LTE - co z tym no limit?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Alek74
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:24

LTE - co z tym no limit?

Post autor: Alek74 »

Cześć,
Jak to jest z tym No limit?

Np. abonament za 70zł, mamy 80GB i LTE bez limitu. Co to oznacza?
To, że 80GB mogę wykorzystać w innej technologi niż LTE, a LTE jest bez ograniczeń?
Teoretycznie bo oczywiście jakiś tam ukryty limit jest, tylko jaki? Macie cos takiego jak Nocny transfer?

Czy to jest tak, że no limit, to inaczej lejek?
Po przekroczeniu tych 80GB mamy lejek? Nie ważne w jakiej technologi korzystaliśmy?
Jakie prędkości są na lejku?

Kiedyś na stronie plusa, przy każdym abonamencie, była informacja o tym jaka prędkość lejka. Im wyższy (droższy) abonament, tym prędkość podczas lejka większa.
Michalos12
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2016, o 21:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Michalos12 »

Teraz jest zrownane i kazdy intermet za 49.99 zwyz ma taka sama predkosc lte(teoria)
W praktyce pewnie czym drozszy tym pozniej ma lejek predkosci na lte
Te pakiety sa do wykorzystania w Lte i starszych technologiach
Jak korzystasz z 3g to masz ten pakiet i koniec internet po pakiecie ma limit
A na lte jak wykorzystasz ten pakiet to masz nadal internet
Alek74
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:24

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Alek74 »

Czyli jaką prędkość ma po wykorzystaniu 80GB?
Michalos12
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 27 gru 2016, o 21:18
Lokalizacja: Żyrardów

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Michalos12 »

taką jaka daje LTE
ale wszystko zależy od FUP
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Daniel_Plus »

Alek74
Alek74 pisze:Np. abonament za 70zł, mamy 80GB i LTE bez limitu. Co to oznacza?
To, że 80GB mogę wykorzystać w innej technologi niż LTE, a LTE jest bez ograniczeń?
W ramach pakietu podstawowego korzystasz ze wszystkich technologii. Po jego wykorzystaniu możesz korzystać bez limitu danych z internetu w LTE. Ale w 2G/3G będzie wtedy lejek, czyli ograniczenie prędkości do 32 kb/s.
Alek74 pisze:Macie cos takiego jak Nocny transfer?
Dostępny jest Pakiet Nocny, czyli dodatkowe 200 GB do wykorzystania w godzinach od 1:00 do 8:00.
Alek74 pisze:Czy to jest tak, że no limit, to inaczej lejek?
Nie.
Alek74 pisze:Kiedyś na stronie plusa, przy każdym abonamencie, była informacja o tym jaka prędkość lejka. Im wyższy (droższy) abonament, tym prędkość podczas lejka większa.
W aktualnych taryfach to nie obowiązuje.
Alek74 pisze:Czyli jaką prędkość ma po wykorzystaniu 80GB?
Po wykorzystaniu pakietu dalej korzystasz z internetu z pełną prędkością tylko, że wtedy już tylko w LTE. Ale po przetransferowaniu znacznej ilości danych może zadziałać FUP, czyli ograniczenie prędkości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Alek74
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:24

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Alek74 »

Dziękuje.
Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Nie ma czegoś takiego jak nie limitowany mobilny internet w Polsce, dlatego pytam. Jakie są limity w tym LTE za 80zł?
Pierwszy to te 80GB, które działa we wszystkich technologiach. Po wyczerpaniu, możemy tylko w LTE, ale jaki jest tu limit ("znacznej ilości danych")?

Co to znaczy, że zależy od FUP? Każdy indywidualnie dostaje limity?
Kiedyś było to chyba 150GB na mc.
Co w przypadku wykorzystania "znacznych ilości danych?
32kb?

Chodzi mi o dane praktyczne, a nie teoretyczne :)
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Daniel_Plus »

Alek74, zagadnienia, o które pytasz zostały już szczegółowo omówione na forum. Zapoznaj się proszę np. z poniższym postem: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 45#p119476 oraz użyj opcji Szukaj, żeby uzyskać odpowiedź na pytanie od razu oraz nie powielać wątków.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oszusci
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 5 gru 2015, o 18:07

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: oszusci »

Alek74 pisze:Dziękuje.
Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi.
Co w przypadku wykorzystania "znacznych ilości danych?
32kb?
Znasz odpowiedź, więc co chcesz jeszcze wiedzieć? Nikt tu nie ma szklanej kuli i nie wie, czy Plus będzie miał kaprys i przytnie Ci do 32 zaraz po przekroczeniu limitu. Ma to w regulaminie i co im zrobisz? Lepiej się zastanowić wcześniej, niż uwierzyć różnym krążącym tutaj trollom z ich gigabajtowymi osiągami, a później zgrzytać zębami jak inni...
Alek74
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:24

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Alek74 »

Nie ma tam odpowiedzi na moje pytania.
Dowiedziałem się tyle, że zrobiliście sobie furtkę w razie pobrania zbyt dużych ilości danych. Kiedyś był mniej więcej ustalony limit dla wszystkich, a teraz po skończeniu tych 80GB mogę od razu dostać 32kb.
To może jakiś użytkownik z doświadczenia mi powie ile pobiera danych w mc i nie ma "lejka"? :)

Jak mam z Plusem podpisać umowę jak nie wiem nawet ile ten internet będzie działał.
Na mc potrzebuje około 200GB + nocny transfer (200GB) Czyli mając abonament 80, chciałbym na tym "nielimitowanym" pobrać około 120GB, bo rozumiem, że Nocny Transfer nie wlicza się do lejka?

Miałem u Was brać TV internet i telefon, ale bez tych informacji nawet nie ide do salonu.
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: jarek7714 »

Alek74 pisze: Jak mam z Plusem podpisać umowę jak nie wiem nawet ile ten internet będzie działał.
Na mc potrzebuje około 200GB + nocny transfer (200GB) Czyli mając abonament 80, chciałbym na tym "nielimitowanym" pobrać około 120GB, bo rozumiem, że Nocny Transfer nie wlicza się do lejka?
Miałem u Was brać TV internet i telefon, ale bez tych informacji nawet nie ide do salonu.
Rozejrzyj się dobrze są dostępne takie oferty na rynku LTE, "piekło zamarzło"-jak długo Plus będzie jeszcze trzymał tą nie transparentną ofertę, umowy się pokończą i konkurencja zrobi swoje... :!:
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Przemek_Plus »

Alek74, prędkość może zostać „przycięta” dopiero przy znacznym przekroczeniu pakietu podstawowego, nie jesteśmy jednak w stanie podać, po jakiej dokładnie ilości danych może to nastąpić, gdyż nie ma ściśle, sztywno ustalonych progów. Możesz być jednak pewien, że prędkość transmisji w LTE nie spada jednocześnie z zużyciem całości pakietu podstawowego. Dodam tez, że nawet jeżeli już system FUP zadziała, to limit jest przydzielany stopniowo – w tym sensie, że im bardziej wartość pakietu została przekroczona, tym bardziej restrykcyjny jest nałożony limit.

Co do Nocnego Transferu – zgadza się, dane pobrane w jego ramach nie wpływają w żadnym stopniu na nałożenie tzw. „lejka”. Przy czym należy pamiętać, że jeżeli już „lejek” zadziała (bo pakiet podstawowy został znacząco przekroczony), to ograniczenie z niego wynikające będzie działać również w czasie korzystania z Nocnego Transferu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Szymon6555
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2017, o 13:13

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: Szymon6555 »

Też mnie to nurtuje.

Czy ktoś z użytkowników mógłby z doświadczenia powiedzieć ile danych pobrał po przekroczeniu podstawowych GB?
Bo według zapewnień ludzi z plusa tu na forum jak i w salonie, może to być 1GB jak i 1000GB.

W chwili obecnej Plus ma najbardziej nieuczciwą ofertę na rynku, bo kupujemy kota w worku. Inne sieci mają z góry ustalony mc limit - w przybliżeniu, bo raz jest to 250GB, raz 200GB, a w plusie nikt nie wiem. Chociaż plus pewnie wie, bo jakoś to musi być zaprogramowane, tylko wali głupa.

Z tym fup, to tak bezczelnie plus postąpił, że nikt nie powinien korzystać z ich usług.
"Proszę pana, to nie wina plusa, że ma pan prędkość 32kbps, tylko pana. Wykorzystał pan pakiet podstawowy i dodatkowo 10mb i to fup przydzielił panu limity. Mamy, to w regulaminie" - w wolnym tłumaczeniu fup - zabezpieczenie przed skargami klientów, że plus robi ich w balona.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: jovi123 »

tylko w tym kraju można przyciągać klientów ofertą na głównej stronie o NIELIMITOWANYM LTE który ma limit i to jeszcze nie wiadomo jaki, w każdym normalnym kraju rzecznik praw konsumenta stojący po stronie konsumenta wystąpił by do sądu o wpisanie tego na listę klauzul abuzywnych , prawda jest taka że przymykamy oko na te ruchy plusa ponieważ mimo wszystko mają najlepszą infrastrukturę u reszty konkurencji pięknie jest tylko na papierze, sprawdziłem wszystkich ,uzyskanie poza miastem prędkości powyżej 10mb/s graniczy z cudem
tolo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2014, o 13:01

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: tolo »

Szymon6555 pisze:Też mnie to nurtuje.

Czy ktoś z użytkowników mógłby z doświadczenia powiedzieć ile danych pobrał po przekroczeniu podstawowych GB?
Bo według zapewnień ludzi z plusa tu na forum jak i w salonie, może to być 1GB jak i 1000GB.

W chwili obecnej Plus ma najbardziej nieuczciwą ofertę na rynku, bo kupujemy kota w worku. Inne sieci mają z góry ustalony mc limit - w przybliżeniu, bo raz jest to 250GB, raz 200GB, a w plusie nikt nie wiem. Chociaż plus pewnie wie, bo jakoś to musi być zaprogramowane, tylko wali głupa.

Z tym fup, to tak bezczelnie plus postąpił, że nikt nie powinien korzystać z ich usług.
"Proszę pana, to nie wina plusa, że ma pan prędkość 32kbps, tylko pana. Wykorzystał pan pakiet podstawowy i dodatkowo 10mb i to fup przydzielił panu limity. Mamy, to w regulaminie" - w wolnym tłumaczeniu fup - zabezpieczenie przed skargami klientów, że plus robi ich w balona.
Do 130 GB niby pełna prędkość ale z przeszkodami w granicach 140 GB 10mb/s 150 GB 1mb/s i 155 GB 512 - pozamiatane.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: LTE - co z tym no limit?

Post autor: jovi123 »

tolo pisze:
Szymon6555 pisze:Też mnie to nurtuje.

Czy ktoś z użytkowników mógłby z doświadczenia powiedzieć ile danych pobrał po przekroczeniu podstawowych GB?
Bo według zapewnień ludzi z plusa tu na forum jak i w salonie, może to być 1GB jak i 1000GB.

W chwili obecnej Plus ma najbardziej nieuczciwą ofertę na rynku, bo kupujemy kota w worku. Inne sieci mają z góry ustalony mc limit - w przybliżeniu, bo raz jest to 250GB, raz 200GB, a w plusie nikt nie wiem. Chociaż plus pewnie wie, bo jakoś to musi być zaprogramowane, tylko wali głupa.

Z tym fup, to tak bezczelnie plus postąpił, że nikt nie powinien korzystać z ich usług.
"Proszę pana, to nie wina plusa, że ma pan prędkość 32kbps, tylko pana. Wykorzystał pan pakiet podstawowy i dodatkowo 10mb i to fup przydzielił panu limity. Mamy, to w regulaminie" - w wolnym tłumaczeniu fup - zabezpieczenie przed skargami klientów, że plus robi ich w balona.
Do 130 GB niby pełna prędkość ale z przeszkodami w granicach 140 GB 10mb/s 150 GB 1mb/s i 155 GB 512 - pozamiatane.
a jaki miałeś pakiet podstawowy?
ODPOWIEDZ