Wysyłanie MMS poprzez GPRS via MMSC

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
macbag
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 21:06

Wysyłanie MMS poprzez GPRS via MMSC

Post autor: macbag »

Witam
realizuje projekt w którym tworzę oprogramowanie do wysyłki MMS za pomocą modułu Telit'a który takowego wbudowanego ficzeru nie posiada. Jak udało się ustalić z supportem producenta modułu, należy to zrobić na piechotę łącząc się poprzez internet z serwerem MMSC i wysyłając odpowiednio spreparowane PDU za pomocą polecenia HTTP POST. I teraz pytanie do znawców topologi sieci i zasad w niej panujących: Jak to dziadostwo skonfigurować :) Opiszę w czym rzecz:
Odpalam sieć łącząc się według:
APN: "plus"
pass" none
login: none
i dostaje IP z sieci. Łączność sprawdzam na dowolnym adresie np. google.com
I teraz przygotowuje sobie PDU i inicjuję transmisję HTTP POST z serverem proxy
host = "212.2.96.16"
port = 8080
próbując wysłać dane jako "application/octet-stream"
I raz na 10-20 prób udaje mi się połączyć i dostaję znak zachęty. Jednak w 95% przypadków dostaję od modułu ERROR
I teraz rodzi się pytanie co jest nie tak z konfiguracją:
czy powinienem łączyć się przez inny APN (np. mms)? Czy powinienem łączyć się z innym adresem, może z pominięciem proxy?
Przerabiał ktoś podobny temat, a może macie namiary na jakiś speców po stronie Polkomtela, którzy by mogli supportować ten temat?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wysyłanie MMS poprzez GPRS via MMSC

Post autor: zbych_in_flames »

MMS'a nie da się wysłać przez APN plus bo on służy do internetu (www itp) do MMS'ów masz konfiguracje:
APN: mms
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy MMS: 212.2.96.16
Port MMS: 8080
MCC: 260
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: PAP
macbag
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 21:06

Re: Wysyłanie MMS poprzez GPRS via MMSC

Post autor: macbag »

Tu właśnie nie jestem pewien, ponieważ nie wysyłam MMS'ów korzystając ze standardowych poleceń takich jakimi operuje telefon/smartfon. Tylko łącze się (a przynajmniej próbuje) z MMSC proxy , otwieram socket i wysyłam HTTP POST a następnie samo PDU jako dane. Ale oczywiście żeby nie było rozwiązania powyższego także próbowałem i efekt identyczny. Brak współpracy z MMSC proxy :(

Nie wiem tylko czy powinienem łączyć się z proxy czy może bezpośrednio z MMSC.

Wkleję tu jeszcze opis zagsadnienia otrzymany od producenta układu:

In a typical phone-to-phone MMS transaction, the process of sending and receiving the MMS message works like this:

The sending phone initiates a data connection that provides TCP/IP network connectivity, usually over GPRS.
The sending phone performs an HTTP POST to an MMSC of the MMS message encoding in the MMS Encapsulation Format, as defined by the Open Mobile Alliance (http://www.openmobilealliance.org). The encoded MMS message includes all of the content of the MMS message, as well as header information, including a list of intended recipients for the message. (Note: In most environments, the HTTP POST will be routed through a proxy server).
ODPOWIEDZ