Bardzo wolny internet..

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
adso42
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:56

Bardzo wolny internet..

Post autor: adso42 »

Witam, jakoś w niedziele (11.06.2017) mój internet baardzo zwolnił (40 pingu co jest ok, 0.20kb/s pobierania i ok. 0.10 kb/s uploadu) i takie wartości są do dzisiaj.

Na skrzynkę dostałem smsa o treści "Wykorzystano 100% limitu HSPA+/LTE w ramach limitu podstawowego" ale takie smsy dostaje co miesiac a predkosci sie po nich nie zmieniaja wiec to nie jest raczej to (w dodatku ten sms przyszedl 2 czerwca a problem sie zaczal 11 czerwca)

Da rade cos zrobic z ta predkoscia?

Wyslalem smsa o tresci "U" na nr "2580" i otrzymalem odpowiedz:
rozmowy:0:00 m:s; sms:2 szt; wykorzystany Limit podstawowy:60 GB; LTE bez limitu:bez limitu; Darmowy ruch:bez limitu; Limit Ipla:bez limitu


@Edit: zmiana w modemie na sieć 3G nic nie daje (mam caly czas wlaczony LTE na modemie jak cos)
Azeris
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2017, o 17:46

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Azeris »

Mam to samo i od takiego samego czasu mam taryfe Ja+POWER LTE 50 co w LTE = bez limitu
mam takie same prędkości, nie widziałem nigdzie czegoś że naprawiaja TBS'y czy coś
adso42
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:56

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: adso42 »

Mógłby jakiś pracownik Plusa sie wypowiedzieć o co chodzi?
Jestem połączony z LTE i tak mam limit a przecież pisze że jest bez limitu..
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: sl@w_es »

adso42 pisze:Mógłby jakiś pracownik Plusa sie wypowiedzieć o co chodzi? (...)
Pracownicy Plusa wypowiadają się w działach oficjalnych - Regulamin Plus Forum pkt 23, ale dostosowując się do życzenia przenoszę wątek do części oficjalnej.

P.S.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z Regulaminem FORUM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

adso42, jeśli masz wykorzystany pakiet podstawowy prawdopodobnie został uruchomiony system FUP. Może to skutkować obniżaniem prędkości transmisji Klientom przesyłającym znaczne ilości danych.

Azeris, moja odpowiedz w temacie „Re: Problem z prędkością LTE”.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gk.woj
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, o 22:21

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: gk.woj »

Podpinam się pod wątek.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu nagłego spadku transferu z ok. 30-20 Mb/s do 0,5-5 Mb/s
oraz ping z 20-30 do 300-500.

Przez ponad rok usługa działała prawidłowo. Mapka plusa pokazuje, że jestem w zasięgu.
Załączniki
LTEWatchH_2018-08-26@09.54.22.png
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

gk.woj, od kiedy sytuacja ma miejsce? Działa tak przez cały czas czy tylko w określonych godzinach? Czy pakiet podstawowy jest wyczerpany? Czy posiadasz antenę zewnętrzną? Podaj dokładną lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gk.woj
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, o 22:21

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: gk.woj »

Sytuacja ma miejsce od około 2-3 tygodni. W nocy od ok. 23 do 5 rano działa lepiej. Pakiet podstawowy 60GB nie jest i chyba nigdy nie był wyczerpany. Posiadam antenę Cybertech panelową LTE CT-15 1,8 Duo, ale nie widać różnicy w dowolnej opcji (z anteną/ bez anteny/wymuszona antena). Nie próbowałem robić masztu na dachu. Antenę kupiłem tylko po to by kiedyś polepszyć i tak dobre parametry sieci. Spadek widać zarówno w komputerze stacjonarnym jak i w smartfonie. Załączam dodatkowe zdjęcia. Lokalizacja Wojciechów k. Lublina (mapka). Wiem, że na początku korzystałem z BTSa w Bełżycach ID: BT11714. W tym momencie wynik to ping 276 oraz 2,76/0,60 Mb/s.
Załączniki
DSC05168.JPG
DSC05165.JPG
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

gk.woj, wg informacji, które podajesz, łączysz się obecnie z BT12040, usytuowanym w Wojciechowie. Jednak parametry sygnału wskazują ma bardzo duże zakłócenia. Spróbuj zmienić miejsce ustawienia sprzętu i skieruj antenę na podaną stację
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: zbych_in_flames »

@gk.woj wymuś przez LTE watch band 3 i zrób test prędkości i to samo na band 8 i podaj zarówno jaki masz poziom sygnału (najlepiej screeny) jak i wyniki z speedtesta.
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: dariuszmatysik »

Po pierwsze to jest to połączenie z BT12040 ale nie na LTE1800, na tym BTS-ie są pozwolenia na LTE2600 i LTE900 Plusa więc to z którymś z nich. Stawiam na LTE900 Plusa, antena Dual LTE 1800 nie działa na 800MHz. Ustaw antenę Cybertecha na ten BTS, w LTEWatchH wymuś pasmo LTE1800( Band3) zamiast automatu i pokaz screena z niego i speedtest. Telefon łączy się na 3G z UMTS900Aero2 na tym BTS-ie, sygnał slaby. Kolega był szybszy. ;-)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

dariuszmatysik, na BT12040 jest LTE1800 od dwóch lat. W maju tego roku stacja została zmodernizowana o LTE900 i LTE2600.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: dariuszmatysik »

No to kolega ma jeszcze do sprawdzenia band B7 czyli LTE2600 a w perspektywie zakup routera z agregacją minimum 2 pasm LTE i anteny pracującej na 1800-2600MHz z Cybertecha, Dual LTE na 1800MHz z tej firmy nie działa na LTE2600. Na B315 ma ustawiony automatyczny wybór pasma więc trzeba sprawdzić z którym się łączy, parametry sygnału są bardzo słabe wiec nie dziwi niski SINR i prędkości.
gk.woj
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2018, o 22:21

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: gk.woj »

Załączam wyniki pomiarów. Antena była umieszczona wysoko i "widziała" maszt. Później obok anteny umieściłem router, który również "widział" maszt. Chyba już nie wymyślę lepszej lokalizacji.
Mam nadzieję, że pliki są czytelne.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

gk.woj, wyniki wskazują na obciążenie stacji. Najlepsze wyniki dałaby agregacja LTE1800 z LTE2600, jednak do tego konieczna jest zmiana obecnie posiadanej anteny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ