Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
2koniu2
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lip 2017, o 21:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 2koniu2 »

Witam . Jakie są możliwości zareklamowania Państwa "cudownie" szybkiego internetu którego transfer wieczorem to zawrotne 1mb ..... coś mnie pokusiło aby podpisać umowę na 24 miesiące . Jest gorzej niż było a dotego jeszcze spłacam router . 400 m do nadajnika . Upload jest pare razy wyższy niż dowload . Rano ok transfer 20mb a potem linia prosta w dół . jak jest wieczorem 2-3 mb to radość w domu . Mieszkam w świnoujsciu

Nazwa urządzenia: B315s-22
RSRQ: -12dB
RSRP: -88dBm
RSSI: -57dBm
SINR: 7dB

Dotychczas ratowałem się wieczoram przełączeniem routera na 3g i miałem 5-6 mb ale teraz jest 0 wiec zostaje lte z 1 mb
Załączniki
speed.png
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

karoalex67, podaj proszę na jaki dzień przypada początek Twojego okresu rozliczeniowego. Wykorzystanie pakietu możesz sprawdzić logując się do Plus Online. Sprawdź i podaj informacje z pakietu podstawowego.

2koniu2, opisywana przez Ciebie sytuacja i przedstawione wyniki testu wskazują na przeciążenie nadajnika podczas ich wykonywania. Używasz anteny kierunkowej? Podaj dokładnie lokalizację w jakiej korzystasz z internetu (ulica), być może przestawienie anteny na inny nadajnik pomoże. Obecne parametry sygnału wskazują na pewne zakłócenia. Spróbuj przestawić sprzęt w inne miejsce w domu, czasami to pomaga. Reklamację możesz zgłosić do Departamentu Reklamacji zgodnie z informacją zawartą tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
BarbaraB
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 gru 2014, o 21:40

Prośba o wyjaśnienie

Post autor: BarbaraB »

Dzień dobry.
Proszę wybaczyć jeśli nie tu powinnam pisać o problemie, ale niezbyt potrafię poruszać się na plusforum.
Zdarzało się, że prędkość mojego internetu była bardzo niezadowalająca, ale dziś ... w ogóle nie otwierają mi się strony. Tzn.- oprócz strony forum, strony ebokPlus, interii, żadna inna strona nie otwiera się. Co się dzieje?
Nie mogę sprawdzić prędkości ( z przyczyn w/w ). Na podglądzie strony routera widzę :
Szybkość pobierania : 0 b/s
Szybkość wysyłania : 0 b/s ( w porywach : 1,56 b/s )
Bardzo proszę o informację dlaczego tak się dzieje ? Szczerze przyznam iż ta sytuacja jest bardzo irytująca.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, o 11:10 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego watku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

BarbaraB, podaj proszę lokalizację (ulica, miejscowość), w której korzystasz z internetu. Z jakiego urządzenia korzystasz? Czy posiadasz antenę zewnętrzną?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
2koniu2
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2017, o 21:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 2koniu2 »

Michał_Plus pisze: 2koniu2, opisywana przez Ciebie sytuacja i przedstawione wyniki testu wskazują na przeciążenie nadajnika podczas ich wykonywania. Używasz anteny kierunkowej? Podaj dokładnie lokalizację w jakiej korzystasz z internetu (ulica), być może przestawienie anteny na inny nadajnik pomoże. Obecne parametry sygnału wskazują na pewne zakłócenia. Spróbuj przestawić sprzęt w inne miejsce w domu, czasami to pomaga. Reklamację możesz zgłosić do Departamentu Reklamacji zgodnie z informacją zawartą tutaj.
Ulica mojego zamieszkania to konstytucji 3 maja 47 . Obecnie o 10 rano mam transfer 3,5 mb download na 17 mb upload . Nie używam anteny kierunkowej z racji bliskiej odległości
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, o 11:57 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawienie cytatu
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

2koniu2, prędkości są uzależnione w tym wypadku od możliwości stacji, z którą się łączysz. Wyższych prędkości można byłoby oczekiwać, gdyby na najbliższych stacjach zostało dodane pasmo LTE800 i/lub LTE2600 oraz korzystając wtedy z urządzenia z agregacją pasm. Niestety aktualnie nie ma planów na dodanie następnych pasm, ale może się to zmienić, więc warto temat obserwować ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

Moja prędkość internetu spadła: taryfa Lte Plus 100 gb. Przez pierwsze pół roku korzystaliśmy z prędkości na poziomie 10 mb na sekundę, 6mb na sekundę uploadu. Teraz jest dobrze jeśli ta prędkość jest osiągana do połowy. Co się stało.

Edit:
Chciałbym zgłosić reklamację, internet jest niestabilny, wysoki ping i pobiera jak chce.

Pingi na poziomie 40-60.
Download: 4Mb/s
Upload: 3,9Mb/s

Często zrywa połączenie.

Poprzednio
Pingi: 30
Download: 10-15Mb/s
Upload: 6-10Mb/s

Dodam, że takich fiksów na początku nie było.

Zmiany szczególnie są zauważalne podczas pobierania plików z google play lub większych plików z sieci.
rzerzucha20
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 6 mar 2016, o 17:47

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rzerzucha20 »

reklamacji się nie zgłasza na forum
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

Niech teraz plusownia sie tlumaczy: na forum.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

damianosr3, podaj proszę lokalizację (ulica, miejscowość), w której korzystasz z internetu. Z jakiego urządzenia korzystasz? Czy wspomniane prędkości utrzymują się przez cały dzień? Czy wykorzystałeś pakiet podstawowy? Czy połączenie jest w LTE, czy 3G?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

(email wysłany z adresem)

Tak, sytuacja teraz utrzymuje się tak cały czas, internet jest niestabilny bo często zrywa połączenie, osiągalne prędkości są taki jak podałem.
Użytkownik1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2017, o 22:12

Nadajnik w okolicach Radomia

Post autor: Użytkownik1 »

Witam. Czy mogłaby byc możliwość zamontowania nadajnika w pobliżu Małęczyna, gmina Gózd? Co roku w Małęczynie buduje się tu +/- 20 domów i z miesiąca na miesiąc internet cały czas zwalnia. Mam zestaw odu-idu 200 i internet jest w okolicach 0,5-2mb/s. Za kilka lat Małęczyn będzie cały zabudowany. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2017, o 10:15 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego watku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

damianosr3, dziękuję za wiadomość i poproszę o odpowiedź na pozostałe pytania.

Użytkownik1, niestety nie planujemy budowy nowej stacji w tej miejscowości. Najbliższa stacja to BT51065. Jest plan dodania LTE2600 w 3 kwartale, ale trudno powiedzieć, czy będziesz mógł się z nim połączyć ze względu na odległość, ale być może odciąży pasmo LTE1800. Z kolei dla stacji BT11204 jest plan dodania dodatkowego sektora LTE1800, co też zwiększy pojemność sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
2koniu2
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2017, o 21:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: 2koniu2 »

Daniel_Plus pisze:2koniu2, prędkości są uzależnione w tym wypadku od możliwości stacji, z którą się łączysz. Wyższych prędkości można byłoby oczekiwać, gdyby na najbliższych stacjach zostało dodane pasmo LTE800 i/lub LTE2600 oraz korzystając wtedy z urządzenia z agregacją pasm. Niestety aktualnie nie ma planów na dodanie następnych pasm, ale może się to zmienić, więc warto temat obserwować ;-)
Obserwowanie da mi tyle co pisanie reklamacji . Właśnie otrzymałem szablonową odpowiedz że wasza usługa nie gwarantuje nic tylko pobieranie pieniędzy nie zależnie od jakości usługi bo przecież że Zatem, zgłoszona sytuacja wynika ze wzrostu zużycia danych i natężenia sieci telekomunikacyjnej to mój problem nie powinienem korzystać tylko płacić a najlepsze jest to że

Niniejsza wiadomość została wygenerowana automatycznie, a tym samym w przypadku skierowania odpowiedzi przy użyciu ww. adresu e-mail, nie zostanie ona doręczona do Polkomtel, ani przekierowana do Departamentu Obsługi Klienta (Reklamacje).

To jak mam odpowiedzieć że się nie zagładzam skoro sami piszecie że wasza infrastruktura nie daje rady ?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

2koniu2, możesz napisać ponownie w taki sam sposób, w jaki złożyłeś reklamację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ