Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

Witam, dziś przyszedł mi Router D-Link z dwiema antenkami DWR-921 wszystko podłączyłem jak należy wpisałem adres 192.168.0.1 skonfigurowałem i siła sygnału ciągle miga na czerwono w trybie LTE/3G zmieniłem na 3G i mam to samo, dodam że mieszkam na wsi okolice Krasnegostawu.Jakaś pomoc dot co jest nie tak ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: Michał_Plus »

damikol2431, podaj dokładną lokalizacje. Czy sprawdziłeś sygnał w różnych miejscach w domu? Spróbuj zainstalować "LTEwatch", wymusić połączenie w różnych pasmach i sprawdzić parametry sygnału. Czy APS ustawiłeś jako "internet"?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

A po co mu LTEWatchH ? Nie wiedzieć po co kupił złoma DWR-921 a ten z tym programem nie współpracuje. Na nim nawet konkretnego pasma LTE nie wymusi. Jak chce sprawdzić zasięg i parametry sygnału oraz ECI, eNB BTS-a z którym się łaczy to niech zrobi testy na karcie Plusa z telefonem LTE , na którym zainstaluje aplikację Network Cell Info i pokaże zakładkę DANE oraz speedtesty. Test na zewnątrz i w miejscu ustawienia DWR-921.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: habish »

A może po prostu karta SIM nie została jeszcze aktywowana?
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

tak chyba karta sim nie została aktywowana bo "chyba od otrzymania zestawy czeka sie 24h" ale dziś podłączyłem i działa co prawda na dwóch antenkach najlepszy sygnał miałem 14 mb pobieranie 10mb wysyłania ale muszę kupić anteną zewnętrzną bo mam duży budynek i nie każdemu szybko chodzi... A jak sprawdzić ile GB wykorzystałem z pakietu 50GB bo mam jak to wykorzystam to bez limitu
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

Czytałeś chociaż regulamin umowy zanim ją podpisałeś? Parametrów sygnału nie mierzy się w jakiś mb, anteny zewnętrzne służą do 3G/LTE. Zapomnij ze jednym DWR-921 pokryjesz skutecznym WiFi duży budynek. Wiesz chociaż z jakiej sieci LTE Plusa korzystasz, łączysz się z LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: Michał_Plus »

damikol2431, informacje dotyczące zużycia pakietu podstawowego możesz znaleźć logując się do Plus Online.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

Dziś zakupiłem antenę zewnętrzną https://yagi.pl/antena-dual-lte-17-dbi-1800-mhz-2x-nz i mimo podłączenia i oczekiwania że sygnał dbi sie poprawi okazało się że będzie jeszcze gorszy obecnie mam -70db wachania -75 a przy podłączeniu tej zewnętrznej -85-100 jakieś rady ? bo nie mam pojęcia co jest nie tak
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

Sam sobie jesteś winien, nawet nie raczyłeś odpowiedzieć na moje pytanie o to czy korzystasz z LTE800 czy LTE1800 więc kupiłeś antenę na to drugie pasmo. Na routerze masz pewnie LTE800sferii a z anteną łączysz się z dalszym BTS-em LTE1800Aero2. Na dodatek tak jak pisałem DWR-921 nie posiada diagnostyki sygnału a pokazywany RSSI ma niewielkie znaczenie w technologii LTE. To stary, odświeżony teraz router( wersja c3) bez wyboru pasm LTE oraz bez możliwości korzystania z LTE-A1800+800. Jakie masz prędkości na LTE1800?( z anteną), jaka to lokalizacja, na jaki BTS ustawiona antena?
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

Moja miejscowość to Maszów
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

Najbliższe pozwolenie na LTE800Sferii to ID10191 w Płonce i jesli działa to router bez anteny łączy się właśnie z nim. antena działa w paśmie 1800MHz a najbliższe pozwolenia na LTE1800 to Turobin ( na pewno nie działa), Sułów ( brak na nim LTE1800) i Krzak i ten raczej działa. Podobnie jak najdalszy w Izbicy, ten działa na 100%.Ustaw antenę na BTS LTE1800Aero2 w Krzaku i sprawdż jak działa internet w tym pasmie LTE.
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

Ta antena nic nie łapie gdzie nie nakieruje ujemny sygnał gorszy niż na tych dwóch antenkach, jest wgl jakaś szansa aby złapać lepsze parametry ?
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

Widać ze nic nie zrozumiałeś z tego co ci napisałem. Sam router łapie sygnał z BTS-a LTE800Sferii w Płonce. Na 800MHz zasięg jest dużo większy niż na 1800MHz. Najbliższe BTS-y LTE1800Aero2 sa ponad 10 km od ciebie i sam router bez anteny zewnętrznej w ogóle go nie wykrywa. Antena pracuje na 1800MHz ustawiona na Krzak czy Izbicę łapie slaby sygnał na LTE1800. Powód, albo jest za daleko a na dodatek po drodze są lasy lub antena ma za mały zysk. Dla twojej lokalizacji Plus przewidział zasięg LTE z BTS-a Płonka na LTE800Sferii. Na tym paśmie ma tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 i teoretyczny DL do 37,5Mb/s, w praktyce działa słabo i może być wolno. Na LTE1800Aero2 ma 20MHz w MIMO2x2 i DL do 150Mb/s i nz prawidłowo działającym BTS-ie prędkości z załozenia są wyższe. w twoim przypadku widać że antena na 1800MHz nie jest w stanie zapewnić prawidłowych parametrów sygnału LTE1800 i nie masz szans na korzystanie z LTE1800Aero2.Pozostaje LTE800 z Płonki. Jakie masz prędkości na samym DWR-921 ustawionym na zewnątrz z BTS-a LTE800Sferii w Płonce? Masz do niego około 2 km. Na DWR-921 wymuszone tylko LTE/4G? Mieszkasz w bardzo trudnej lokalizacji i dotyczy to nie tylko Plusa.
damikol2431
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 22:47

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: damikol2431 »

Obecnie mam 0.79 mb/s pobieranie wysylanie 5 mb/s po godzinie 00 uzyskałem 8mb pobierania, najlepszą prędkość jaką mi się udało uzyskać to 15mbs pobieranie i 10mb wysyłania
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pierwsza Instalacja miga czerwona dioda

Post autor: kaczkadziwaczka »

BTS LTE800Sferii w Płonce z którego korzystasz jest w godzinach szczytu masakrycznie przeciążony. Plus w tej lokalizacji nie jest w stanie zapewnić o tej porze sensownych prędkości w LTE. poprawia się w godzinach nocnych gdy niewiele osób z niego korzysta.
ODPOWIEDZ