Rwanie sygnału LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Rwanie sygnału LTE

Post autor: Michał_Plus »

Bury_Kocur, niestety nie jestem w stanie tego określić. Wykluczyliśmy problemy z BTSem. Możliwe że przewody trakcyjne, lub wysokiego napięcia, w okolicy, generują te zakłócenia. Najlepiej byłoby wykonać testy na tym sprzęcie w bezpośredniej odległości od masztu, lub wykonać go na innym (być może mocniejszym) zestawie antenowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Bury_Kocur
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2017, o 09:53

Re: Rwanie sygnału LTE

Post autor: Bury_Kocur »

Michał_Plus pisze:Bury_Kocur, niestety nie jestem w stanie tego określić. Wykluczyliśmy problemy z BTSem. Możliwe że przewody trakcyjne, lub wysokiego napięcia, w okolicy, generują te zakłócenia. Najlepiej byłoby wykonać testy na tym sprzęcie w bezpośredniej odległości od masztu, lub wykonać go na innym (być może mocniejszym) zestawie antenowym.
Witaj Michale

Bardzo dziękuję Ci za zaangażowanie się w temat - od czasu Waszej interwencji w "naszego" BTS-a internet faktycznie przestał się wysypywać i sygnału już nie rwie co było główną moją bolączką.

Pozostał temat źródła zakłóceń skutkujących spadkiem parametru sygnał/szum.

W początkowej fazie szukania przyczyn zakłóceń sygnału zmieniłem już raz zestaw odbiorczy na drugi - mam dwa takie zestawy ODU/IDU 200, ale nic to nie dało niestety.

Także to chyba możemy wykluczyć.

Natomiast napisałeś rzecz, której nie brałem pod uwagę - człowiek uczy się jednak całe życie ...

Na odcinku pola pomiędzy moim domem a BTS-sem - pomimo, że pole jest całkowicie puste i teoretycznie nic nie powinno żadnych zakłóceń na nim generować - jest w poprzek tego pola - w odległości +/- 200 metrów ode mnie - idąca w poprzek linia energetyczna średniego napięcia i faktycznie odbierana z BTS-a wiązka odbiorcza może "przechodzić" niejako przez tą linię.

Może rzeczywiście tu jest źródło opisywanych zakłóceń ...

Na razie podstawowy problem rwania sygnału został chyba opanowany za co dziękuję.

Jak się zrobi trochę cieplej to wezmę drugi z posiadanych zestawów ODU/IDU i pojadę za tą linię - rozstawię się na polu i wykonam pomiary.

I zobaczymy czy masz rację - w teorii taka linia energetyczna faktycznie może generować powstawanie zakłóceń ale wydawało mi się, że jestem poza jej niejako "obrysem" - zobaczymy...

Także dzięki za podpowiedź - nie omieszkam wyników opisać Ci.

Pzdr

Kocur
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5466
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Rwanie sygnału LTE

Post autor: Michał_Plus »

Bury_Kocur, tak jak pisałem, warto sprawdzić. Czekam na wyniki testów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ