Internet widmo

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Najpierw krótki cytat z mojego pierwszego postu:
Używam iplusa na dwóch kartach sim i z jedna z nich jeżdżę po całej Polsce a druga jest jako stacjonarna w Warszawie!!!!
Powielanie pytań to sposób na umilenie mi czasu oczekiwania na rozwiązanie problemu?
Nie działa. :))))))
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Tak, w tej chwili obie używam na Bora Komorowskiego.
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem proszę zmień częstotliwość pracy urządzenia na którym występuje problem z 3G 2100 MHz na 3G 900 MHz, transfer powinien ulec poprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Zaś nie odpowiedziałeś na pytanie czy sprawdzałeś na obu czestoliwościach 900MHz i 2100MHz ? Czasami stacje 2100 Mhz są bardziej obciążone i zmiana na 900 MHz poprawia sytuacje.
Odpowiedziałem na pytanie …
Proszę przeczytać mój pierwszy post. Mam 3 modemy, przegadałem z działem technicznym Plusa ponad godzinę. Wszystkie modemy, wszystkie ustawienia …
… ustawienia, czyli również zmiana częstotliwości. Czasami zmiana poprawia sytuację, tak … Zmiana, ale operatora.

Pojawia sie pytanie . Co z modemami , które proponujecie w ofercie Plus , które nie mają możliwości ręcznego przestawienia częstotliwości ?
Krzysiek_Plus bardzo proszę o poważne podejście do mojego problemu . Zadajesz pytania , proponujesz rozwiązania ... Niestety powtarzasz się ... To już nie jest zabawne . Jak wspomniałem moich klientów nie interesuje problem z jakością połączenia. Płacą za usługę i jej oczekują . Ja równiez płacę za usługę , jedyne co otrzymuję to kiepską jakość połączenia i rachunki za internet , którego nie mam .
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem takie jest zalecenie techników. Proszę dokonaj zmiany, jeśli będą dalsze problemy, będziemy sprawdzać dalej.

Sie7dem pisze:Pojawia sie pytanie . Co z modemami , które proponujecie w ofercie Plus , które nie mają możliwości ręcznego przestawienia częstotliwości ?


Wszystkie modemy w obecnej ofercie obsługują 3G 900 Mhz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Zmiany dokonałem po rozmowie z Działem Technicznym Plus , zaraz po złożeniu drugiej reklamacji .
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Internet widmo

Post autor: PC174 »

Krzysiek_Plus pisze:Sie7dem proszę zmień częstotliwość pracy urządzenia na którym występuje problem z 3G 2100 MHz na 3G 900 MHz, transfer powinien ulec poprawie.
Ciekawa porada. Proszę powiedzieć w jaki sposób można to zrobić? Na Plus Managerze dołączonym do modemu nie ma możliwości wyboru konkretnego pasma.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

PC174 Sie7dem ma urządzenia zakupione poza operatorem, nie korzysta z aplikacji Plus Internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
PC174
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 22 maja 2012, o 16:21
Lokalizacja: Olesno

Re: Internet widmo

Post autor: PC174 »

Dobrze. Ja posiadam jeden modem od Plusa i nie potrafię wykonać takiej operacji. Czy to oznacza, że modemy oferowane przez Plusa są gorszej jakości i zawsze lepiej jest kupić modem na własną rękę?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

PC174 w 99,9% przypadków nie ma potrzeby dokonywania takich zmian.

Niemniej jednak w związku z ciągła rozbudową sieci o nowe stacje 3G 900 MHz najprawdopodobniej kolejne wersje aplikacji Plus Internet, będą dodatkowo wyposażone w taką funkcje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Witam,
No to żeby trochę tę rozbudowę przyspieszyć załączam poganiacza bo jak rany boskie aż sie prosi w stolicy prawie 40 milionowego kraju wejść w końcu w XXI wiek.
Obrazek z super połączeniem OMG ... o my good to Plus
ScreenHunter_464.jpg
Sie7dem
TPA
Sie7dem
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 3 mar 2013, o 21:03

Re: Internet widmo

Post autor: Sie7dem »

Sie7dem dziękuje za odp, mam już wszystkie informacje przekazuje zgłoszenie do techników. Postaram się uzyskać odpowiedź jak najszybciej.[/quote]
Krzysiek_Plus , mój problem nie zniknął , nie nastąpiła niespodziewana poprawa , nie ma cudu , nie zniechęciłem się również do kontynuacji ,,mojego wątku'' na forum . Zatem ? Jak brzmi odpowiedź na mój problem z jakoscią połączenia ?
Sie7dem
TPA
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Internet widmo

Post autor: Krzysiek_Plus »

Sie7dem obecne możliwości sieci w tej lokalizacji nie pozwalają na uzyskanie wyższych przepustowości.

Mimo to zalecam korzystanie z częstotliwości 900 MHz na obu urządzeniach, transfery powinny być wyższe niż przy częstotliwości 2100 MHz.

W pobliżu planowana jest nowa stacja „Bora Komorowskiego”, która w sposób znaczący poprawi zasięg oraz przepustowość połączenia w 3G jak i LTE.

Uruchomienie stacji planowane jest pod koniec 2013 r.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ