pytanie o zasieg LTE i U900 w Małkini Górnej

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

pytanie o zasieg LTE i U900 w Małkini Górnej

Post autor: rukat1 »

Witam.mieszkam w Małkini Górnej w woj.mazowieckim.Chciałbym sie dowiedziec kiedy wogóle bedzie u mnie zasieg LTE i HSPA+(2100 lub 900).internet czasami w mojej lokalizacji działa coraz gorzej,widac ze siec jest obcązona.Korzystam z anteny zewnetrznej typu yagi na u2100.pytanie brzmi kiedy wogóle bedzie modernizacja nadajnika z którego korzystam(maszt wlasny plusa miejscowosc Kańkowo)?.jeszcze jedno pytanie,jesli dostalem now karte usim i tam nie ma napisane LTE 01,to znaczy ze zle moze ona dzialac?nie mialem mozliwosci przetestowac na LTE ze wzgledu na brak tej technologi w moim miejscu zamieszkania.Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: pytanie o zasieg LTE i U900

Post autor: Krzysiek_Plus »

Witam rutka1!

Złożyłem w tej sprawie zapytanie. Jak bedę miał odpowiedź dam znać.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: pytanie o zasieg LTE i U900

Post autor: rukat1 »

Krzysiek_Plus pisze:Witam rutka1!

Złożyłem w tej sprawie zapytanie. Jak bedę miał odpowiedź dam znać.
witam.prosiłbym o szybką odpowiedź na zadane pytanie. Innemu użytkownikowi forum udzielił pan odpowiedzi w ciągu pół godziny, a mi kiedy?
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: pytanie o zasieg LTE i U900

Post autor: Garjusz »

rukat1- specjaliści z Plusa odpowiadają na pytania od godziny 9 do 18, a Ty swoje pytanie zadałeś po 18, jeżeli tylko będzie wiadomo coś w twojej sprawie to na pewno odpiszą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: pytanie o zasieg LTE i U900

Post autor: Krzysiek_Plus »

rukat1, niestety nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi w Twojej sprawie. :-(


edit.
oke jest odp. :-)
W 2013 roku planowane jest uruchomienie na stacji systemu 3G - WCDMA900. Na obecnym etapie trudno określić konkretną datę uruchomienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: rukat1 »

Witam.Jesli korzystam obecnie z 3G/HSDPA(wcdma2100) do 7,2Mb/s i ma byc modernizacja nadajnika w mojej miejscowosci do standardu HSPA+ na wcdma900 do 28 Mb/s ,to rozumiem ze z automatu bedzie rowniez na wcdma2100 standard HSPA+? miejscowosc:Małkinia Górna ,maszt własny plusa w KańkowO.Czy w całej Polsce 3G/HSDPA na wcdma 2100 bedzie zamieniane na HSPA+? Z góry pozdrawiam i licze ma szybką odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2013, o 18:53 przez rukat1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: luki »

Trochę nie widzę sensu w dublowaniu technologii w tej samej lokalizacji, tylko na dwóch częstotliwościach. Lepiej zainwestować tę kasę w LTE.
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: rukat1 »

luki pisze:Trochę nie widzę sensu w dublowaniu technologii w tej samej lokalizacji, tylko na dwóch częstotliwościach. Lepiej zainwestować tę kasę w LTE.
WCDMA 900= DUZY ZASIEG
WCDMA2100=DUZA POJEMNOSC
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: luki »

Wiem jak to działa, to pewnie zależy od lokalizacji i już stojących nadajników, ale dalej nie widzę większego sensu. Częstotliwość 900 MHz jest bardziej atrakcyjna, bo nie trzeba ich gęsto stawiać. A jeśli jednocześnie będzie LTE w tej lokalizacji w przyszłości to obciążenie nie będzie duże.
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: rukat1 »

luki pisze:Wiem jak to działa, to pewnie zależy od lokalizacji i już stojących nadajników, ale dalej nie widzę większego sensu.
A PO ZA TYM HSPA+ OBSLUZY 60 UZYTKOWNIKÓW JEDNA NOSNA,A NA HSDPA/3G JUZ TYLKO 20 UZYTKOWNIKÓW.CO DO LTE TO JAKIS 13 KM OD MOJEJ MIEJSCOWOSI JEST POZWOLENIE NA NADAJNIK(MIEJSCOWOSC LICZY OK 2 TYS MIESZKANCOW).A MOJA MIEJSCOWOSC 7 TYS I PKLANOWANE JEST TYLKO WCDMA 900
luki pisze:Wiem jak to działa, to pewnie zależy od lokalizacji i już stojących nadajników, ale dalej nie widzę większego sensu. Częstotliwość 900 MHz jest bardziej atrakcyjna, bo nie trzeba ich gęsto stawiać. A jeśli jednocześnie będzie LTE w tej lokalizacji w przyszłości to obciążenie nie będzie duże.
NO ALE JAK JUZ U MNIE JEST ZWYKLE 3G/HSDPA ,TO DZIWNYM BY MI SIE WYDAWALO NIE ZMODERNIZOWAC ISTNIEJACEJ INSTALACJI,A RACZEJ BEDZIE NOWY SPRZET WYMIENIANY
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 13:38 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę zmienić wielkość liter - postów nie piszemy w całości dużymi literami (pkt 9 Reg. PF).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: OGÓLNOPOLSKA MODERNIZACJA SIECI PLUS

Post autor: Krzysiek_Plus »

rukat1 pisze:Witam.Jesli korzystam obecnie z 3G/HSDPA(wcdma2100) do 7,2Mb/s i ma byc modernizacja nadajnika w mojej miejscowosci do standardu HSPA+ na wcdma900 do 28 Mb/s ,to rozumiem ze z automatu bedzie rowniez na wcdma2100 standard HSPA+? miejscowosc:Małkinia Górna ,maszt własny plusa w Kańkow.Czy w całej Polsce 3G/HSDPA na wcdma 2100 bedzie zamieniane na HSPA+? Z góry pozdrawiam i licze ma szybką odpowiedz.
rukat1 tak jak luki wspomniał, zazwyczaj technologie nie są dublowane na 2 róznych czestoliwościach, na tej samej stacji.
rukat1 pisze: A PO ZA TYM HSPA+ OBSLUZY 60 UZYTKOWNIKÓW JEDNA NOSNA,A NA HSDPA/3G JUZ TYLKO 20 UZYTKOWNIKÓW.CO DO LTE TO JAKIS 13 KM OD MOJEJ MIEJSCOWOSI JEST POZWOLENIE NA NADAJNIK(MIEJSCOWOSC LICZY OK 2 TYS MIESZKANCOW).A MOJA MIEJSCOWOSC 7 TYS I PKLANOWANE JEST TYLKO WCDMA 900
Ale jeśli posiadasz modem obsługując wcdma900/2100 to nie widzę probemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ