Problem z internetem w przeglądarkach

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wolny554
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 09:42

Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: wolny554 »

Witam.
Internet LTE od Plusa posiadam ponad rok. Internet sprawował się bardzo fajnie od początku jeżeli chodzi o przeglądanie internetu żadnych problemów. Jednak był problem w grach internetowych z PING. Średni ping w grach wynosił 200-300 w ciągu dnia. Rano był w okolicach 90. Od października 2016 roku internet śmigał jak szalony, osiągając bardzo dobre wyniki. Czy to w grach online czy przeglądaniu internetu. Do 20 kwietnia 2017r. Po południu była u mnie w miejscowości awaria prądu, która trwała około 5h. Po tym czasie gdy włączyłem internet i chciałem przejrzeć internet wszystkie strony ładowały się bardzo wolno. Robiąc test na speedtest.net/pl wynik był tragiczny: Pobieranie: 0.52Mbps, Wysyłanie: 0.12Mbps. Pomyślałem, że jest to spowodowane tą awarią prądu i dałem spokój tamtego dnia z internetem, ale wyniki do dnia dzisiejszego 23.04 są takie same. Próbowałem restartu urządzenia, przywrócenia ustawień fabrycznych nic to nie daje. Gdy przełączyłem internet z LTE na inną sieć nie dało się wykonać nawet testu połączenia.

Posiadam 3 kreski zasięgu internetu na ruterze (na 3 możliwe). Ruter stoi na parapecie na podstawce by był wyżej.
RSRQ: -7 dB
RSRP: -101 dBm
RSSI: -73 dBm
SINR: 12dBm
Nazwa urządzenia: B315s-22

Chciałbym się po prostu dowiedzieć czy jest jakaś awaria z internetem, czy być może u mnie z ruterem coś się dzieje. Internet w telefonie (przez wi-fi) działa tak samo słabo. Sprawdzałem też prędkość internetu na innych przeglądarkach i wynik jest bardzo podobny. Jeżeli będą potrzebne inne informacje to proszę napisać.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, o 10:40 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: Fenio »

0,5 down i 0,1 up ? Nagły spadek transferów z dnia na dzień ? Brzmi jak limit FUP. Stawiam że problem sam się rozwiąże po północy dnia w którym kończy się Twój okres rozliczeniowy.
Sporo już o tym napisano w innym watku http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... start=9870
wolny554
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 09:42

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: wolny554 »

Fenio, w sumie nawet o tym nie pomyślałem.Przez to, że od października tamtego roku nie miałem problemu z wolnym internetem.Zawsze było okej.Dziwie się ze przekroczyłem limit, gdyż co miesiąc z internetu korzystam praktycznie w ten sam sposób i mi się coś takiego nie zdarzało.

No cóż dzięki za odpowiedź, za 1 dzionek się okaże :)

Pozdrawiam.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: jovi123 »

kolego nie przejmuj się nie jesteś wyjątkowy coś nie ciekawego od świąt zaczęło dziać się w sieci mało kiedyś ludzi o tym pisało ale zaczyna coraz więcej , u mnie wcześniej wystarczało 25GB teraz 90 okazuje się za mało
wolny554
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 09:42

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: wolny554 »

jovi123 pisze:teraz 90 okazuje się za mało
Szybko ci przeglądarka pożera limit :lol:

Zobaczymy dziś w nocy mija okres rozliczeniowy za ten miesiąc więc jutro się okaże.Dziś wyniki na speedtest jeszcze gorsze niż podawałem w 1 poście.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: Daniel_Plus »

wolny554, podaj proszę lokalizację (miejscowość, ulica). Czy pakiet podstawowy został już wykorzystany?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wolny554
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 09:42

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: wolny554 »

Nie wiem czy podstawowy pakiet został wykorzystany gdyż nie wiem jak to sprawdzić, a nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu.

Miejscowość: NieXXX woj. łódzkie
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 20:35 przez wolny554, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: Daniel_Plus »

wolny554, możesz zalogować się na stronie Plus Online i sprawdzić wykorzystanie pakietu w zakładce Pakiety. Informacje o tym, jak się zalogować są tutaj. W swojej lokalizacji posiadasz dostęp do zasięgu GSM, U900, LTE800 i LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Problem z internetem w przeglądarkach

Post autor: jovi123 »

wolny554 pisze:
jovi123 pisze:teraz 90 okazuje się za mało
Szybko ci przeglądarka pożera limit :lol:

Zobaczymy dziś w nocy mija okres rozliczeniowy za ten miesiąc więc jutro się okaże.Dziś wyniki na speedtest jeszcze gorsze niż podawałem w 1 poście.

Pozdrawiam.
kolego nie jestem piratem i zero torentów czy podobnego dziadostwa więc nie trafiłeś dlatego odpisałem koledze że nie jest sam w spostrzeżeniach
ODPOWIEDZ