Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: marcin94r »

Witam
Mam pytanie czy jest możliwość zamiany modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE gdyby okazało się, że mój modem jest uszkodzony, bo widzę, że model Huawei jest mniej awaryjny i nikt na niego nie narzeka?
kristo
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 6 lis 2012, o 12:38

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: kristo »

Ja też chętnie wymienię na Huaweia jeśli będzie taka możliwość.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Niestety nie ma możliwości wymiany urządzenia w trakcie umowy. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: marcin94r »

No szkoda bo po prostu szlag mnie trafia z tym modemem. Wszystko było dobrze, a po paru dniach zaczął się problem - mam już dosyć wyjmowania tego modemu z portu.

Co muszę zrobić żeby wymienili mi ten modem?
kristo
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 6 lis 2012, o 12:38

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: kristo »

Panie Krzysztofie,
Nie mogę się do końca zgodzić z Pańską informacją. Jeżeli usługa, urządzenie nie działa tak jak należy to z tego co się orientuję obowiązkiem operatora jest rozwiązać tę sytuację. Skoro operator wiedząc o tych problemach od co najmniej 3 miesięcy nie robi nic, to uważam, że mam pełną podstawę do żądania wymiany urządzenia.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

kristo pisze:Panie Krzysztofie,
Nie mogę się do końca zgodzić z Pańską informacją. Jeżeli usługa, urządzenie nie działa tak jak należy to z tego co się orientuję obowiązkiem operatora jest rozwiązać tę sytuację. Skoro operator wiedząc o tych problemach od co najmniej 3 miesięcy nie robi nic, to uważam, że mam pełną podstawę do żądania wymiany urządzenia.
Kristo, standardowo niema takiej możliwość. Zaś masz prawo do ubiegania się o taką wymianę drogą reklamacyjną.

Ale tutaj decyzję o ewentualnej wymianie podejmą już pracownicy Departamentu Reklamacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kristo
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 6 lis 2012, o 12:38

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: kristo »

No i dokładnie tak trzeba zrobić i to do upartego, bo zapewne za pierwszym razem operator powie nam spadajcie :)
Przerabiałem to z innym operatorem i tylko moja nieustępliwość i zbijanie ich argumentów zadziałało.
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: marcin94r »

Czy długo sie czeka na wymianę modemu (czy dają cos w zastępstwie np.modem )?


Pan kristo ma racje bo jakos nie widze by ktos narzekał na modem Huawei E3276 LTE
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcin94r ale w jakim przypadku ? gwarancja, rękojmia/niezgodność z umową ?

Od razu dodam, że uzyskanie modemu zastępczego na czas naprawy uzależnione jest od stanu magazynowego punktu Plusa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kristo
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 6 lis 2012, o 12:38

Re: Zamiana modemu ZTE MF821 na Huawei E3276 LTE

Post autor: kristo »

Panowie, jeżeli chodzi o uzyskanie modemu zastępczego na czas reklamacji to mogę Wam z pewnego źródła powiedzieć, że jest to praktycznie niemożliwe i nie jest tak, jak pisze pan Krzysztof, że zależy od stanu magazynowego. Prawda jest taka, że Plus nie ma czegoś takiego jak urządzenia zastępcze, a jeśli są to naprawdę pojedyncze, starszego typu, które np. wróciły z firm, testów, itp..

Stąd też przed złożeniem reklamacji spróbujcie sobie na własną rękę załatwić jakiekolwiek urządzenie zastępcze na ten czas.

Co do czasu oczekiwania, to Plus jak przy każdej sprawie reklamacyjnej ma do 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. Uważam jednak, że nie ma co się zastanawiać, bo nie może być tak, że operator chce od nas pieniędzy, a przez nieodpowiednio działający sprzęt my nie możemy korzystać w pełni z oferowanych usług. Jest to moim zdaniem po prostu nieodpowiednie wykonanie usługi przez operatora.

Jeśli będą odmowy proponuję, skoro coraz więcej ludzi zgłasza się z tym samym problemem złożyć reklamację zbiorową lub nazwijmy to "pozew zbiorowy" do UOKiK-u o niewłaściwe wykonanie umowy.
ODPOWIEDZ