Internet mobilny+naliczanie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Internet mobilny+naliczanie

Post autor: borsuk_20 »

Witam :)
może niedługo będę zmuszony założyć na własną rękę internet mobilny i teraz pytanie gdzie się opłaca w Cyfrowym Polsacie czy w Plusie?
Przy okazji jakie jest naliczanie za 1 kB?
Moja maksymalna kwota to jakieś 50-60 zł a internet mniej więcej około 20GB może być trochę więcej.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: Hunter »

Poza pakietami - 2gr za 1MB, za 60zł z 15gb dostaniesz :)
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: borsuk_20 »

A jak połączę oferty Mix i internet mobilny to jest koszt inernetu obniżany o 15 zł czyli zamiast 79.90 płaciłbym dużo mniej za internet 20GB. Opłaca się?
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: Hunter »

Plus oferuje największe pakiety danych/cena - jak masz już telefon w mixie to się opłaca. Tylko musisz pamiętać, że jak zrezygnujesz z telefonu to rabat Ci zostanie zdjęty :)
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
borsuk_20
PlusManiak
Posty: 135
Rejestracja: 8 sty 2013, o 10:13

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: borsuk_20 »

Dzięki :)
Nie no przez 45 doładowań się na to nie zanosi i raczej nie zrezygnuję bo poza małymi problemami z netem reszta oferty jest bardzo dobra :)
truskaweczka321
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:14

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: truskaweczka321 »

A ja mam inne pytanie odnośnie opłat i naliczania. Okres rozliczeniowy mam ustalony na 25 każdego miesiąca. Czyli 25 odnawia się pakiet 3 GB. Jeżeli ten pakiet np wykorzystam do 16 to na pozostałe dni prędkość mi spada czy jest taka sama a naliczane są opłaty za każdy 1MB ?
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: poltergeist »

Prędkośc spada przy korzystaniui z pakietu np: w smartfonie. W opcji mobilnej z modemem prędkość jest utrzymywana, ale ponosisz dodatkowe opłaty transfer 2gr za 1MB.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
truskaweczka321
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:14

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: truskaweczka321 »

I dobrze że się upewniłam bo w takim układzie znów paniusia z plusa okłamała męża i powiedziała że prędkość spada!!!!!!!! W takim układzie nie bralibyśmy z mężem w plusie tylko w t-mobile lub play gdzie nie ma takich przekrętów. Pozostaje mi tylko złożyć skargę i reklamacje na kłamliwą paniusię która wprowadza klientów w błąd. Bo ja nie po to brałam określoną ilość GB żeby jeszcze dokładać to do tego interesu. I hmmm jeszcze na dokładkę muszę się pilnować ile MB mi schodzi dziennie żeby tego nie przekroczyć. Zgroza. A da się założyć blokadę jakąś ?????????????
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

W ramach promocji, w momencie zawarcia Umowy zostaje ustawiony limit wydatków ponad abonament na kwotę 25 zł. (chyba, że z konsultantem została ustalona inna kwota)

W momencie wykorzystania 3gb, opłaty naliczane są według stawki 2 gr brutto za 1 MB. Ale maksymalna naliczona opłata to 25zł. W momencie wykorzystania dostęp zostaje zablokowany.

Oczywiście z dodatkowego limitu można zrezygnować lub go zmienić poprzez kontakt z BOK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
truskaweczka321
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:14

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: truskaweczka321 »

Czyli jak zrezygnujemy z limitu ponad abonament wysokości 25 zł to po wykorzystaniu 3 GB internet zostanie zablokowany czy będzie działał dalej i będzie liczony po 2 gr za 1 MB? I dlaczego nikt o tym nie wspomniał przy zamawianiu usługi !!!!!!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

truskaweczka321 pisze:Czyli jak zrezygnujemy z limitu ponad abonament wysokości 25 zł to po wykorzystaniu 3 GB internet zostanie zablokowany czy będzie działał dalej i będzie liczony po 2 gr za 1 MB?
będzie blokowany
I dlaczego nikt o tym nie wspomniał przy zamawianiu usługi !!!!!!
Informacje znajdują sie w regulaminie umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
truskaweczka321
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2013, o 12:14

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: truskaweczka321 »

Regulamin to doczytałam teraz tylko jak się mąż pytał to powinien dostać rzetelną informację a nie być wprowadzany w błąd. Ehhhh konsultanci mówią co im pasuje byle tylko zaliczyć sprzedaż na swoje konto. W takim układzie żałuję że się zdecydowaliśmy :(
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: poltergeist »

Tylko jest to opcja kompletnie nieopłacalna. Płacimy 50 zł za 3 GB, a po ich przekroczeniu za 25 zł otrzymujemy dodatkowo ok. 1,2GB. Czyli łacznie za 75 zł mamy w sumie 4 GB. W T-mobile za 50 zł otrzymujemy 8GB, a po ich przekroczeniu nie ma blokady tylko obniżenie prędkości transferu. Poza tym koleżanka skarży się na wprowadzenie w błąd przez konsultantkę. Oczywiście udowodnienie czegokolwiek będzie teraz graniczyło z cudem.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: Krzysiek_Plus »

poltergeist nie wiem jaką ofertę sprawdzałeś :roll:

Ale w Plusie 3 GB jest 29,90 zł, a za 49,90 zł masz 10 GB ;-)

Tutaj link do oferty
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Internet mobilny+naliczanie

Post autor: poltergeist »

Upsss, faktycznie miałem cennik z lipca 2012. Mea Culpa.

Niemniej musimy zapłacić 25 zł za 1GB, czyli łącznie razem za 55 zł mamy 4 GB. Nadal T-mobile wychodzi korzystniej. Celowo nie wspominam o 50GB dostępnych w nocy, bo mało kto siedzi w nocy przy kompie.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
ODPOWIEDZ