Przedłużenie umowy a FUP

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: mwarz »

Witam,
za 3 miesiące kończy mi się umowa na dostęp do internetu, z wielką chęcią chciałbym z wami zostać, a zwłaszcza że mam również od was prąd, konto w plusbanku i teraz gaz. Niestety mimo ostatniej modernizacji waszej sieci w mojej okolicy (prędkość internetu znacznie wzrosła) wy regularnie po przekroczeniu przeze mnie 200GB w ramach FUP obcinacie mi prędkość do 1mbit/s.
Zaznaczam iż nie jestem "torrentowcem" ale youtube moje dzieciaki oglądają bardzo często a i ja sam mam swoje ulubione seriale na netflixie. Obcięcie prędkości w moim przypadku następuje z reguły 20 dnia okresu rozliczeniowego a potem jest ciężko nawet przeglądać strony www.
Teraz moje pytanie: czy przedłużając umowę mogę wynegocjować większy limit danych zanim zadziała FUP albo chociaż mniej restrykcyjne obniżenie prędkości (chociaż do 10 mbit/s)?
Znalazłem alternatywę tzn. intrent w taryfie MAX w T-mobile za 79.99 bez żadnych limitów typu FUP, ale to o 30 zł drożej niż u was.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: habish »

Podałeś za mało danych, czy twój internet w Plusie jest w SmartDom? Jaki duży limit podstawowy? Ile za niego płacisz?
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: mwarz »

Limit podstawowy. Internet jest w Smartdom wraz z prądem, gazem i kontem w plusbanku. Telefon i telewizję mam u innego operatora.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: habish »

Ale ile wynosi ten limit podstawowy?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: Michał_Plus »

mwarz, nie mamy możliwości negocjowania limitów w ramach FUP. System działa automatycznie, po wykorzystaniu pakietów dostępnych danych, jeśli w okolicy jest duże obciążenie sieci. W Twoim wypadku proponowałbym podpisać umowę na najwyższy możliwy pakiet. Jeśli sobie życzysz przekażę prośbę o kontakt w celu przedstawienia najbardziej trafnej oferty. Prześlij mi proszę swój numer kontaktowy tym formularzem. Mógłbym zaproponować Ci również włączenia Pakietu Nocnego. To dodatkowe 200GB możliwych do wykorzystania w godzinach 1.00-8.00.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: mwarz »

patryk7588 mój limit podstawowy to 50GB
Michał_Plus czy biorąc najwyższy pakiet (znalazłem 120 GB za 99,99) mam gwarancję że nie zdziała FUP po pobraniu 300-400GB, bo takie są moje potrzeby miesięczne?
A po drugie taniej bo po 79,99 mam gwarantowany no-limit w T-mobile wiec większy wydatek niż 80 zł w Plusie jest dla mnie nieopłacalny.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: Michał_Plus »

mwarz, tak jak pisałem system FUP działa w zależności od obciążenia na nadajniku. Gwarancji udzielić w związku z tym nie mogę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jorgo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 10:51

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: jorgo »

mwarz pisze:Limit podstawowy. Internet jest w Smartdom wraz z prądem, gazem i kontem w plusbanku. Telefon i telewizję mam u innego operatora.
Ja również w SM mam: tv, internet i 4 komórki i uciekam z Plusa, bo pomimo że mieszkam na wsi, to jest tylko LTE 1800 i brak możliwości rozwoju. A niestety transfery w godzinach szczytu .......szkoda gadać. I mimo zakupionego pakietu 60 Gb, po ich wyczerpaniu transfer spada do 32 kb/s - ż e n a d a !!!
Za ten FUP PLUS i CP powinni być karani. To jest jawne oszustwo, bo zasady przy podpisywaniu umowy powinny być jasno określone: jaki transfer i prędkości powinny być gwarantowane.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2017, o 17:42 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: 25. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus, posty lub wątki dotyczące usług innych operatorów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: Krzysiek_Plus »

jorgo pisze: I mimo zakupionego pakietu 60 Gb, po ich wyczerpaniu transfer spada do 32 kb/s - ż e n a d a !!!
W tej sprawie sugeruje kontakt z BOK, gdyż z Twojego opisu wynika, że na tej usłudze nie masz aktywnej usługi "LTE bez limitu".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jorgo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 10:51

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: jorgo »

Krzysiek_Plus pisze:
jorgo pisze: I mimo zakupionego pakietu 60 Gb, po ich wyczerpaniu transfer spada do 32 kb/s - ż e n a d a !!!
W tej sprawie sugeruje kontakt z BOK, gdyż z Twojego opisu wynika, że na tej usłudze nie masz aktywnej usługi "LTE bez limitu".
A od kiedy ta usługa "LTE bez limitu" funkcjonuje...bo na infolinii CP powiedzieli mi że mnie ta usługa nie dotyczy i nie mogę z niej skorzystać. :/
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: jovi123 »

zajrzyj do umowy to nie jest trudne czy masz tą usługę LTE bez limitu czy nie jeśli masz to ją włącz, jeśli nie działa to złóż reklamację
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: Daniel_Plus »

jorgo, czy korzystasz z internetu z Plusa, czy Cyfrowego Polsatu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jorgo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 10:51

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: jorgo »

Daniel_Plus pisze:jorgo, czy korzystasz z internetu z Plusa, czy Cyfrowego Polsatu?
Cyfrowy Polsat...no ale to nie to samo?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: Michał_Plus »

jorgo, to nie to samo. Polkomtel i Cyfrowy Polsat to dwie odrębne firmy, mające odrębne umowy, promocje i regulaminy usług. Umowę, jak sam piszesz, podpisałeś z CP, zatem wszelkie zgłoszenia powinny być kierowane właśnie tam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jorgo
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 10:51

Re: Przedłużenie umowy a FUP

Post autor: jorgo »

A to przepraszam za zamieszanie........
Niby Plus i Cyfrowy Polsat są razem, niby "smartdom"...ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Przeczytałem umowę i regulamin świadczenia usług. Ja skorzystałem z tzw. Happy hours i mam pakiet 60Gb ( cenowo odpowiada to pakietowi 30Gb w którym nie można skorzystać z opcji "LTE bez limitu" - płatnego dodatkowo 10 zł) Pakietu 60Gb w regulaminie świadczenia usług nie ma!!! Szkoda, bo na infolinii gdy zamawiałem usługę to pytałem o FUP - to był 2015 r. i głośno było o lejkach stosowanych przez Plusa, i zapewniano mnie że nie będzie żadnego drastycznego lejka.
Nigdy więcej zawierania umów na odległość. Tak samo zrobiono mnie w konia przy przeniesieniu 4 numerów do Plusa. Co innego mówi się na infolinii a co innego wychodzi podczas korzystania z usługi.
ODPOWIEDZ