router - zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
robi460
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 lip 2016, o 15:50

router - zasięg

Post autor: robi460 »

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale myślę że szybciej uzyskam odpowiedź od konsultanta - mianowicie mam problem z routerem (huawei e5786, mobilny) mianowicie zasięg tam gdzie wcześniej był w okolicy 4-5 kresek tak teraz jest 0-1, na antenie zewnętrznej bez zmian. Download na SAMYM routerze jest mniej więcej poprawny może odrobinę wolniej, upload na poziomie 0,01 Mbit - zakładam więc że padła jedna z anten wbudowanych odpowiedzialnych za wysyłanie danych. Do tego router nie przełącza się na LTE+ pomimo że jestem w zasięgu, ba nawet pod stacją sprawdzane.A może nie powinno się w tym modelu po prostu LTE+ wyświetalać a działa i tak ? Gdzie mogę zareklamować sprzęt - umowa podpisana przez kuriera, zakup drogą telefoniczną. Czy mogę odnieść go do najbliższego salonu plusa (tak mi najwygodniej) a może muszę gdzieś wysyłać ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: router - zasięg

Post autor: Przemek_Plus »

robi460 pisze:mianowicie mam problem z routerem (huawei e5786, mobilny) mianowicie zasięg tam gdzie wcześniej był w okolicy 4-5 kresek tak teraz jest 0-1, na antenie zewnętrznej bez zmian.
Doprecyzuj proszę, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem – przy podłączonej antenie zewnętrznej „bez zmian” w sensie – że również tylko 0-1 kresek; czy „bez zmian” w rozumieniu – zasięg jest tak dobry jak wcześniej i oscyluje koło 4-5 kresek?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
robi460
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 2 lip 2016, o 15:50

Re: router - zasięg

Post autor: robi460 »

A przepraszam, po podłączeniu anteny wszystko działa jak należy - wysł około 40 Mbit, zasięg bdb. Raczej wątpię aby była to kwestia softu. Gdzie mogę reklamować router kupiony drogą telefoniczną (przywieziony przez kuriera)?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: router - zasięg

Post autor: Przemek_Plus »

robi460 pisze:Gdzie mogę reklamować router kupiony drogą telefoniczną (przywieziony przez kuriera)?
Jeżeli chciałbyś skorzystać z prawa gwarancji, to wystarczy, że udasz się do dowolnego naszego punktu sprzedaży. Jego pracownicy przekażą następnie sprzęt do serwisu producenta. Potrzebna będzie karta gwarancyjna (skoro zakup był dokonywany "na odległość" to nie musi być podstemplowana) oraz dowód zakupu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ