"predkosc internetu" na karte

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
JurandSpychacz
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sty 2013, o 10:21

"predkosc internetu" na karte

Post autor: JurandSpychacz »

Witam

Mam dwa pytanka :)

Może mi jakiś specjalista z działu technicznego wyjaśnić slogan ze strony internetowej
HSPA+ dokładniej chcę wiedzieć jakie prędkości mogę uzyskać w laboratorium :) bo tak patrzę na profil QOS UMTS i ciachacie ta predkosc programowo w modemie na Down 16000/UP2000 dodatkowo z praktyki widze, ze niektore stacje ciachaja dodatkowo te wartosci 50% mimo profilu ww max wycisk Down 9Mbps i up 0,5Mbps i nie wcisniecie mi ze ten up 0,5 to granica modemu gdy transfer widac golym okiem ciachacie na stacji gdyz skok jest od 200kB/s po sekundzie te felerne 60kB/s i za kazdym razem choćbym nie wiem ile zrobil testów ;d ide w inna lokalizacje i mam 8/2 z innego nadajnika.


Kiedys na stronie bylo DO 21Mbps i to było jawne kłamstwo z uwagi na profil QOS UMTS ktory Panstwo ograniczaliscie i nawet wkaldajac modem w antene BTS i tak wiecej by nie poszlo niz 16000/2000:) np w T-mobile od razu wskakuje profil 36000/4000


Wiec reasumujac
1. Rzeczywista maksymalna predkosc (ograniczenie sprzetowe nie praktyka) internetu na karte (bo nawet regulaminy swieca pustka) download/upload
2.Czy Plus zamierza wprowadzic kumulowanie sie pakietow internetowych z doladowan, Mam miesiecznie 2/3 doładowania po 100zl no i niestety nie bede ładowal bo pakiet ważny jest 30 dni i niestety wymieniam sie na Playa i laduje go poza Plusem, zbieram GB. Troche sie juz uzbierało, jako ze zuzywam 10GB mc to zapewne niedługo włoze Playa :) z tym ze maja ten internet tak samo ograniczony w uploadzie co dla mnie ma duze znaczenie.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 sty 2013, o 11:01 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 10 Reg. PlusForum (poprawa ortografii - interpunkcji nie tknąłem).
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: poltergeist »

Wybacz, ale ja osobiście nic z tego nie zrozumiałem. Napisz to po polsku i z użyciem interpunkcji. Czy w pkt. 2 chodziło Ci o to, że poza Plusem masz też Play, który dodatkowo doładowujesz i zbierasz jakieś GB transferu? Przy 10GB bardziej opłacałby Ci sie jakiś abonament, bo wtedy nie masz ograniczenia czasowego na wykorzystanie pakietu. Skoro doładowujesz 2-3 razy w miesiącu po 100 zł, to bardziej opłacalny będzie abonament za 50 zł lub 60 zł. Masz wtedy przy dużo niższej opłacie 10 lub 15 GB do wykorzystania.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: Krzysiek_Plus »

JurandSpychacz pisze: Może mi jakiś specjalista z działu technicznego wyjaśnić slogan ze strony internetowej
HSPA+ dokładniej chcę wiedzieć jakie prędkości mogę uzyskać w laboratorium :)


DL 21,6 UL 5,76 Mb/s.
JurandSpychacz pisze: bo tak patrzę na profil QOS UMTS i ciachacie ta predkosc programowo w modemie na Down 16000/UP2000
Jaki masz modem ?
JurandSpychacz pisze: dodatkowo z praktyki widze, ze niektóre stacje ciachaja dodatkowo te wartosci 50% mimo profilu ww max wycisk Down 9Mbps i up 0,5Mbps i nie wcisniecie mi ze ten up 0,5 to granica modemu gdy transfer widac golym okiem ciachacie na stacji gdyz skok jest od 200kB/s po sekundzie te felerne 60kB/s i za kazdym razem choćbym nie wiem ile zrobil testów ;d ide w inna lokalizacje i mam 8/2 z innego nadajnika.
W jakich lokalizacjach i w jaki sposób przeprowadzałeś swoje testy ?
JurandSpychacz pisze:
Wiec reasumujac
1. Rzeczywista maksymalna predkosc (ograniczenie sprzetowe nie praktyka) internetu na karte (bo nawet regulaminy swieca pustka) download/upload
podałem wyżej
JurandSpychacz pisze:
2.Czy Plus zamierza wprowadzic kumulowanie sie pakietow internetowych z doladowan, Mam miesiecznie 2/3 doładowania po 100zl no i niestety nie bede ładowal bo pakiet ważny jest 30 dni i niestety wymieniam sie na Playa i laduje go poza Plusem, zbieram GB. Troche sie juz uzbierało, jako ze zuzywam 10GB mc to zapewne niedługo włoze Playa :) z tym ze maja ten internet tak samo ograniczony w uploadzie co dla mnie ma duze znaczenie.
W tym wypadku rzeczywiście wychodzi bardziej korzystniej abonament tak jak wspomina poltergeist.

Obecnie oferta bez modemu jest bez okresu karencji. I tutaj za 59,90 zł masz 15 GB, lub za 49,90 zł 10 GB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
JurandSpychacz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2013, o 10:21

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: JurandSpychacz »

Nie bede cytował bo to bez sensu :) szkoda, ze człowiek wysłany na forum nie wie co to profil QOS UMTS ;)

Prosze zapytac techników lub wyszukac w google 'The UE capabilities form a QoS profile which may limit the UMTS bearer service which can be provided.'

Zadaje pytanie ponownie Jaka jest maksymalna predkosc uzytkownika w warunkach laboratoryjnych przy zastosowaniu zwyklej karty sim uzytkownika koncowego z taryfa INTERNET NA KARTE :) bo ja widze jak i wielu uzytkowników iz PROFIL QOS UMTS narzucony przez operatora wynosi download 16000kbps i upload 2000kbps co mija sie z tym co Pan napisał i to znacznie :)



Prosze zagladnac np na forum bez kabli i tam Równiez twierdza, ze takie ograniczenie jest nadane z góry 'czyt. operatora' pierwszy wynik z googla http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=411160 i ze 100 jak dobrze wyygooglowac w narciarce

No i gwózdz programu nasz slawny QOS UMTS narzucony przez operatora :) +CGEQNEG: 1,2,2048,16000,0,0,0,1500,....
Chyba mi Pan nie powie prosto w ten elektroniczny papier, ze to modem wynegocjował ;d i prosze mi powiedziec jak mozna przecisnac przez 3 calowa rurke slonia majacego 5 cali ? Nie ma fizycznej mozliwosci nawet w laboratorium uzyskania predkosci co Pan podał, te predkosci moze osiagnac modem ale nie w sieci Plus wraz z karta iPlus na karte bo to ograniczyliscie :).

W zasadzie tak jak w sieci mam internet 100Mbps

Translacja noc.gts.pl... 217.153.108.10
Łączenie się z noc.gts.pl|217.153.108.10|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 102400100 (98M) [text/plain]
Zapis do: `100mb.gts.1'

100%[======================================>] 102.400.100 8,69M/s w 12s

2013-01-22 21:37:49 (8,29 MB/s) - zapisano `100mb.gts.1' [102400100/102400100]

i co robie testa i co ? troche brakuje wic pytam dostawcy co i jak i co? ano mam odpowiedz aby przetestowac moje lacze prawidlowo musze podzielic plik ;o

Jakos nikt mi nie mowi, ze mam 1Gbs bo tyle jest napisane na pudle od karty sieciowej




Co do Pytania nr2
Zapytałem jasno czy siec plus ma zamiar w przyszłosci wprowadzic kumulacje pakietów a nie jakie sa abonamenty, czy tez 'ze wyjdzie taniej" Picio mnie to interesuje czy taniej wolej drozej i bez zobowiazan i np nie wpadliscie na to ze karty mam za darmo a moze dostaje z JSA czy tez z domu opieki społecznej:) i np. wystarczy równiez pogooglowac i bardo duzo ludzi nie kupuje Plusa bo pakiety sie nie kumuluja i wola sobie strzelic Orange z Allegro czy Playa. Ja mam jak pisalem kilka do kilkunastu kart po 100 zl w m-c i zamieniam je na Playa bo nie mam co z nimi robic a wolałbym sobie naraz je doladowac i miec np 100GB na Redtube w lepszym jakosciowo internecie Plusa niz skapcialym Playa. Pytanie było proste i oczekiwalem prostej zwiezłej wypowiedzi "mamy zamiar" , " nie mamy zamiaru" odpowiedz na miare z 'BOK-a z Playa, nie sadziłem ze mozna upasc kolo ich poziomu ;)


A do Pana od J. Polskiego po co po polackiemu? jesli BOK nie rozumie co to zagadnienie techniczne i nie chce mu sie sprawdzic i podaje jakis bełkot z opakowania modemu ;) możliwości modemu ja znam, gdy pytam o mozliwosci narzucone przez siec Plus na abonentów na karte iPlusa dostaje wiadomosci z kartonika..:d Równie dobrze moge pisac tutaj w esperanto i tak nie udzielono by mi odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, o 07:44 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 10 Reg. PlusForum (poprawa ortografii; interpunkcja - nie tykam, za duże wyzwanie).
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: Hunter »

QOS UMTS dalej 16mbps down, upa nie pamiętam - pewnie taki jak piszesz, w bok może są ze 2/3 osoby, które ogarniają temat o stacjach jak i ich konfiguracji więc nie wymagaj cudów.
Z tego co wiem nie będzie kumulacji, chyba że ktoś z działów zajmujących się "myśleniem" coś takiego da.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: sl@w_es »

JurandSpychacz pisze:(...) A do Pana od J. Polskiego po co po polackiemu? jesli BOK nie rozumie co to zagadnienie techniczne i nie chce mu sie sprawdzic i podaje jakis bełkot z opakowania modemu ;) możliwości modemu ja znam, gdy pytam o mozliwosci narzucone przez siec Plus na abonentów na karte iPlusa dostaje wiadomosci z kartonika..:d Równie dobrze moge pisac tutaj w esperanto i tak nie udzielono by mi odpowiedzi.
Szanowny Kolego.
Na PlusForum obowiązują zasady pisowni polskiej, żeby łatwiej było zrozumieć co osoba pisząca chce przekazać... Bywają tu nie tylko zawodowcy, ale również laicy dla których dodatkową przeszkodą w zrozumieniu słowa czytanego jest pisanie jednym ciągiem, bez kropek, przecinków, pozwalających zauważyć nową myśl. Dlaczego mają domyślać się o co w tym wszystkim chodzi?
Co do esperanto to możesz sobie zamieszczać wypowiedzi i w tym języku, ale...
15. Zamieszczając treści obcojęzyczne należy podać ich tłumaczenie na język polski.
Zaręczam, że tekst bez tłumaczenia miejsca na FORUM nie zgrzeje.

P.S.
Żeby nie zadawać zbędnych pytań w działach do tego nie przeznaczonych proszę o zapoznanie się z Regulaminem Plus Forum.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Odp: "predkosc internetu" na karte

Post autor: poltergeist »

Widzisz kolego, gdybyś w pierwszym poście napisał że masz dojście do kart plusa i nie musisz ich kupować oraz, że masz możliwość ich zamiany na karty innego operatora to nie byłoby pomysłu z abonamentami.
Niestety z Twojej wypowiedzi ciężko cokolwiek wywnioskować.

Wysłane z HTC Desire S przez Tapacośtam
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: Krzysiek_Plus »

JurandSpychacz pisze:...ciachacie ta predkosc programowo w modemie...
Pisałeś w pierwszej kolejności o ograniczeniach na modemie. Stąd też moje pytanie o sprzęt. :roll:
JurandSpychacz pisze:Zadaje pytanie ponownie Jaka jest maksymalna predkosc uzytkownika w warunkach laboratoryjnych przy zastosowaniu zwykłej karty sim uzytkownika koncowego z taryfa INTERNET NA KARTE :) bo ja widze jak i wielu uzytkowników iz PROFIL QOS UMTS narzucony przez operatora wynosi download 16000kbps i upload 2000kbps co mija sie z tym co Pan napisał i to znacznie :)
HSPA+ w warunkach laboratoryjnych osiąga wyniki do DL 21,6 UL 5,76 Mb/s. Jest to myślę oczywiste, że w warunkach użytkowych uzyskanie takich wartości jest mało prawdopodobne, czy wręcz nie możliwe z powodu czynników zewnętrznych jak: poziom sygnału, obciążenie stacji itp. Z tego też powodu, sieć Plus jak i każdy inny operator Internetu bezprzewodowego nie jest w stanie zagwarantować żadnych konkretnych parametrów DL i UL.

Profil QOS UMTS DL 16000kbps i UL2000kbps z którym się spotkałeś może wynikać z ograniczeń na stacji, które mogły być zastosowane w celu zapewnienia wszystkim użytkownikom usług na zadowalającym poziomie.
JurandSpychacz pisze:Co do Pytania nr2
Pytanie było proste i oczekiwalem prostej zwiezłej wypowiedzi "mamy zamiar" , " nie mamy zamiaru"
Na dzień dzisiejszych nie mamy zamiaru wprowadzać takiej możliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
JurandSpychacz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2013, o 10:21

Re: "predkosc internetu" na karte

Post autor: JurandSpychacz »

Jednym slowem kazda stacja włacznie z stacjami AERO2 posiadajaca nawet LTE ma taki profil QOS UMTS w polaczeniu z karta plus na karte:). Tylko stacje Aero2 dzialaja 40% lepiej niz plusa nawet te nowe, bo na waszych stacjach jeżdzac tu i tam mozna sie spodziewac "ciachania" sztucznego, patrzac na mape radiolini sa to stacje oddalone od wiekszych aglomeracji i podlaczane radiolinia do stacji aero2?, przynajmniej tak wyglada :D no i na takich stacjach z dretwą radiolinia jak za króla Ćwieczka ciachacie zawodowo jak ceny w biedronce na 7-9 i upload na 0,5 :).
Gdzies w grudniu tak internet dzialal, ze wiecej nie dzialal, teraz lepiej lecz nadal wasze serwery DNS to jakis szajs, czesto wykopyrtnie sie i zaczyna sie tak mam polaczenie brak neta :) trace ;o nie znaleziono serrwera bla bla bla itd rozlaczam neta i co? nie moge sie polaczyc, internet równiez przestaje w dzialac telefonie i po dopiero jakichs 45 min zaczyna smigac :) i tak ostatnio raczycie mnie w róznych czesciach Polski, gdzie czegos takiego nie było kiedys.

Tak patrze na okoliczne stacje pomaranczowej alternatywy maja podlaczenie 500 t-mobile z networks 500 a wy? 175 :), tak kulawo podlaczac do jednej stacji 175 i to ciagniete od innej przez pola i rowy z Aero2 LTE gdzie np t-mobile ma 3 stacje networks kazda 500 :D do tego pomarancza 2 x 500 :) Aż strach co to bedzie jak kilku uzytkowników zacznie używac ulala :) w sylwestra jak padlo o 00:01 tak wstało kolo 2 :D

Róbcie te wasze fuzje czy jak to sie zwie szybciej i poprawiajcie jakość, jak do niedawna byliscie najlepsza siecia jakościowo teraz to sam koniec kolejki w zasadzie kolo playa... A LTE? co mnie lte jak zasieg, aaa szkoda gadac.
ODPOWIEDZ