrzymuje, to więcej klientów na dany region być nie powinno, a nie tylko aby się pieniążki zgadzały pan se kupi, ale i tak w dzień działać nie będzie bo jest tylu użytkowników że jest to fizycznie nie możliwe.. Mimo że wszystko mamy z waszej sieci, coś czuje że od ponad 8 miesięcy się nie możemy dogadać.

Dlatego moje pytanie jest takie. Czy są jakiekolwiek plany na rozwiązanie tego problemu, Czy jedynym rozwiązaniem obecnym jest zmiana sieci bo już dłużej tak się nie da. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: Przemek_Plus »

heber1234, około dwóch tygodni temu uruchomiliśmy w Grudziądzu nową stację BT42610 znajdującą się na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Słowackiego. Stacja ta działa w pasmach GSM, U900 i LTE1800.

Możesz napisać, z jakiego dokładnie urządzenia korzystasz? Czy jesteś w stanie wymusić na nim korzystanie z pasma LTE1800?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
heber1234
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, o 14:50

Re: Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: heber1234 »

Korzystam z Huawei b315, Jedyne co mogę zrobić o czym wiem, to ustawić preferowany tryb sieci na: Tylko LTE. Jeżeli jest możliwość wymuszenia to prosiłbym o jakąś podpowiedź jak można.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: Daniel_Plus »

heber1234, to ustawienie nie wymusza konkretnego pasma, a jedynie technologię, ale w Twojej lokalizacji router powinien w tym trybie wybierać właśnie LTE1800. Czy przełączenie na ten tryb poprawia transfer? Spróbuj też różnego ustawienia routera, czyli po innej stronie domu i najlepiej na oknie. Jeśli prędkości w ciągu dnia i nocy są różne to wskazuje to na zmienne obciążenie stacji, które jest największe zazwyczaj w tzw. wieczornych godzinach szczytu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
heber1234
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, o 14:50

Re: Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: heber1234 »

Znalazłem sposób aby zmieniać poszczególne pasma, i każde z nich które mam dostępne, działają podobnie, jedno gorzej od drugiego, czekam do godziny 19:00 bo od tej godziny korzystać się nie da wcale. Sprawdzone inne miejsca w domu i jedynie było gorzej z zasięgiem, teraz mam od strony stacji BTS i mam maksymalny.

Zmieniłem pasmo na LTE Advanced mimo że tego nie ma w grudziądzu, to download się zwiększył o 3 mb/s czyli w sumie 4mbps wynosi obecnie.

Więc jeżeli przełączenie pasma nie pomaga, a i tak na nowych stacjach jest już obciążenie, to nie da sie nic zrobić pewnie, bo z tego co zrozumiałem nowa stacja już powstała a planów na kolejne jeszcze nie ma tak?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem Stacji BTS Grudziądz. Przeciążenie.

Post autor: Daniel_Plus »

heber1234, dziękuję za sprawdzenie. W najbliższym czasie modernizacje kolejnych stacji nie są planowane. Możesz rozważyć użycie anteny, dzięki której mógłbyś zmieniając jej położenie wybrać inny BTS, który okazałby się mniej obciążony. Wcześniej warto jednak sprawdzić pod daną stacją, jaki wynik testu prędkości osiągasz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ