Antena do Huawei B593

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Kiwi0033 »

Dziękuję.

Mam ten drugi model niewymagający aktualizacji, tylko czy moja antena na pewno działa poprawnie? Bez niej (z patyczkami) mam około 6-8Mbit/s natomiast z anteną w porywach do 10Mbit/s co według mnie jak na internet LTE jest strasznym wynikiem. Wcześniej się tym nie przejmowałem ale od kilku dni internet chodzi fatalnie i teraz pytanie, czy LTE może chodzić szybciej - tzn jak kiedyś? Mieszkam w Łomiankach pod Warszawą i teoretycznie sygnał powinien być dobry - podsumowując było lepiej, jest gorzej, a na dodatek jest to dalekie od prędkości do 150Mbit/s, których się oczywiście nie spodziewałem, ale te 20-30Mbit/s jakie miałem na starym modemie były osiągalne, czy ten router jest taki kiepski czy jednak coś jest nie tak?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kiwi0033, jaka to antena?

Jaki jest poziom sygnału z i bez anteny: sprawdź: System - >Diagnostyka -> Kontrola stanu funkcji bezprzewodowej
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Krzysiek_Plus »

mati45, temat tyczy się anteny nie FUP i jej wpływu na przepustowość połączenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Kiwi0033 »

Nie znam się na tych parametrach ale z anteną zewnętrzną (nie znam modelu ale była ona sprzedawana w Plusie z E398, tak wygląda http://i.iplsc.com/antena-kominowa/0001 ... 4-C303.jpg ):

RSSI: -55
RSRP (dBm): -85
RSRQ (dB): -11
Speedtest.net 3,5Mbit/s

Z anteną w postaci dwóch "patyczków" dołączonych do routera:

RSSI: -69
RSRP (dBm): -102
RSRQ (dB): -15
Speedtest.net 1,5Mbit/s


Jestem zaszokowany niskim transferem, to niedopuszczalne. Przejrzałem trochę wątek podrzucony wyżej i podpisując umowę, nie nazywał się jeszcze Power LTE, a zwykłe LTE i nie było żadnych innych ograniczen poza 32GB jakie posiadam na limicie. Sądzę, że go nie wykorzystałem bo nie dostałem ani smsa z informacją, jak również działało to kiedyś inaczej - internet chodził tak, że sie nie dało z niego korzystać. Teraz się da ale potrafi strasznie zwolnić. Na dodatek, wcześniej było 10Mbit, teraz nie ma nawet 4...nie podoba mi się to. Coś się zmieniło w dostawach internetu bez mojej wiedzy?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: habish »

Ta antena jest nic nie warta, wartości zasięgu masz kiepskie.
Jeśli nie masz Power LTE to nikt ci tego nie wcisnął na siłę i ciągle masz poprzednią taryfę.
Spadki prędkości mogą mieć także związek z dużym ruchem na twojej stacji LTE.
Sprawdź jakie masz prędkości np. o 3:00 w nocy... Wtedy będziesz miał jasność.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Kiwi0033 »

Sprawdzę je w nocy, co do anteny jak mówiłem kiedyś wartości były w okolicach 20-30Mbit/s, a ten dramat co jest teraz trwa dopiero kilka dni więc moim zdaniem sygnał sygnałem ale nie wierzę, że nagle tak się pogorszyło bez przyczyny. W ciągu tygodnia nagle wszyscy z LTE w okolicy korzystają? Dam znać jakie wyniki miałem w nocy.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Kiwi0033 »

Sprawdziłem - wynik o 3.30: 27-29Mbit/s czyli nieźle, natomiast o 8 rozrzut od 14 do 27Mbit/s.

Dla mnie to są wyniki zadowalające, nie wymagam aż tyle od internetu. Jednak w godzinach wieczornych transfer spada tak, ze potrafi to zirytować. Rzeczywiście może mieć to związek z obciążeniem sieci, jednak nigdy nie było tak źle jak od kilku dni - stąd też wpadłem w ogóle na ten wątek bo już się niepokoiłem i zacząłem pytać o antenę, która jak na moje wymagania w zupełności wystarczała i oby teraz też wystarczyła.

W każdym razie dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Mr.Z »

A opłaca się kupić do tego routera antene co oferują w plusie za 129zl?

Wysłane z Sony Xperia Z1 Compact przy użyciu Tapatalka ^_^
Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: habish »

Mniej więcej od 16:00 do 22:00 trwa szczyt telekomunikacyjny dlatego w tych godzinach transfer może mocno spadać.
W dużych miastach może być to bardzo uciążliwe np. przez studentów którzy wrócili na nowy rok akademicki.
Idzie okres jesienno-zimowy przyjdzie kiepska pogoda więc ludzie zaczną siedzieć w domach wieczorami i będzie jeszcze gorzej.
Grupa do której należy Plus planowała inwestycje w warstwę pojemnościową swojej sieci właśnie na końcu roku, mam nadzieje że jest to realizowane i problemy znikną :-)
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Connor »

Przez najbliższe 9 miesięcy mój Huawei B593s-22 będzie działał w odległości 6.2 km od nadajnika Wieciec (ID 44889, GSM 900) i 10.2 km od nadajnika Mogilno (ID 43809, GSM 900, UMTS 2100). Kontrolka na routerze wskazuje, że ciągnie sygnał UMTS (siła sygnału 1/5) z prędkością pobierania od 0.3 mega do 1.5. Chciałbym dokupić antenę zewnętrzną aby wzmocnić i ustabilizować sygnał aby zimą w miarę działał.

Macie jakieś propozycje na w miarę wydajną i nie za drogą.
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Connor »

Router jest w miejscowości Sadówiec koło Mogilna. Dokładniej się nie da bo to wioska.

Wg BTSearch jest wspomniane Aero2 w Modliszewku (ID P30727. UMTS 900) w odległości 13 km.
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Connor »

Możesz się podzielić informacją, skąd masz te info o nadajniku?
Na BTSearch jest tam tylko GSM900 Plusa bez UMTSa Aero2.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Krzysiek_Plus »

Connor, jest po zaznaczeniu "źródło danych UKE".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: Connor »

No patrz, nie zauważyłem tego. Dzięki.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena do Huawei B593

Post autor: habish »

Takie antenki zazwyczaj nie mają sensu, jeśli inwestować, to tylko w antenę zewnętrzną.
Masz telefon z LTE w Plusie?
ODPOWIEDZ