Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
cziwik
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 wrz 2014, o 13:56

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: cziwik »

Magda_Plus pisze:cziwik a możesz mi podać swoją dokładną lokalizację?

Nowy Lubiel, jest u mnie nadajnik HSPA+900 ale straszna miernota w weekendy, nie da się używać. W tygodniu działa przyzwoicie.

Więm że to daleko do Różana, po prostu mnie to dziwi, używałem kiedyś CDMA nordisk czyli z PLUSA i miałem pełen zasięg to było 900Mhz...;)
tego PLAY LTE 1800 mam z Różana i z Dalekie tartak w obu przypadkach działa.


Więc widzę dwie opcje
1. Anteny są skierowane w innym kierunku
2. Nie włączono 800 LTE


No tak zapomniałem :) Potrafię złapać i używać na poziomie 6Mbps download i 2Mbps upload internetu Plusa z Wyszkowa na 900 HSPA+ to jest zdrowe 16km o ile nie działa ten nadajnik w Lubielu bo inaczej zagłusza ten lepszy sporo dalszy co zdaża się raz na pół roku.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Magda_Plus »

cziwik potwierdzam aktywację LTE 800 na stacji w Różanie. Informacje jakie posiadam wskazują, że miejscowość Nowy Lubiel nie jest objęta zasięgiem LTE 800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati92
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 paź 2014, o 21:05

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mati92 »

Czy w Piotrkowie Trybunalskim na stacji 30961 przy ul. Glinianej 4 są jakieś problemy ponieważ od połowy maja sygnał jest sporo słabszy. Myślałem że może ma to związek z uruchomieniem LTE800 ale konsultant wczoraj powiedział że w Piotrkowie jeszcze go nie ma i nie wie kiedy będzie.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mati92, był modernizowany do LTE800 pod koniec maja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mati92
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 paź 2014, o 21:05

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mati92 »

To jeżeli jest LTE800 to powinno być lepiej z zasięgiem a jest gorzej dodałem zrzut ekranu z telefonu czy to jest sygnał LTE800 800m od stacji bazowej.

Prosiłbym o przeniesienie jeżeli to nie ten dział.
Załączniki
Screenshot_2015-06-09-12-27-35.png
cziwik
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 wrz 2014, o 13:56

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: cziwik »

Magda_Plus pisze:cziwik potwierdzam aktywację LTE 800 na stacji w Różanie. Informacje jakie posiadam wskazują, że miejscowość Nowy Lubiel nie jest objęta zasięgiem LTE 800.

Bez znaczenia, play też nie obejmuje zasięgiem... Daje radę na 1800 a wy nie nawet na 800 gdzie propagacja jest znacznie większa...
Play Różan LTE 1800 Obrazek
PLUSGSM LTE 800 szczątkowy sygnał ?
PLUSGSM LTE 1800 0 zasięgu swzczątkowy sygnał ;)
PLUSGSM 900HSPA+ rzut beretem RSSI 65dBm > Obrazek Przypominam dziś dzień roboczy bo w weekend jak jest 0,5 w obie strony to wypas.


To co? Może napiszecie do Play o Sprzedanie wam anten? Jak play ma 1800 i zasięg jest a plus ma LTE800 i zasięgu nie ma to coś jest nie tak :) Nordisk 900 z tego samego miejsca jak używałem 5lat temu dawał 2Mbps download na 1Mbps upload z zsaiegiem 4 kresek.

Widziałem kiedyś na telepolis że w play mają pompowane nadajniki może takie zakupcie? Jak widać sprawują się idealnie.

Mam karte plusa, dużo transferu i musze wywalić bo ten badziew ledwo działa
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mati92, przy takiej odległości na pewno loguje się do LTE1800 (ma wyższy priorytet).

cziwik, tak jak już Magda_Plus wspominała w poprzednim poście, obecna lokalizacja i ustawienia BTS LTE1800 i 800 w Różanej nie pozwalają na pokrycie zasięgiem miejscowości Nowy Lubiel. Bez anteny zewnętrznej uzyskanie stabilnego połączenia może być nie możliwe.
cziwik pisze:Nordisk 900 z tego samego miejsca jak używałem 5lat temu dawał 2Mbps download na 1Mbps upload z zsaiegiem 4 kresek.
CDMA działa na częstotliwości 450 MHz.
cziwik pisze: Jak patrze na mapie pozwoleń to u mnie w okolicach Lubiel nowy i tak najbliższe LTE PLUSA to 15km. To nawet playa mam 10Km...
Jak sam zauważyłeś nadajnik Play jest bliżej Twojej lokalizacji stąd też pewnie lepsze wyniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oleromano
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2015, o 09:25

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: oleromano »

Magda_Plus pisze:KamiKacper Chwarstnica – LTE jest.

cziwik na stacji w Różanie ma LTE800.

oleromano a możesz podać dokładną lokalizację w Łaskarzewie?

Lysy505 czekam na informacje zwrotne.

A prosze - Łaskarzew, ul. Księżycowa.
LTE - po prostu nie ma ani na zewnatrz ani w domu (chociaz Plus mówi, że jest)
HSPA - zasieg skacze od zera do full; predkosc... najczesciej max 512 Kbs.
W ogóle to HSPA zachowuje się dziwnie. Czasami prędkość 4-5 Mbit a po chwili wolno jak zolw i ping 150

No i ponawiam pytanie - jakies plany rozbudowy/uporzadkowania??
Bo to co jest to tyle tylko, że jest :lol:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

oleromano, BTS jest położony w południowych obrzeżach miasta, z tego też powodu na Twoje ulicy sygnał indoor (wewnątrz) nie jest już dostępny. W takiej sytuacji zazwyczaj zalecamy zastosowanie odpowiedniej anteny zewnętrznej.

Orientacyjny poziom sygnału jest również wyszczególniona na naszej mapie zasięgu: http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

Czy masz możliwość przetestowania na zewnątrz budynku lub w wewnątrz od strony południowej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Lysy505
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2015, o 21:56

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Lysy505 »

Chciałem się przypomnieć z odpowiedzią dotyczącą Nadkola.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Lysy505, w tej lokalizacji jest sygnał U900 (BTS Kamieńczyk) i może być możliwość połączenia w LTE800 ( sygnał na zewnątrz BTS Łochów).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hubert1239
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2015, o 09:42

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: hubert1239 »

Kolejne pytanie o Trawicę:) W którą stronę jest skierowany nadajnik oraz kiedy zostanie uruchomione LTE 800? Jaką max prędkość będzie można uzyskać na LTE 800?
oleromano
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2015, o 09:25

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: oleromano »

Krzysiek_Plus pisze:oleromano, BTS jest położony w południowych obrzeżach miasta, z tego też powodu na Twoje ulicy sygnał indoor (wewnątrz) nie jest już dostępny. W takiej sytuacji zazwyczaj zalecamy zastosowanie odpowiedniej anteny zewnętrznej.

Orientacyjny poziom sygnału jest również wyszczególniona na naszej mapie zasięgu: http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

Czy masz możliwość przetestowania na zewnątrz budynku lub w wewnątrz od strony południowej?
Panie kolego, zostawmy to LTE. Zupelnie nie jest to tak jak pan pisze. Owszem, nadajnik na krancu ale - do miejsca w ktorym testuje teren jest w zasadzie bez wiekszych przeszkod terenowych.
Nie wazne - LTE w moich warunkach to technologia bez sensu. Lacze kablowe z tpsa mam na 80 Mbit (i dziala na tej predkosci) a w telefonie czy tablecie LTE to dla mnie pozeracz energii.

Wazniejsze jest dla codziennego korzystania sprawne HSPA.
I ponawiam pytanie - czy Plus ma jakies plany aby poprawic cos z ta technologia w tej lokalizacji.
Przeszukalem forum i.... ktos juz pisal o problemach w tej lokalizacji ale zostal chyba przez Plus olany.
Cos na rzeczy jednak jest bo moj wpis jest kolejny.
Skaczacy zasieg, predkosci na poziomie Edge, duze pingi itp itd.
pajur
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2015, o 09:07

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pajur »

Witam

Ja mam problem z kolei natury technicznej.
W zasadzie korzystam z internetu CP, jednak to te same nadajniki co Plusa, więc zapytam tutaj :
Miasto Zgorzelec, woj. dolnosląskie
Niby jest LTE
Ale nie działa :/
Nawet w telefonie...
Telefon Sony Xperia Z3 Compact - widzi sieć Plus LTE ale nie może się z nia polączyć.
Oczywiście Wszystko w abonamencie mam aktywowane i w innych miejscowościach nie mam z tym problemu.

Telefonicznie dowiedziałem się że jedynym modemem działającym w Zgorzelcu będzie Modem Huawei E3372
Prawda to ?
I jeżeli to prawda to dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat - nie wiedzą o tym nawet w punktach Plusa oferując zestawy ODU-IDU które w ogóle nie działają.

No i ta mapka... w regione Zgorzelca ledwo działa HSPA+ (pieńsk lasów) a mapa pokazuje że tam LTE jest... o co z tym chodzi ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

hubert1239, będą 3 sektory, jeden skierowany w stronę miejscowości Sianów, zaś uruchomienie nastąpi po uzyskaniu wszystkich potrzebnych pozwoleń.

Maksymalne prędkości przy obecnej ilości pasma (5MHz) 30Mbps DL i 10Mbps UL, zaś z naszych testów wynika że maksymalnie 25Mbps DL i do 7 Mbps UL.

oleromano, na obecną chwile brak planów na rozbudowę sieci 3G w tej lokalizacji.

pajur, ten wątek nie służy do zgłaszania problemów, zaś w przypadku usług CP należny kontaktować się również z BOK CP.
pajur pisze:Telefonicznie dowiedziałem się że jedynym modemem działającym w Zgorzelcu będzie Modem Huawei E3372
Prawda to ?
Wszystkie urządzenia które obsługują LTE na częstotliwości 800. ODU-IDU działa tylko w LTE1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ