Aktywacja karty SIM

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Przemek_Plus »

aleksandria22, jeżeli wyraziłaś zgodę na aktywację przed upływem 14 dni, to powinno to nastąpić nie później niż 4 dnia roboczego od chwili doręczenia przesyłki. W praktyce najczęściej jest to okres 1-2 dni roboczych. To czas, w którym podpisane przez Ciebie dokumenty wracają do nas.

Jakim kanałem było realizowane zamówienie? Sklepem internetowym czy telefonicznie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aleksandria22
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2016, o 15:10

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: aleksandria22 »

Zamówienie było realizowane telefonicznie.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Przemek_Plus »

aleksandria22, w takim razie, tak jak wspomniałem, aktywacja powinna odbyć się w przeciągu 1-2 dni roboczych. Oczywiście jeżeli wyraziłaś zgodę na wcześniejszą aktywację. Jeżeli nie jesteś pewna, czy taka zgoda była, czy też nie - skontaktuj się proszę z kanałem sprzedaży, przez który składałaś zamówienie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
aleksandria22
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2016, o 15:10

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: aleksandria22 »

Mija już 10 dzień roboczy od czasu podpisania nowej umowy i karta nadal nie działa. Trzeba jeszcze czekać czy można coś z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Magda_Plus »

aleksandria22 czy zrobiłaś to co zaproponował Przemek_Plus w swojej ostatniej odpowiedzi skierowanej do Ciebie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartek1985
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2016, o 18:36

Aktywacja karty sim

Post autor: bartek1985 »

witam niedawno przedłużyłem umowę na internet lte i z umowa dostałem nowy modem oraz kartę sim , było w tych papierach takie pismo jak aktywować nową kartę sim wysłałem sms i do dnia dzisiejszego cisza karta dalej nie jest aktywna maił ktoś taki przypadek jak aktywawać nową kartę sim ?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, o 14:50 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego watku
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Aktywacja karty sim

Post autor: Przemek_Plus »

bartek1985, aktywacja karty SIM jest możliwa po wpłynięciu podpisanych dokumentów do Polkomtel, co zwykle trwa do ok. 4 dni roboczych. Jeżeli minął już ten okres, spróbuj proszę wysłać SMSa ponownie, zwracając uwagę na poprawny numer (2601) oraz treść, która powinna wyglądać według poniższego szablonu:
AKTYWUJ NUMER_SERYJNY_KARTY_SIM NUMER_TELEFONU
(a więc na przykład SMS o treści: AKTYWUJ 2345678912345 601000000)
Po wysłaniu SMSa powinieneś otrzymać wiadomość zwrotną z potwierdzeniem przyjęcia zlecenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: mac_abra »

W piątek podpisałem umowę przy kurierze na zestaw ODU-IDU. Wszystko ładnie podpiąłem diody świecą tylko na antenie dioda miga i info o braku Internetu. Kontakt z BOK i pan mi mówi że dopóki dokumenty nie wrócą do Plusa to D.A. nie może dokonać aktywacji. Czy jest jakiś sposób na monitorowanie tego procesu i ewentualne przyspieszenie. I czy ja muszę wykonywać jakieś czynności, wysyłać sms'a itp ? Usługa podpięta do konta z telefonem komórkowym jeżeli to cokolwiek stanowi. Trochę mnie podłamało jak widzę ile ludzie czekają na aktywacje......szczerze to sądziłem że będzie na zasadzie plug&play.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Przemek_Plus »

mac_abra, jeżeli wyraziłeś zgodę na rozpoczęcie usług przed upływem 14 dni - to aktywacja następuje nie później niż 5 dnia roboczego po doręczeniu przesyłki, ale w praktyce jest to wcześniej - zazwyczaj 2-3 dni robocze po wizycie kuriera. Niestety, przyspieszyć tego procesu się nie da, gdyż tak jak zauważył konsultant z którym rozmawiałeś – aktywacja może nastąpić dopiero, gdy wrócą już do nas podpisane przez Ciebie dokumenty.

Sama aktywacja odbywa się automatycznie i nie musisz podejmować żadnych dodatkowych czynności typu wysłanie SMS itp.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: mac_abra »

Kurczę niw pamiętam a jeżeli nie wyraziłem ? Bd czekał teraz 2 tyg ? Znajdę to gdzies w umowie ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Przemek_Plus »

mac_abra, tak, znajdziesz taką informację w załączniku do umowy. Chodzi o zgodę o treści:
Czy wyraża Pan/Pani zgodę na przyłączenie do sieci lub rozpoczęcie świadczenia usług przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy z obowiązkiem zapłaty w przypadku odstąpienia za spełnione usługi?
Ewentualnie możesz też skontaktować się z kanałem sprzedaży, poprzez który realizowałeś zamówienie - i tam dowiedzieć się, jakie zgody wyraziłeś.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: mac_abra »

Ok. Dziekuję za pomoc ,właśnie odebrałem @ o przyznaniu zielonej faktury ale to pewnie jeszcze długa droga do aktywacji. Spr dokumenty w domu i pozostaje mi czekać.
Pzd
----EDIT----
Wróciłem wczoraj do domu i wszystko już działało, dzięki za pomoc. Ale niestety pojawiły się także pierwsze problemy....
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=21856
bicek
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2016, o 14:21

Aktywacja internetu (karty sim) - ile trwa

Post autor: bicek »

Witam,

Dzisiaj o 11:00 rano otrzymałem modem z kartą sim z internetem mobilnym. Podpisałem umowę przy kurierze. Pytanie moje. Ile trwa aktywacja karty sim, ponieważ jak na razie pali mi się tylko jedna kontrolka na ruterze, że jest uruchomiony, natomiast pozostałe nie świecą. Dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, o 14:29 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Aktywacja karty SIM

Post autor: Daniel_Plus »

bicek
Przemek_Plus pisze:jeżeli wyraziłeś zgodę na rozpoczęcie usług przed upływem 14 dni - to aktywacja następuje nie później niż 5 dnia roboczego po doręczeniu przesyłki, ale w praktyce jest to wcześniej - zazwyczaj 2-3 dni robocze po wizycie kuriera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Luni323
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2017, o 14:51

Aktywacja Karty Sim, pomocy!

Post autor: Luni323 »

Witam wszystkich użytkowników forum.
Mam pytanie.
Czy istnieje mozliwosc szybszej aktywacji karty, zalozmy jeszcze dzis? Bardzo mi na tym zalezy gdyz wyjezdzam dzis w dluga podroz i internet nie ukrywajac przydalby sie by umilic jakos czas. :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, o 14:59 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków, podobny temat.
ODPOWIEDZ