Lepszy LTE Plus - upload

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Tieru
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lut 2017, o 01:36

Lepszy LTE Plus - upload

Post autor: Tieru »

Temat http://plusforum.pl/posting.php?mode=edit&f=48&p=214250 z innego działu, wolę, żeby oficjalnie również otrzymać odpowiedzi.

Witam.
Posiadam internet LTE Plusa z routerem Huawei B593s-22 od 2/3 lat... przyszła mi oferta by wziąć coś nowego, czyli jakoś teraz umowa się kończy.

Na routerze mam 3/4 na 5 kresek zasięgu LTE, moje warunki to 15 GB limitu + no limit po wykorzystaniu, płacę 59.90 zł miesięcznie, a zdarzało się kilka miesięcy po 69,90 zł nie wiem z jakiego powodu.

Test, który zrobiłem teraz (godz. 00:56)
Obrazek
Test o godzienie 14:00
Obrazek
Otóż prędkości pobierania mi aż tak nie przeszkadzają późnym wieczorem i nocą, aczkolwiek w dzień potrafią dobić, bo na YouTube na 720p ciężko nawet coś obejrzeć.
Głównie na czym mi zależy to na UPLOADzie - jak go zwiększyć?!

Mieszkam we wsi (Parowa Falęcka)
Tutaj zdjęcie nadajników ogólnych
Obrazek
A tutaj z wybranym jedynie pasmem LTE (chociaż Btsearch chyba źle rozróżnia pasma nadajników, mam nadzieję)
Obrazek

Teraz pytanie...
Chciałbym się zdecydować na przedłużenie umowy z ofertą 49,99 zł bez urządzenia, zachowując to, które posiadam od Plusa (to chyba nie dzierżawa, choć chyba za 3 zł otrzymałem?)
Czyli mowa o internecie LTE PLUS 45GB, LTE bez limitu danych.

Czy jeśli przedłużę umowę to prędkości "ogarną się" i wzrosną? Po prostu może jako klient, który długo siedzi na jednej umowie jest obciążany lejkami lub mam jednak limit download/upload jakiś?

Proszę o jakąkolwiek pomoc.
Zależałoby mi też na przedłużeniu umowy z nową promocją za 49,99 zł na 12 miesięcy, jako stały klient Plusa myślę, że jak najbardziej właśnie powinienem otrzymać korzystne warunki, a nie tylko nowi klienci...
Pozdrawiam

PS. Siedzę na zwykłym jeszcze przed Advanced internetem, biorąc nową umowę i zachowując router może właśnie wtedy korzystałbym z większych przepustowości (zasięg na mapie jest w miejscowości obok 1,5 km)?
PS2. Umowa była zawarta z routerem na 29 miesięcy od dnia 24.12.2014, czy mogę przedłużyć już umowę?
PS3. Dowiedziałem się na umowie, że po przekroczeniu 15GB mam nałożony limit prędkości do 10Mb/s
PS4. Ogólnie internet jest na mojego tatę, ma również od 2001 ciągle aktywny telefon w MIXie, czy to zobowiązuje do jakichś rabatów?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, o 18:55 przez Tieru, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lepszy LTE Plus - upload

Post autor: sl@w_es »

Tieru pisze:Temat http://plusforum.pl/posting.php?mode=edit&f=48&p=214250 z innego działu, wolę, żeby oficjalnie również otrzymać odpowiedzi. (...)
W związku z powyższym sugeruję zapoznać się z Regulaminem Plus Forum, a zwłaszcza pkt:
1. Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.

(...)

8. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany, powinien jednocześnie określać treść wątku. Całość piszemy w polu "Temat", w opisie możemy umieścić dodatkowe informacje.

(...)

11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.

(...)

16. Nie należy zakładać kilku tematów tej samej lub podobnej treści.
Część Oficjalna i Nieoficjalna Plus Forum nie są odrębnymi forami i zastosowanie do nich ma jeden Regulamin do którego przekierowanie zamieściłem wcześniej - bardzo proszę stosować się do zasad obowiązujących na FORUM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Lepszy LTE Plus - upload

Post autor: Daniel_Plus »

Tieru
Tieru pisze:Głównie na czym mi zależy to na UPLOADzie - jak go zwiększyć?!
Prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania zależy między innymi od ilości użytkowników, którzy w danym czasie pobierają oraz wysyłają dane. W swojej lokalizacji korzystasz z zasięgu BT44071 z GSM, U2100 i LTE1800 lub BT43871 z GSM, U900, U2100, LTE800 i LTE1800. Dodatkowo na początku kwietnia planujemy dodanie LTE1800 na BT42638 (aktualnie jest GSM, U900 i LTE800) co dodatkowo powinno poprawić pojemność, jak i prędkości. Wraz ze wzrostem dostępnych technologii, prędkość wysyłania również powinna być wyższa. Możesz też spróbować innego położenia routera. Najlepiej jakby stał blisko okna w południowej części domu. Mierząc parametry sygnału przy różnym ustawieniu możesz sprawdzić, które miejsce jest najlepsze. W tej tabelce możesz sprawdzić, które wartości są dobre.
Tieru pisze:Zależałoby mi też na przedłużeniu umowy z nową promocją za 49,99 zł na 12 miesięcy, jako stały klient Plusa myślę, że jak najbardziej właśnie powinienem otrzymać korzystne warunki, a nie tylko nowi klienci...
Prześlij mi proszę tym formularzem numer usługi Plus Internet oraz numer kontaktowy. Przekażę prośbę o kontakt do Działu Utrzymania Klienta w celu przedstawienia oferty na przedłużenie umowy.
Tieru pisze:PS. Siedzę na zwykłym jeszcze przed Advanced internetem, biorąc nową umowę i zachowując router może właśnie wtedy korzystałbym z większych przepustowości (zasięg na mapie jest w miejscowości obok 1,5 km)?
Jeśli masz możliwość przedłużenia umowy z nowym urządzeniem to warto wtedy wybrać nowszy model z modemem LTE kategorii 6, który daje możliwość korzystania z agregacji pasm.
Tieru pisze:PS2. Umowa była zawarta z routerem na 29 miesięcy od dnia 24.12.2014, czy mogę przedłużyć już umowę?
Umowę można przedłużyć na 6 miesięcy przed jej końcem.
Tieru pisze:PS4. Ogólnie internet jest na mojego tatę, ma również od 2001 ciągle aktywny telefon w MIXie, czy to zobowiązuje do jakichś rabatów?
Numer Plus Mix może być umową uprawniającą do skorzystania z rabatu w Programie smartDom. Zapytaj o to podczas rozmowy z konsultantem. Z warunkami Programu możesz zapoznać się tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ