Strachocina - Straszne problemy techniczne

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
encholex
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 20:04

Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: encholex »

Witam.

W ostatnich dniach we wsi Strachocina (gmina Sanok-Podkarpackie) są bardzo duże problemy z zasięgiem, sms'ami, dzwonieniem oraz internetem. Dotychczas mieliście tu najlepszy zasięg i LTE, a ostatnio strasznie coś popsuliście na BTS'ie Sanok BT22404 . Nie tylko ja mam problemy, pół wsi narzeka że w ostatnich dniach coś się porobiło... Ludzie już chcą przechodzić gdzie indziej.
Pozdrawiam,
encholex
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: Michał_Plus »

encholex, czy ten problem występuje przez cały czas? Jakiego sprzętu używasz? Jeśli to możliwe podaj parametry sieci i wykonaj test na http://www.speedtest.net.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
encholex
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 20:04

Re: Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: encholex »

Witam ponownie,

Ten problem występuje często od kilku, kilkunastu dni. Problem z połączeniami, internetem mają też sąsiedzi i Ci którzy przyjeżdżają i mają abonamenty prywatne, biznesowe (np. gaz+inne) w Plusie. Tak jak wspomniałem, Wy mieliście najlepiej ustawione anteny bijące w tą stronę, przez co mieliście najlepszy zasięg i LTE). Ostatnio coś się porobiło, że ciężko o dostępność jak się tam jest. Nie można się dodzwonić do nas i ciężko zadzwonić od nas. Internet na komórce momentami kuleje, a zazwyczaj było po ponad 30mbps DL...

Jak tylko będę w tej lokalizacji wykonam testy, ale nawet teraz ciężko się dodzwonić do niektórych osób, bo dostają tylko smsy i sami też mają trudności z dzwonieniem. Bardzo rzadko tak się działo...
Na tą chwilę może by się dało zobaczyć czy ktoś tam nie baraszkował przy antenach, ustawieniach...

Odrębną kwestią jest ogólny problem z zasięgiem w tej miejscowości, bo nawet p.Sołtys zbierała podpisy i pisała do urzędów by coś się dało zrobić (nie wiem czy tylko odnośnie Polkomtela-zapytam).
Macie tu w okolicy pozwolenie ale do zamontowania anten chyba nie doszło, nie wiem z jakich względów (24635 oraz 20611). Może by tu coś podziałał, żeby stamtąd coś lokalnego puścił ?

Także problem jest nie tylko z usługą internetu, tylko ogólne ze wszystkimi usługami. Napisałem też ten sam post w dziale prepaid (nie wiem czy dostanę bana, albo pójdzie post do kosza), ale TU odpisał ktoś jako pierwszy :)
Mogę skopiować też posta do działu Abonamenty, bo większość ma abonamenty...
Ja osobiście mam na kartę poprzez a2mobile oraz 2 internety Plusa (służbowy i prywatny). 3 osoby w tej samej lokalizacji ma abonamenty Plusa, a kilkanaście metrów dalej liczba się rozrasta o kolejne abonamenty...

Pozdrawiam,
encholex
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: Michał_Plus »

encholex, staram się dowiedzieć co się dzieje. Jak tylko uzyskam informację wrócę z odpowiedzią. Niestety, w najbliższym czasie, nie mam planów na przebudowę, lub modernizacje nadajników znajdujących się w Twojej okolicy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
encholex
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 20:04

Re: Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: encholex »

Witam ponownie,

Z każdym dniem spotykam kolejne osoby które od ok. 2,3 tygodni mają problemy z wykonywaniem połączeń i są w Plusie..
Są to osoby również z Kostarowiec którzy są "obsługiwani" przez ten sam Sanok BT22404.
Czy coś wiadomo z jakimikolwiek pracami na tym BTS ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Strachocina - Straszne problemy techniczne

Post autor: Krzysiek_Plus »

encholex pisze:Czy coś wiadomo z jakimikolwiek pracami na tym BTS ?
Nie realizujemy obecnie żadnych prac na tym BTS'ie.

Proszę prześlij przez ten formularz przykładowe numery telefonów, których tyczy się ten problem. Czyli obecnie jest głównie problem z niskim poziomem, sygnału, który uniemożliwia poprawnie realizacje połączeń głosowych i SMS? Telefony w tych lokalizacjach, do jakiej technologi się logują? Czy przy wymuszonym trybie tylko 2G/GSM problem również występuje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ