Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

mpmdembi napisał(a):
gdzie działa choćby jedna stacja 2600Mhz w Krakowie?

LTE2600 jest uruchamiane w pierwszej kolejności na BTS'ach statystycznie najbardziej obciążonych. Jeśli chodzi o Kraków, to na chwilę obecną nie ma zaplanowanych tego typu prac.
No muszę przyznać, że to już nawet nie jest śmieszne. Informujecie o prowadzonych rozbudowach, a jak pytam gdzie, to okazuje się, że nigdzie! Dlaczego zwyczajnie okłamujecie abonentów? Czy to jest aktualny standard komunikacji z użytkownikami wdrażany przez Polkomtel?

Czekam nadal na odpowiedź na pytania, które zadałem w poście z: 21 grudnia 2016, godz. 18:33. Jest tam 5 punktów, to naprawdę niewiele, a właściwie to już tylko 4. bo w sumie na jedno otrzymałem odpowiedź (choć obnażającą panującą tu dezinformację, ale jednak odpowiedź).
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi pisze:No muszę przyznać, że to już nawet nie jest śmieszne. Informujecie o prowadzonych rozbudowach, a jak pytam gdzie, to okazuje się, że nigdzie! Dlaczego zwyczajnie okłamujecie abonentów?
Odpowiedź tyczyła się modernizacji na terenie całego kraju, nie zaś samego Krakowa i okolic jak sugerujesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

mpmdembi napisał(a):
No muszę przyznać, że to już nawet nie jest śmieszne. Informujecie o prowadzonych rozbudowach, a jak pytam gdzie, to okazuje się, że nigdzie! Dlaczego zwyczajnie okłamujecie abonentów?

Odpowiedź tyczyła się modernizacji na terenie całego kraju, nie zaś samego Krakowa i okolic jak sugerujesz.
Myślałem, że odpowiadacie na pytania, a moje pytania dotyczyły TYLKO Krakowa i najbliższej okolicy (a nawet konkretnych ulic). Na przyszłość proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zadawane na forum pytania.

Rozumiem, że fakt ciągłego braku odpowiedzi na pozostałe 4 pytania wynika z czasu który potrzebujecie na ich właściwe zrozumienie, ustalenie konkretów i udzielenie konkretnej odpowiedzi, a nie jedynie z chęci uniknięcia odpowiedzi?
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:
mpmdembi pisze:No muszę przyznać, że to już nawet nie jest śmieszne. Informujecie o prowadzonych rozbudowach, a jak pytam gdzie, to okazuje się, że nigdzie! Dlaczego zwyczajnie okłamujecie abonentów?
Odpowiedź tyczyła się modernizacji na terenie całego kraju, nie zaś samego Krakowa i okolic jak sugerujesz.
Z tego co pamietam to przedmowca pytal scisle o Krakow i bylo to od poczatku jasne. Udzieliles odpowiedzi, ktora mogla byc zrozumiana wlasnie tak jak sugeruje mpmdembi czyli w odniesieniu do Krakowa.

Pomijajac jednak te semantyczne zabawy - brak uruchamiania L2600 w Krakowie jest kolejnym dowodem na brak lokalnego kierownictwa firmy w tym miescie. Myslisz Krzysiek, ze stacje Plusa w Krakowie nie sa obciazone? Takie 22050 czy 22569 dymi od przeciazenia. Jednak nie robi sie nic. I zawsze tak bylo - traktowano po macoszemu DCS1800, U2100, U900 zrobiono na pseudo-BTS-ach made in China, data only. Nie robiono takze G900, tyle ile bylo potrzeba.
Nie dociera jednak do Was ten przekaz.

Przy okazji z mojego podworka.
Kiedy w koncu pojawi sie sygnal w Tychach Paprocany, Pszczyna Rynek, Zawiercie Brata Alberta/Obroncow Poczty Gdanskiej, Bielsko-Biala: PKP Glowny, Sfera I, Szpital Wojewodzki, Straconka, Mikuszowice Slaskie i Krakowskie, Bystra-Zachod, Szyndzielnia, Krysztalowa, Mebloexpo Beskidzkie Fabryki Mebli, Krausa, Rychlinskiego (normalna stacja, a nie pokraczny mikrus), Ksiaznica Beskidzka. To tak na wczoraj. Jeszcze z 10 lokalizacji moglbym wymienic, ale te sa najwazniejsze. Konkurencja jest wszedzie gdzie wymienilem.
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Krzysiek co z 33108
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi pisze:1. Dlaczego, skoro Technicy problemy dostrzegli, byłem przekonywany jak to blisko 400-500m dalej stoją stacje i wszystko jest ok?
Informacje o odległości miały na celu wskazanie, że w stosunkowo bliskiej odległości jest już BTS. W niektórych przypadkach było to 150-300m.
2. Jak już informowaliśmy wielokrotnie, w najbliższym czasie nie ma takich planów, co nie oznacza, że budowa nowych BTS'ów nie zostanie zrealizowane w późniejszym terminie. Na obecną chwile nie jestem w stanie podać żadnych konkretnych informacji w tej sprawie. Dodatkowo tak jak już to wyjaśnialiśmy w poprzednich postach, obecny etap rozbudowy sieci skupia się na modernizacji głównie już istniejących BTS'ów.
4. Niestety nie dysponujemy żadnym informacji w tej kwestii.
5. W najbliższym czasie (2-3 miesięcy) nie planujemy żadnych zmian w tym rejonie.
HAL 9000 pisze:Pomijajac jednak te semantyczne zabawy - brak uruchamiania L2600 w Krakowie jest kolejnym dowodem na brak lokalnego kierownictwa firmy w tym miescie.
Jak już informowaliśmy w poprzednich postach, w najbliższym czasie nie ma takich planów, co nie oznacza, że w niedalekiej przyszłości sytuacja nie ulegnie zmianie.

Tychy Paprocany - proszę, doprecyzuj lokalizację (ulice).
Pszczyna Rynek - tę lokalizację obsługuje BTS 24062 GSM/U2100/LTE800/LTE1800.
Zawiercie: PKP Główny - tę lokalizację obsługuje 20865 U900/U2100/LTE800/LTE1800.
Bielsko-Biała: PKP Główny - w planach jest poprawa zasięgu w tej lokalizacji, ale na obecną chwilę trudno określić nawet przybliżony termin.
Sfera I - wewnętrzny sektor w galerii jest już aktywny.
Szpital Wojewódzki - aktualnie brak planów.
Straconka - jest w zasięgu 22126: GSM, U900,U2100, LTE800, 1800. Na obecną chwilę nie planujemy poprawy.
Mikuszowice Ślaskie i Krakowskie - planujemy rozbudowę sieci w tej okolic, ale termin realizacji aktualnie nie jest nieznany.
Bystra-Zachód - w planach jest poprawa zasięgu w tej okolicy, ale na obecną chwilę trudno określić nawet przybliżony termin.
Szyndzielnia - tę lokalizację obsługuje 24431 - GSM, U2100,U900, LTE800, LTE1800. Na obecną chwile brak planów rozbudowy sieci w tej okolicy.
Kryształowa - aktualnie nie planujemy żadnych nowych BTS’ów w tej okolicy.
Mebloexpo Beskidzkie Fabryki Mebli - w tej lokalizacji mamy repeater.
Krausa - aktualnie nie planujemy żadnych nowych BTS’ów w tej okolicy.
Rychlińskiego - brak planów.
Książnica Beskidzka - w pobliżu jest 22124 GSM, U2100, LTE1800, nie planujemy żadnych nowych BTS'ów w tej okolicy.

jawczak-24, niestety prace nie zostały jeszcze zrealizowane :-(.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze: Tychach Paprocany - proszę, doprecyzuj lokalizację (ulice).
Osiedle Zuzanna, ul. Zareby

Pszczyna Rynek - tę lokalizację obsługuje BTS 24062 GSM/U2100/LTE800/LTE1800.
Nieprawda. Tylko na zewnatrz

Zawiercie PKP Głowny - tę lokalizację obsługuje 20865 U900/U2100/LTE800/LTE1800.
Nieprawda, tylko na zewnatrz

Bielsko-Biala: PKP Glowny - w planach jest poprawa zasięgu w tej lokalizacji, ale na obecną chwilę trudno określić nawet przybliżony termin.
W koncu cos, bede to obserwowal

Sfera I - wewnętrzny sektor w galerii jest już aktywny.
Od kiedy?

Szpital Wojewodzki - na obecną chwilę brak planów.
Po co, w ogole nie rentowne, jak wiemy w szpitalu nie ma ludzi

Straconka - jest w zasięgu 22126: GSM, U900,U2100, LTE800, 1800. Na obecną chwilę nie planujemy poprawy.
Nieprawda. Jedynie sygnal na zewnatrz

Mikuszowice Slaskie i Krakowskie - planujemy rozbudowę sieci w tej okolic, ale termin realizacji na obecną chwilę jest nieznany.
W koncu cos, bede to obserwowal

Bystra-Zachod - w planach jest poprawa zasięgu w tej okolicy, ale na obecną chwilę trudno określić nawet przybliżony termin.
W koncu cos, bede obserwowal

Szyndzielnia - tę lokalizację obsługuje 24431 - GSM, U2100,U900, LTE800, LTE1800. Na obecną chwile brak planów rozbudowy sieci w tej okolicy.
Nieprawda

Krysztalowa- aktualnie nie planujemy żadnych nowych BTS’ów w tej okolicy.
Po co, ludzi brak

Mebloexpo Beskidzkie Fabryki Mebli - w tej lokalizacji mamy repeater.
Przez grzecznosc nie powiem gdzie mozecie go sobie umiejscowic; kompromitacja radiowcow

Krausa - aktualnie nie planujemy żadnych nowych BTS’ów w tej okolicy.
Po co, ludzi brak

Rychlinskiego - na obecną chwilę nie planujemy żadnych zmian.
To mikro to kompromitacja radiowcow

Ksiaznica Beskidzka - w pobliżu jest 22124 GSM, U2100, LTE1800, nie planujemy żadnych nowych BTS'ów w tej okolicy.
A ja w poblizu mam Mur Chinski...; po co budowac, scisle centrum, brak ludzi
adrian141
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sty 2016, o 22:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: adrian141 »

Dzień dobry:) i jak w klikuszowej?
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Krzysiek do końca roku zostało 8 dni a zapewniałeś że do końca roku uruchomicie lte 1800, więc w końcu kiedy się za to zabierzecie jak w sobotę są już święta i nikt nie pracuje, więc proszę wytłumacz jak dla blądynki dlaczego tak zwodzicie swoich klientów
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

HAL 9000 pisze:Osiedle Zuzanna, ul. Zareby
Wysłałem zapytanie w tej sprawie, dam znać jak otrzymam odpowiedź.

W przypadku pozostałych lokalizacji udzieliłem ci już odpowiedzi w poprzednim poście. W przypadku kolejnych zgłoszeń związanych z brakiem sygnału wewnątrz budynku proszę o potwierdzenie w postaci np.: logu lub screena oraz podanie dokładnego adresu (numeru budynku, w którym dokonywałeś testu).

jawczak-24, jako Specjaliści na forum nie mamy wpływu na realizacje prac czy też ewentualne zmiany ich terminu. Obecnie prace są zaplanowane na 28/12.

adrian141, niestety na obecną chwilę nie jestem w stanie określić dokładnego terminu realizacji prac.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:
HAL 9000 pisze:Osiedle Zuzanna, ul. Zareby
Wysłałem zapytanie w tej sprawie, dam znać jak otrzymam odpowiedź.

W przypadku pozostałych lokalizacji udzieliłem ci już odpowiedzi w poprzednim poście. W przypadku kolejnych zgłoszeń związanych z brakiem sygnału wewnątrz budynku proszę o potwierdzenie w postaci np.: logu lub screena oraz podanie dokładnego adresu(numeru budynku w którym dokonywałeś testu).
Krzysiek, daj spokoj. Myslisz, ze sobie zmyslam? Ja wiem, ze prawda jest bardzo niewygodna dla radiowcow, tym bardziej, ze idzie to "w swiat"
Te lokalizacje sa wszystkie dokladnie przebadane. Nie zza biurka tylko z netmonitorem w reku. W srodku budynku. Tu nie ma mowy o pomylce czy jakims celowym deprecjonowaniu sieci Plus.

Errata - Zawiercie zostalo przeze mnie poprawione, bo wypowiedzialem sie nieprecyzyjnie. Chodzi o ulice Obroncow Poczty Gdanskiej/Brata Alberta. Niestety Ty juz pusciles Dworzec Gl. PKP do radiowcow. Tam sygnal rzeczywiscie jest wewnatrz, slaby, ale stabilny. Przepraszam za zamieszanie.
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

jakoś ciulowo wam idzie planowanie, jak by ktoś mógł napisać czy doczekał się zmodernizowania to był bym wdzięczny
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Pozwole sobie powtorzyc. Od kiedy jest piko w Sferze I w Bielsku-Bialej? Nr stacji? Pasma?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Przemek_Plus »

HAL 9000 pisze:Krzysiek, daj spokoj. Myslisz, ze sobie zmyslam?
Nie chodzi nam o to, że Ty czy inny użytkownik forum „zmyśla”, a wyłącznie o to, że posiadając szczegółowe dane (jak screen i dokładny adres) będziemy mogli jako obsługa forum skuteczniej przekazywać takie zgłoszenia czy uwagi do odpowiedniej komórki naszej firmy.
HAL 9000 pisze:Errata - Zawiercie zostalo przeze mnie poprawione, bo wypowiedzialem sie nieprecyzyjnie. Chodzi o ulice Obroncow Poczty Gdanskiej/Brata Alberta.
Tutaj sygnał 3G także jest zapewniany przez wspomniane BT20865 oraz BT20429. Zgodnie z poprzednimi postami – jeżeli to możliwe, poprosimy o logi czy screeny z tego miejsca, które obrazują problem – przekażemy je dalej.
HAL 9000 pisze:Pozwole sobie powtorzyc. Od kiedy jest piko w Sferze I w Bielsku-Bialej? Nr stacji? Pasma?
Co do galerii Strefa w Bielsku-Białej – Jest tam pełny sektor BT24098 z ograniczoną mocą do instalacji wewnętrznej, obsługuje GSM900 i UMTS2100.

jawczak-24:
Krzysiek_Plus pisze:Obecnie prace są zaplanowane na 28/12.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Przemek_Plus pisze: Jest tam pełny sektor BT24098 z ograniczoną mocą do instalacji wewnętrznej, obsługuje GSM900 i UMTS2100.
Ta stacja obslugiwala do tej pory Sfere II. Rozumiem, ze teraz zostalo to rozszerzone na Sfere I?
ODPOWIEDZ