Internet widmo

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Tadeusz Kulesza a z jakiej anteny korzystałeś ? jaki modem? bo w Kamieńcu jest 3g ale na 900Mhz, czyli modem też musi spełniać takie wymagania, półtora roku temu nie wszystkie modemy które były dostępne w sprzedaży obsługiwały 3g na 900 MHz. Ewentualnie najbliższe 3g 2100 MHz Paczków.
Tadeusz Kulesza pisze:Plus nigdy nie dostarczył do mnie odpowiedniej jakości usługi
Tak jak pisałem we wcześniejszym poście, dostęp jest zależny od zasięgu i technologii w danym miejscu. w twojej lokalizacji był EDGE czyli maksymalna prędkość 236 kbps.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

ScreenHunter_326.jpg
Chciałbym się dołączyć do dyskusji i nieco podważyć problemy z nadajnikamiw nietypowych miejscach, odległościami czy też drzewami z liśćmi czy też bez liści i czy w danym dniu jest wilgotno czy sucho. Używam iplusa na dwóch kartach sim i z jedna z nich jeżdżę po całej Polsce a druga jest jako stacjonarna w Warszawie!!!! W Warszawie gdzie mieszkam jest ona używana (podaje dla niezorientowanych lokalizację): w lini prostej od PKiN (Pałac Kultury i Nauki to tak dla specjalistów plusa) ok 5km i w linii prostej od siedziby TVPolsat 1,5km na 7 piętrze, gdzie wokół są bloki max 5 pietrowe. Wieżowiec wyższy w odległości ok 500m. Drzew w stylu Sekwoi Kanadyjskich brak.
Mapka poniżej:
ScreenHunter_326.jpg
Informuje, że oto w powyższym miejscu nie ma zasięgu o prędkości powyżej 1Mbps, nie spotkałem się ani razu. Informuję również iż posiadam antenę zewnętrzną (koszt anteny ok 300PLN) którą to zakupiłem po pierwszej rozmowie z działem reklamacji. Nadmieniałem, że przed blokiem na zewnątrz jest tak samo, gdyż wyszedłem z laptopem i przechadzałem się wzdłuż, wszerz bloku, zero zmiany poziomu sygnału .... . Mój rekord osiągnięty w Warszawie to 2 Mbps..... !!!!!!!! pod PKiN.
Stwierdzam że Mapka sieci komórkowej Plus to jedno wielkie oszustowo!!!!!! ... składałem dwie reklamacje i otrzymałem listem poleconym odpowiedź, że sieć Plus nic na to nie poradzi i moge iść do sądu !!!!!!!
ja nie wymagam LTE, HSPA+ 14Mbps ja chciałbym choć 7Mbps.... czy to wiele w 2013? W tej chwili mam ciągle 400kbps .... gdzie modemy mam bardzo dobrej klasy: Huawei E583C, GlobeTrotterGI1515, Icon505m.
Jako, że żyje z dostępu do sieci mam również kartę sim Orange i na tych samych urządzeniach w tym samym miejscu mam minimum 5Mbps.
"Przesiadłem" się z Orange do Plusa prawie rok temu i tylko czekam do końca umowy by z tego dziadostwa zrezygnować. Na potwierdzenie mej opinii zapraszam wszelkiej maści specjalistów technicznych, wróżbitów, magów z sieci Plus do mnie by podważyli moją opinię. Kontaktowałem się z działem technicznym wielokrotnie i kazali mi zmieniać ustawienia, reinstalować itp inne bajery by grac na czas.... nic nie pomogło. Zapraszam więc do mnie by mi pokazać że jestem zwykłym dyletantem.
Jak nadmieniłem powyżej, jeżdżę z drugą kartą sim po Polsce i tak źle jak w Warszawie to nie ma nigdzie, mam siedzibę swej firmy w Ustroniu (Beskidy obok Wisły ale nie rzeki a miasteczka skąd pochodzi A.Małysz) i poziom sygnały szaleńczo waha się między 1Mbps a 2Mbps. Ja łudzę się i czekam jak 6 latek na gwiazdkę w Wigilię, że doczekam się choć pod moim adresem w Warszawie 2Mbps i bedę szczęśliwy i wykorzystam sprzęt w ten sposób w 15%. Czy ja wiele oczekuje?
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Internet widmo

Post autor: PC174 »

Tadeusz Kulesza pisze:Rzeczywiście dałem się nabrać, korzystałem też z anteny zewnętrznej i nic nie pomagało mimo, że z okna widzę Kamieniec.
Pokaż tą antenę. Wcisnęli Ci taką czy taką? Operatorzy sprzedają anteny słabe, o znikomym zysku za ogromne pieniądze.
Sie7dem pisze:Informuję również iż posiadam antenę zewnętrzną (koszt anteny ok 300PLN) którą to zakupiłem po pierwszej rozmowie z działem reklamacji.
To samo, co do Pana wyżej. Jeszcze mogę dodać, że tak oblegany nadajnik jaki jest na PKiN może już nie wyrabiać z ogromną ilością klientów.
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Mam antenę prawie jak CB ok 2m długości.
Do tego samego modemu wkładam kartę sim Orange i jest np 5Mbps a na Plusie 500Kbps.
Ten sam modem, we Wrocławiu np 2Mbps, w Warszawie 300Kbps.
Ten sam modem na zewnątrz, do bloków ok 100m do 150m to samo co wewnatrz z anteną.
Ja chce weryfikacji mapy Plusa bo to ewidentne oszustwo. Ja się nabrałem.
W tej chwili jestem w biurach CH Promenada w Warszawie widok z okna na TVPolsat, od okna ok 1m prędkość 400Kbps.
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem pisze:ja nie wymagam LTE, HSPA+ 14Mbps ja chciałbym choć 7Mbps.... czy to wiele w 2013? W tej chwili mam ciągle 400kbps .... gdzie modemy mam bardzo dobrej klasy: Huawei E583C, GlobeTrotterGI1515, Icon505m
Żadne z tych urządzeń nie obsługuje LTE, więc rozumiem że korzystasz z 3g/hpsa+. Czy w tym przypadku sprawdzałeś obie częstotliwości 900 MHz i 2100 MHz ? Na Huawei e583C powinna być taka możliwość wyboru.

Sie7dem pisze:Stwierdzam że Mapka sieci komórkowej Plus to jedno wielkie oszustowo!!!!!! ... składałem dwie reklamacje i otrzymałem listem poleconym odpowiedź, że sieć Plus nic na to nie poradzi i moge iść do sądu !!!!!!!
Ale mapa pokazuje orientacyjne pokrycie sygnałem danej technologii, nie prędkość. Na twoich screenach jest również wybrana technologia LTE na zewnątrz, a żaden z twoich modemów nie posiada możliwości obsługi tej technologii.
Sie7dem pisze:Sie7dem napisał(a):
Informuję również iż posiadam antenę zewnętrzną (koszt anteny ok 300PLN) którą to zakupiłem po pierwszej rozmowie z działem reklamacji.To samo, co do Pana wyżej. Jeszcze mogę dodać, że tak oblegany nadajnik jaki jest na PKiN może już nie wyrabiać z ogromną ilością klientów.
Nadajnik na PKIN jest w innej części Warszawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

OK jeszcze raz...
Krzysiek_Plus pisze:
Sie7dem pisze:ja nie wymagam LTE, HSPA+ 14Mbps ja chciałbym choć 7Mbps.... czy to wiele w 2013? W tej chwili mam ciągle 400kbps .... gdzie modemy mam bardzo dobrej klasy: Huawei E583C, GlobeTrotterGI1515, Icon505m
Żadne z tych urządzeń nie obsługuje LTE, więc rozumiem że korzystasz z 3g/hpsa+. Czy w tym przypadku sprawdzałeś obie częstotliwości 900 MHz i 2100 MHz ? Na Huawei e583C powinna być taka możliwość wyboru.

Proszę wejść na tą mapkę i kliknąć 3G/HSPA+ , czy coś się zmieniło ? Bo u mnie nic., może macie inna mapkę. Prosze przeczytać mój pierwszy post. Mam 3 modemy, przegadałem z działem technicznym Plusa ponad godzinę. Wszystkie modemy, wszystkie ustawienia, resetowanie, wyłączenie zapór w kompie, odinstalowanie "antywira", "antytrojana" ... to już było. Może mam zakupić modem po cenie oficjalnej w salonie firmowym Plusa to pomoże ?

Sie7dem pisze:Stwierdzam że Mapka sieci komórkowej Plus to jedno wielkie oszustowo!!!!!! ... składałem dwie reklamacje i otrzymałem listem poleconym odpowiedź, że sieć Plus nic na to nie poradzi i moge iść do sądu !!!!!!!
Ale mapa pokazuje orientacyjne pokrycie sygnałem danej technologii, nie prędkość. Na twoich screenach jest również wybrana technologia LTE na zewnątrz, a żaden z twoich modemów nie posiada możliwości obsługi tej technologii.

No na serio beton. Proszę wybrać HSPA+ pod adresem Warszawa, Bora-Komorowskiego 33 (7pietro), blok z 2009 roku.
To jaką prędkość oferuje Plus pod tym adresem ? Na zewnątrz i wewnątrz .... proszę o odpowiedź. Nie chce LTE.
Sie7dem pisze:Sie7dem napisał(a):
Informuję również iż posiadam antenę zewnętrzną (koszt anteny ok 300PLN) którą to zakupiłem po pierwszej rozmowie z działem reklamacji.To samo, co do Pana wyżej. Jeszcze mogę dodać, że tak oblegany nadajnik jaki jest na PKiN może już nie wyrabiać z ogromną ilością klientów.
Nadajnik na PKIN jest w innej części Warszawy.
Proszę podać jaki nadajnik obsługuje Warszawa, Bora-Komorowskiego 33 ?? i co mam zrobić by prędkość była wyższa niż 1Mbps ? no dobrze chociaż 600Kbps ?? technologia EDGE mnie nie interesuje, tym się cieszyłem w 2004 roku. Przypominam że jest rok 2013.
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Internet widmo

Post autor: PC174 »

Daj sobie spokój, to nie jest antena, to maszt na flagę ;-) W zależności od wybranego pasma: ATK 20 na 900 MHz oraz panel na 2100 MHz.
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

PC174 pisze:Daj sobie spokój, to nie jest antena, to maszt na flagę ;-) W zależności od wybranego pasma: ATK 20 na 900 MHz oraz panel na 2100 MHz.
Może i maszt, może i faktycznie jest nie taka jak trzeba. Ale na zewnątrz jest tak samo. 7 piętro, balkon taras bez dachu, odległość anteny od ściany budynku ok 3m lokalizacja Warszawa czyli nizina Mazowiecka. Może na na dachu ? ... przecież nie o to chodzi. Jest mapa zasięgu Plus'a gdzie w mojej lokalizacji jest idealny zasięg czy to wewnątrz czy to na zewnątrz.
Jest to uwłaczające dla mnie, że muszę klepać takie posty i narzekać. Niechaj przyjdzie ktoś z Plusa, weźmie pod pachę antene jaką trzeba, ja zapłacę nawet 500PLN za tą antenę ale niechaj działa. Ja pracuje bedąc w sieci i moich klientów nie interesuje, że wybrałem takiego operatora czy takiego. Jeżeli na mapie jest HSPA+/3G to ma być ciągle HSPA+/3G a nie poziom prędkości dla EDGE.
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Internet widmo

Post autor: PC174 »

Powiedz jaki masz zasięg w aplikacji?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Na mapie zaznaczyłem najbliższe stacje 3G w twojej loklizacji.

Zaś nie odpowiedziałeś na pytanie czy sprawdzałeś na obu czestoliwościach 900MHz i 2100MHz ? Czasami stacje 2100 Mhz są bardziej obciążone i zmiana na 900 MHz poprawia sytuacje.

EDIT: W przypadku Promenady, stacja jest bezpośrednio na budynku. Następna , skrzyżowanie ul. Marii Rodziewiczówny z ul. Łukowską
Załączniki
3g
3g
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Odpowiedziałem na pytanie …
Proszę przeczytać mój pierwszy post. Mam 3 modemy, przegadałem z działem technicznym Plusa ponad godzinę. Wszystkie modemy, wszystkie ustawienia …
… ustawienia, czyli również zmiana częstotliwości. Czasami zmiana poprawia sytuację, tak … Zmiana, ale operatora.
Dzięki za info na temat stacji 3G. Z mapki jednoznacznie wynika, iż powinienem być w zasięgu 3 stacji.
Zatem…
Proszę mi wyjaśnić jakie możliwości techniczne, czy też ich brak (cytat z odpowiedzi na moją reklamację, notabene czy korzystacie z gotowych szablonów?) dotyczą moich problemów z korzystaniem z internetu? Może, przypomnę swój adres zamieszkania: Polska, Warszawa, ul.Bora Komorowskiego 37. Nie przypominam sobie, żeby ostatnio nawiedziło nas tsunami, susza, arktyczne temperatury, nie jest to również pasmo ośmiotysięczników. Intryguje mnie, jakie czynniki zewnętrzne obniżają (proszę docenić użycie słowa: obniżają, ciśnie się zastosowanie: uniemożliwiają) jakość odbieranego sygnału.
Nadmienię, że indywidualne podejście do mojego problemu jest wskazane, gdyż ogólniki, typu: telefonia mobilna charakteryzuje się możliwością wystąpienia zakłóceń… są żenujące i uwłaczają zarówno mi jak i mega specjalistom firmy PLUS.
Proponuję nowe hasło reklamowe, wyrażające w pełni jakość usług oraz podejścia do klientów tak znamienitej firmy:
O My God to PLUS !
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem pisze:Odpowiedziałem na pytanie …
Prosze przeczytać mój pierwszy post. Mam 3 modemy, przegadałem z działem technicznym Plusa ponad godzinę. Wszystkie modemy, wszystkie ustawienia…..
Ale liczba modemów w tym przypadku nie ma znaczenia. Chodzi o sprawdzenie pracy na innej częstotliwości. (nie chodzi o zmianę miedzy 3G a 2G)

Nie wiem jakie zmiany wykonywałeś z konsultantami na infolinii i czy tak zmiana była proponowana, bo nie byłem przy tej rozmowie :-(

Jaki poziom sygnału uzyskujesz?

Możesz przesłać numer przez formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Nie oczekiwałem na odpowiedź dotyczącą modemów. Liczba , nazwa modemów jest standardową odpowiedzią na tekst konsultantów , którzy w pierwszej kolejności upatrują problemów z jakością odbioru Internetu w sprzęcie abonamenta. Po raz kolejny potwierdzam, że zmieniałem również częstotliwość. Przy każdym połączeniu z konsultantem słyszę formułkę o nagrywaniu rozmów, nic nie stoi na przeszkodzie , by ją odtworzyc 
Poziom sygnału dziś, oscylował na poziomie pomiędzy 12,3 kbps a a 766kbps. Zmiany zachodzą błyskawicznie ,co praktycznie uniemożliwia płynne korzystanie z usługi , którą PLUS mi sprzedaję.
Nadal czekam na odpowiedź na pytanie z poprzedniego postu .
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem pisze:Poziom sygnału dziś, oscylował na poziomie pomiędzy 12,3 kbps a a 766kbps
Sie7dem ale to są prędkości jakie uzyskujesz, a nie poziom sygnału.

Poziom syngału jest podawany np:. w dBm

EDIT
Dostałem twoją wiadomość z numerem. Dzięki. Sprawdzimy, co możemy porawdzić w tej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Dzięki. Krzysiek_Plus wyjaśnij mi na czym polegają czynniki zewnętrzne oraz możliwości techniczne .
Sie7dem
TPA
ODPOWIEDZ