opłata za internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
agapj98
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sty 2013, o 23:30

opłata za internet

Post autor: agapj98 »

Witam, dziś wysłałam sms do plusa, żeby dowiedzieć się jaki jest stan mojej faktury, po przeczytaniu odpowiedzi zamarłam. STAN MOJEJ FAKTURY 514,14 ZA GPRS + ABONAMENT ???????????? Zadzwoniłam do biura obsługi klienta, dział faktury, oczywiście "uprzejma" pani poinformowała mnie, że wszystko się zgadza. JAK TO MOŻLIWE?........ Po zakupie telefonu jakoś w październiku miałam internet w pakiecie, niestety nie dział, więc zadzwoniłam.. wszystko ok= włączyli go. Jak się dowiedziałam 2 msc gratis, potem płacę 5 zł, ok. Podczas dzisiejszej rozmowy dowiedziałam się, że wysłałam sms wyłączający internet 3 grudnia o godz...9.32 CO JEST NIEMOŻLIWE, W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE O TEJ GODZINIE MAM ZAJĘCIA SPORTOWE, WIĘC SAMO NA TO WSKAZUJE NIE BYŁABYM W STANIE WYSŁAĆ TEGO SMS-a. Pomińmy fakt, że nie wiem na jaki numer i o jakiej treści. Jednak pani z biura tego nie zrozumiała, powiedziała,że wyraźnie widzi "w swoim kompterku na pulpicie", że sms został wysłany. Nie potrafiła mi wytłumaczyć też tego faktu iż, PODOBNO wyłączyłam internet 3 grudnia a okres mojej faktury to 4 grudzień-4 styczeń, więc skoro wyłączyłam pakiet internetowy 3 grudnia DLACZEGO NIE ZOSTAŁY NALICZONE OPŁATY ZA INTERNET W GRUDNIU? TYLKO TERAZ KIEDY JUŻ JEST NASTĘPNA FAKTURA?!!!!!!!!!!!!! PROSZĘ MI TO RACJONALNIE WYJAŚNIĆ. JESTEM WŚCIEKŁA.

P.S. nie pierwszy raz spotykam się z takim oszustwem ze strony plusa, chociażby to, że naliczanie nie wiadomo jakie kwoty na fakturę, gdy ktoś ma abonament.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: opłata za internet

Post autor: Hunter »

Nie krzycz na forum, chcesz się powyżywać to na ulicę krzycz do ściany/latarni, trochę kultury obowiązuje.

Nie mam pojęcia o co chodzi w Twoim poście, totalny bałagan, nie mówiąc o złym pewnie dziale - proponuję uzupełnić o taryfę jaką posiadasz i jaki dokładnie to był pakiet internetowy.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
agapj98
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, o 23:30

Re: opłata za internet

Post autor: agapj98 »

Nie rozumiem jakim cudem wywnioskowałeś, że krzyczę. Naprawdę nie wiem co tu jest do rozumienia, skoro wszystko napisałam. Teraz to nie ma żadnego pakietu, bo powiedziano mi, że go wyłączyłam 3 grudnia, ale to niemożliwe. Nie wyłączyłam go, nie wysyłałam żadnego sms-a, ale teraz tego nie udowodnię. Dobra chyba nie ma sensu, bo i tak mi nie pomożesz skoro nie rozumiesz prostego posta, poza tym nie wiem czy masz pojęcie o czym mówię, skoro jako "fachowiec z firmy Plus" dołączyłeś na forum ponad 2 m-ce temu.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: opłata za internet

Post autor: Xcz »

Nie rozumiem jakim cudem wywnioskowałeś, że krzyczę.
Pisanie WIELKIMI literami w sytuacji kiedy nie ma takiej potrzeby traktowane jest przez szerokopojętych użytkowników internetu jako krzyk.
Teraz to nie ma żadnego pakietu, bo powiedziano mi, że go wyłączyłam 3 grudnia, ale to nie możliwe.
skoro nie jest to możliwe, masz prawo do złożenia reklamacji.
Nie wyłączyłam go, nie wysyłałam żadnego sms-a, ale teraz tego nie udowodnię. Dobra chyba nie ma sensu, bo i tak mi nie pomożesz skoro nie rozumiesz prostego posta
-_- nie ma to jak rozmawiać ze sobą :evil:
poza tym nie wiem czy masz pojęcie o czym mówię, skoro jako "fachowiec z firmy plus" dołączyłeś do forum ponad 2 msc temu..
oficjalne wsparcie pracowników na plusforum.pl to świeża sprawa.
nie rozumiem też co ma "staż" na forum do wiedzy posiadanej przez osobę wypowiadającą się ?
P.S. nie pierwszy raz spotykam się z takim oszustwem ze strony plusa, chociażby to, że naliczanie nie wiadomo jakie kwoty na fakturę, gdy ktoś ma abonament.
P.S nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją kiedy osoba nieświadoma tego o czym mówi koniecznie chce przekonać pozostałych do swoich racji...

żeby nie było, napiszę jasno żebyś zrozumiała.

Masz prawo do złożenia reklamacji, w której będziesz mogła opisać (miejmy nadzieje poprawniejszą polszczyzną niż tutaj) wszystko co Ci na sercu leży.
"Więc idź, są światy inne niż ten"
agapj98
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, o 23:30

Re: opłata za internet

Post autor: agapj98 »

Nie widzę sensu w prowadzeniu tego wątku. To jest śmieszne, łatwo jest się wypowiedzieć komuś, kto nie znalazł się w takiej sytuacji.. zapłacisz za mnie 540 zł ? więc nie odpisuj jakbyś był nie wiadomo kim, każdy ma prawo się wypowiedzieć i nie podkreślaj tymi małymi literkami, tego co napisałeś- WIDZĘ ;) składanie reklamacji nic nie da. dziękuję, dobranoc.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: opłata za internet

Post autor: Xcz »

agapj98 pisze:Nie widzę sensu w prowadzeniu tego wątku. To jest śmieszne, łatwo jest się wypowiedzieć komuś, kto nie znalazł się w takiej sytuacji.. zapłacisz za mnie 540 zł ? więc nie odpisuj jakbyś był nie wiadomo kim, każdy ma prawo się wypowiedzieć i nie podkreślaj tymi małymi literkami, tego co napisałeś- WIDZĘ ;) składanie reklamacji nic nie da. dziękuję, dobranoc.
śmiesznym jest to miła Pani, że brak Ci świadomości tego, że znalazałaś się w sytuacji, w której nie pozostaje Ci nic innego niż reklamowanie całego zajścia a Ty mając w zasadzie tylko taką mozliwość, nie chcesz z niej skorzystać zakładając, że to nic nie da. 540pln to nie jest mała kwota dla przeciętnego obywatela, i ja osobiście będąc w takiej syt na pewno starałbym się zrobić wszystko aby uniknąć opłaty, a kwotę taka przeznaczyć na zdecydowanie ciekawsze wydatki.
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: opłata za internet

Post autor: Hunter »

agapj98 pisze: składanie reklamacji nic nie da. dziękuję, dobranoc.
Jeżeli nie chcesz opisać sytuacji w reklamacji, to jak chcesz by ktoś Ci zwrócił pieniądze? Co masz zamiar zrobić, napisać na forum i uważać, że sprawa załatwiona? Pracownik w bok ma szczerze mówiąc niewiele do gadania i czy będziesz na niego krzyczeć/kląć/płakac to niewiele zmieni, bo on nic nie zrobi - może tylko potwierdzić za co ta opłata była naliczana.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: opłata za internet

Post autor: poltergeist »

agapj98 pisze:Nie widzę sensu w prowadzeniu tego wątku. To jest śmieszne, łatwo jest się wypowiedzieć komuś, kto nie znalazł się w takiej sytuacji.. zapłacisz za mnie 540 zł ? więc nie odpisuj jakbyś był nie wiadomo kim, każdy ma prawo się wypowiedzieć i nie podkreślaj tymi małymi literkami, tego co napisałeś- WIDZĘ ;) składanie reklamacji nic nie da. dziękuję, dobranoc.
Ja osobiście dostałem pewnego razu fakturkę na 750 zł za niby korzystanie z internetu w telefonie. Rozumiem wiec Twoją sytuację. Oczywiście pakiet internetowy miałem, pełną kontrolę również, jak mi sie wówczas wydawało. Po wyjaśnieniu sytuacji okazało się, że miałem błąd w oprogramowaniu telefonu i 24h bez przerwy pobierał i wysyłał dane w taki sposób, że nie można było tego zaobserwować. Wtedy jeszcze niestety nie było było wolniejszego transferu po wykorzystaniu pakietu, a dodatkowe opłaty. Ponieważ błąd w oprogramowaniu był moja winą (jakaś głupia aplikacja dla androida) reklamacja nic mi nie dała.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: opłata za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

agapj98 muszę potwierdzić stanowisko moich przedmówców, w tym wypadku pozostaje tylko reklamacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kiniaz86
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:28

Re: opłata za internet

Post autor: kiniaz86 »

słuchajcie, postaram się napisać w prosty sposób...mam nową umowę od września, płaciłam 49.90, ale w październiku wysłałam SMSa by zrezygnować z papierowej wersji faktury.Wiecie o co chodzi? no więc miałobyć 5zł taniej.I co?płacę cały czas 49,90 :/ i to już 4m-c (więc jakby nie patrzył 20zł jest dla Plusa za free) dzwoniłam do BOK - ponad pół h czekałam na poł z konsultantem, w salonie powiedzieli by dzwonić, pisałam przez stronę Plusa, ale bez rezultatu "bo niby źle pytanie zadałam".

Ktoś mógłby mi pomóc? z góry dziękuję ;-)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: opłata za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

kiniaz86 jeśli w opcji papierowej był to tylko rachunek skrócony ( sama faktura, bez billingu) to nie była naliczana żadna opłata. W takim wypadku zmiana na formę elektroniczną nie powoduje zmniejszenia rachunku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
djtomek
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2013, o 15:57

Re: opłata za internet

Post autor: djtomek »

Ciągle i wszędzie każdy musi pisać reklamacje i udowadniać każdemu że "białe jest białe". Czy na pisanie reklamacji każdy ma czas? Moja sprawa z plusem zamknęła sie na dwóch reklamacjach w jednym temacie - jedna reklamacja brak informacji podczas podpisywania umowy - po miesiacu załatwiona pozytywnie (jedna reklamacja), potem reklamacja faktury,która dostałem - po miesiacu załatwiona poztywnie. Czyli prosta z reguły sprawa zajęła Plusowi 2 miesiące. Do tego mój starcony czas, aby udowodnić , że "białe to białe".....
Przecież skoro rzekomo 3 grudnia Pani wyłaczyła pakiet (przyjmijmy ze tak było) to jakim cudem naliczyła sie opłata od 4 grudnia do 4 stycznia.....Na pierwszy rzut oka rozgarnięty konsultant zauważy że jest tu coś nie tak. Bo Pani okres rozrachunkowy jest albo od 4 do 3 ego dnia każdego miesiaca. Bo na pewno nie jest od 4 do 4 :)))) Przecież takie sparwy powinien załatwiac konsultant, skoro widac ze jest coś nie tak na 1 rzut oka. Ale czy to jest w interesie Plusa? - to juz inna sprawa. A ile osób napisze reklamacje - no może 40%
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: opłata za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

djtomek te które może to rozwiązuje konsultant. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest wyjaśnienie sprawy przez Departament Reklamacji. :-(

P.S Dziękuje za Twoje uwagi, przekazuje je dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ