Motorola X Force problem z LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
HiPoPoTaMiN
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sty 2017, o 14:01

Motorola X Force problem z LTE

Post autor: HiPoPoTaMiN »

Witam zakupiłem nowy telefon Motorola X Force. Po włożeniu karty sim LTE działa przez chwilę a potem się wyłącza i nie chce się już włączyć. Pobrałem także konfiguracje ze strony plusa i nic nie pomogło. Dołączam również zdjęcia konfiguracji. Pozdrawiam
Załączniki
Screenshot_20170127-130525.png
Screenshot_20170127-130517.png
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

HiPoPoTaMiN, z jakiej taryfy korzystasz na tym numerze? Czy LTE znika przy jakieś konkretnej czynności jak np.: rozmowa telefoniczna, a następnie nie powraca?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HiPoPoTaMiN
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 14:01

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: HiPoPoTaMiN »

Taryfa JA+ 59,99 mam 6,6 GB LTE nową kartę nanoSIM. Tak właśnie przy rozmowie przez telefon zanika i nawet przy próbie wyłączenia i włączenia telefonu oraz wyjmowaniu oraz wkładaniu karty nic się dzieje. Wkładałem swoją karte sim do innego telefonu i LTE działało poprawnie. Wkładałem także inną karte SIM do swojego telefonu i LTE się włączało lecz też się zaraz włączało i nie chciało włączyć. Potem włożyłem swoją kartę SIM i też LTE chwile działało.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

HiPoPoTaMiN pisze:Wkładałem swoją karte sim do innego telefonu i LTE działało poprawnie. Wkładałem także inną karte SIM do swojego telefonu i LTE się włączało lecz też się zaraz włączało i nie chciało włączyć.
Z tego opisu wynika, że problem leży po stronie telefonu, a nie karty SIM czy też działania sieci.

Spróbuj zmienić pole "Typ APN" wpisując zamiast "internet" "default,supl". Jeśli to nie pomoże, spróbuj wykonać reset do ustawień fabrycznych i skonfigurować telefon ponownie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HiPoPoTaMiN
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 14:01

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: HiPoPoTaMiN »

Niestety nie pomogło zostaje mi tylko zareklamować telefon. Dziękuję za pomoc :)

P.S. Po pierwszym uruchomieniu telefonu nastąpiła automatyczna aktualizacja Android do wersji 6.0.1 czy jeśli Android mógłby jakimś cudem źle się zainstalować może mieć to wpływ na mój problem ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

HiPoPoTaMiN pisze: czy jeśli Android mógłby jakimś cudem źle się zainstalować może mieć to wpływ na mój problem ?
Jest to raczej mało prawdopodobne, ale tak jak sugerowałem wcześniej spróbuj jeszcze wykonać reset do ustawień fabryczny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HiPoPoTaMiN
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2017, o 14:01

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: HiPoPoTaMiN »

Zrobiłem format telefonu. LTE zadziałało lecz jak tylko ktoś do mnie zadzwonił przestało działać. I już nie da się włączyć
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Motorola X Force problem z LTE

Post autor: Przemek_Plus »

HiPoPoTaMiN, w tej sytuacji tak jak sam wspomniałeś, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie telefonu do serwisu, gdyż ewidentnie przyczyna problemów tkwi w samym sprzęcie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ