Kutno 3g, problem.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
czakowal
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 lut 2013, o 13:27

Kutno 3g, problem.

Post autor: czakowal »

Z nową aplikacją nie mam zrywania transmisji, lecz szybkość jest powalająca - ok. 0,5 Mb/s :).
Sądziłem, że nawet przy braku zasięgu LTE, a więc przy transmisji 3G lub 2G (takie możliwości podobno daje aplikacja Plus Internet) szybkość będzie w miarę przyzwoita.

Dziele wątek.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, o 14:42 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Część postu usunięta. Proszę trzymać się tematu. Wszystkie wypowiedzi nie związane z testami aplikacji proszę zamieszczać w temacie który podałem wyżej.
obcypowraca

Re: ZTE MF821 LTE nowa aplikacja-testy

Post autor: obcypowraca »

Ogarnij się. Nie masz zasięgu LTE to masz taką prędkość. To nie jest internet satelitarny tylko radiowy, więc w zasięgu musisz być i to musi być zasięg wewnątrz budynków. Przełącz się na 3G jeśli mas zasięg, albo poczytaj w ogóle co to sieć radiowa, chyba że podstawowe wiadomości masz... w szczególnym poważaniu. Mapa zasięgu na stronie Plusa widocznie jest tylko dla bystrych.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ZTE MF821 LTE nowa aplikacja-testy

Post autor: Krzysiek_Plus »

czakowal pisze:Z nową aplikacją nie mam zrywania transmisji, lecz szybkość jest powalająca - ok. 0,5 Mb/s :).
Sądziłem, że nawet przy braku zasięgu LTE, a więc przy transmisji 3G lub 2G (takie możliwości podobno daje aplikacja Plus Internet) szybkość będzie w miarę przyzwoita.
czakowal, aplikacja bezpośrednio niema wpływu na prędkość i nie widzę związku z reklamą LTE, jeśli nie jesteś w zasięgu takiej sieci :roll: . W przypadku 3G, rzeczywiście prędkość nie jest wysoka ale tutaj też znaczenie ma poziom sygnału, obciążenie stacji. Proszę podaj lokalizacje, sprawdzę jak to wygląda w twoim przypadku ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
czakowal
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, o 13:27

Re: ZTE MF821 LTE nowa aplikacja-testy

Post autor: czakowal »

Wg mapy zasięgu 3G powinno być przyzwoicie - Kutno, Olimpijska. A co do związku z reklamą - w punkcie PLUS zapewniano mnie, że LTE też będzie działać, ale z mniejszą prędkością, nawet mimo tego, że jestem poza granicą zasięgu LTE. Sam tego nie wymyśliłem - taka informacja była przy zawieraniu umowy.
czakowal
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, o 13:27

Re: ZTE MF821 LTE nowa aplikacja-testy

Post autor: czakowal »

obcypowraca pisze:Ogarnij się. Nie masz zasięgu LTE to masz taką prędkość. To nie jest internet satelitarny tylko radiowy, więc w zasięgu musisz być i to musi być zasięg wewnątrz budynków. Przełącz się na 3G jeśli mas zasięg, albo poczytaj w ogóle co to sieć radiowa, chyba że podstawowe wiadomości masz... w szczególnym poważaniu. Mapa zasięgu na stronie Plusa widocznie jest tylko dla bystrych.
O tym, że aplikacja będzie się przełączać na 3G w razie braku zasięgu LTE zostałem poinformowany przy zawieraniu umowy i faktycznie aplikacja to wykonuje, więc nie popisuj się szczególną wiedzą i nie oceniaj czyjejś bystrości.
czakowal
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, o 13:27

Re: ZTE MF821 LTE nowa aplikacja-testy

Post autor: czakowal »

Krzysiek_Plus pisze: aplikacja bezpośrednio niema wpływu na prędkość i nie widzę związku z reklamą LTE, jeśli nie jesteś w zasięgu takiej sieci :roll: . W przypadku 3G, rzeczywiście prędkość nie jest wysoka ale tutaj też znaczenie ma poziom sygnału, obciążenie stacji. Proszę podaj lokalizacje, sprawdzę jak to wygląda w twoim przypadku ;-)
Dzięki za poświęcony czas.
Dodatkowa informacja ze Speedtest.net z dzisiaj 25.02.2013 :
Godz. 13:18 - HSPA+ ; 151 ms; 4,27 Mb/s; 0,24 MB/s.
Godz. 13:27 - 3G ; 89 ms; 4,16 Mb/s; 0,37 Mb/s.
W dniu dzisiejszym od rana nastąpiły tylko dwa zerwania transmisji. Powrót do połączenia z netem dopiero po wyłączeniu aplikacji i odłączeniu modemu. Tak więc dzisiejszy dzień, w porównaniu do wczorajszego, w sumie raczej zadowalający na 2.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kutno 3g, problem.

Post autor: Krzysiek_Plus »

czakowal pisze:Godz. 13:18 - HSPA+ ; 151 ms; 4,27 Mb/s; 0,24 MB/s.
Godz. 13:27 - 3G ; 89 ms; 4,16 Mb/s; 0,37 Mb/s.
Takie prędkości nie wskazują by był problem na 3G. być może sytuacja gdzie było 0,5 Mb/s była tylko jednorazowa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ